یک عاشقانه‌ی آرام
۴٫۳از ۶۰۷ نظر

دانلود کتاب صوتی یک عاشقانه‌ی آرام

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچه
۴٫۳از ۶۰۷ نظر
۴٫۳از ۶۰۷ نظر
۴٫۳از ۶۰۷ نظر
دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچه

معرفی کتاب صوتی یک عاشقانه‌ی آرام

کتاب صوتی یک عاشقانه‌ی آرام اثر نویسنده محبوب معاصر، نادر ابراهیمی، درباره زندگی یک زوج است. مردِ داستان با نوشتن نامه‌های عاشقانه به همسرش سعی می‌کند تا زندگی‌شان دچار روزمرگی نشود. این کتاب در ۴۰ سال اخیر جزء کتاب‌های پرمخاطب نادر ابراهیمی بوده است. 

شنیدن یک عاشقانه آرام با صدای پیام دهکردی و آهنگسازی کریستف رضایی لذت دیگری دارد.

درباره‌ی کتاب صوتی یک عاشقانه‌ی آرام

 داستان یک عاشقانه آرام در سال‌ ۵۷ و در بحبوحه انقلاب ایران می‌گذرد. مردی گیلانی و اهل سیاست عاشق دختری آذری به نام عسل می‌شود که او هم یک انقلابی پرشور است. مرد معلم ادبیات و یک مبارز مخالف رژیم است، از همین رو، زندگی، خانه به دوشی را به آنها تحمیل می‌کند و داستان زندگی پر التهابشان آغاز می‌شود و تا انتها مبتنی بر روابط عاشقانه این دو پیش می‌رود.

نادر ابراهیمی در این اثر با بیان داستانی خواندنی از زندگی یک زوج و در لابلای ماجراهای پیش آمده برای آن‌ها، با قلمی زیبا گفت‌وگوهای جذابی را خلق می‌کند که مخاطبش را به فکر وا می‌دارد و او را متوجه این موضوع می‌کند که نباید به عشق به چشم یک خاطره و عادت نگاه کرد. ابراهیمی در یک عاشقانه آرام، عاشقانه می‌نویسد و در پس این عاشقانه، مضامینی جهان‌شمول را به‌ مخاطبان خود منتقل می‌کند. درواقع جهان‌بینی‌ای منعطف و قابل‌ باور در قالب شخصیت‌های این کتاب وجود دارد که می‌توانیم خودمان را به‌خوبی به‌جای آن‌ها بگذاریم و حتی خود آنها بدانیم. از شخصیت‌های ساده و روشن این کتاب درس بگیریم و موسیقی زندگی خودمان را بنوازیم.

یک عاشقانه‌ی آرام اولین بار در سال ۱۳۵۷ منتشر شد و دلیل شهرت این کتاب رمان-شعر بودن آن است. نادر ابراهیمی ازجمله معدود افرادی است که توانسته این سبک را به نگارش درآورد. 

کتاب صوتی یک عاشقانه‌ی آرام را به چه کسانی پیشنهاد می‌کنیم

کتاب یک عاشقانه‌ی آرام عاشقانه‌ی لطیفی است که شنیدنش می‌تواند برای همه لذت بخش باشد. و به دلیل بیان کردن مفاهیم عمیق و زیبا در قالب شعر و نامه‌ی عاشقانه، کتابی عمیق است. اگر به دنبال کتابی با این ویژگی‌ها هستید، کتاب صوتی یک عاشقانه‌ی آرام را انتخاب کنید.

درباره‌ی نادر ابراهیمی

نادر ابراهیمی در ۱۴ فروردین سال ۱۳۱۵ در تهران به‌دنیا آمد. او تحصیلات مقدماتی خود را در زادگاهش یعنی شهر تهران گذراند و پس از گرفتن دیپلم ادبی از دبیرستان دارالفنون، به دانشکدهٔ حقوق وارد شد. اما این دانشکده را پس از دو سال رها کرد و سپس در رشتهٔ زبان و ادبیات انگلیسی به درجهٔ لیسانس رسید. پیوستن او به یک سازمان سیاسی باعث شد تا بارها دستگیر و زندانی شود. ابراهیمی در زندگی خود به کارهای بسیار زیادی پرداخته است که شرح مفصل آن را در کتاب ابوالمشاغل نوشته است. نادر ابراهیمی علاوه بر نوشتن رمان و داستان کوتاه در زمینه‌های فیلم‌سازی، ترانه‌سرایی، ترجمه، و روزنامه‌نگاری نیز فعالیت کرده‌است. ابراهیمی، همراهِ بهرام بیضایی و ابراهیم گلستان، از اندک‌ سخنوران ایرانی به‌شمار می‌رود که هم در سینما و هم در ادبیات کار کرده و شناخته شده است. وی همچنین در زمینه ادبیات کودک و بازسازی افسانه‌های قدیمی هم دستی بر آتش داشت و بسیاری از کارهای او، جوایز مختلف جهانی را برنده شده‌اند. 

نادر ابراهیمی در ۱۶ خرداد ۱۳۸۷، در تهران دار فانی را وداع گفت.

جملاتی از کتاب صوتی یک عاشقانه‌ی آرام

نمی‌شود که بهار از تو سبزتر باشد

گل از تو گلگون‌تر

امید، از تو شیرین‌تر

نمی‌شود پاییز

فضای نمناک جنگلی‌اش 

برگ‌های خسته‌ی زردش

غمگین‌تر از نگاه تو باشد.

نمی‌شود، می‌دانم نمی‌شود آوازی

که مردی روستایی و عاشق

با صدایی صاف

در اعماق دره می‌خواند

در شمال شمال

رنگین‌تر از صدای تو باشد...


ترمه🍁
۱۳۹۹/۰۷/۲۸

تاب آوردم و سر فرونینداختم ، تاب آوردم ، چرا که جرمم فقط خواستن بود و به این جرم ، بَد می کُشند ؛ اما آنکه کشته می شود، سرافکنده کشته نمیشود. * آذری، با آن صدای بی گذشت پرسید: عاشقش شده

- بیشتر
کاربر ۲۳۶۹۹۳۷
۱۳۹۹/۰۷/۲۶

عالی بود واقعن

اسماعیلی
۱۳۹۹/۰۷/۲۴

بسیار عالی

کاربر ۶۰۵۲۱۶
۱۳۹۹/۰۷/۱۷

یکم کتاب سنگین و گاهی خسته کننده است ولی درون مایه قشنگی داره.من که خیلی دوست داشتم

الشن غلامی
۱۳۹۹/۰۷/۰۸

این کتاب با اختلاف بسیار زیاد ، بهترین کتاب صوتی ایه که گوش دادم، نثر نادر ابراهیمی فوق العاده است، و با صدای گیرا و عاشقِ پیام دهکردی ، عمیقأ روی روح آدم میشینه.

بریده‌ای برای کتاب ثبت نشده است