با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
رئالیست ها در غرقاب عشق

دانلود و خرید کتاب رئالیست ها در غرقاب عشق

۴٫۳ از ۳ نظر
۴٫۳ از ۳ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب رئالیست ها در غرقاب عشق  نوشته  کاوه میرعباسی  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچهدرباره طاقچه بی‌نهایت

معرفی کتاب رئالیست ها در غرقاب عشق

«رئالیست‌ها در غرقاب عشق» مجموعه نامه‌های عاشقانه نامداران ادبیات جهان به گردآوری کاوه میرعباسی است. تولستوی، بالزاک، مارک تواین، برناردشاو، چارلز دیکنز، گوستاو فلوبر، جک لندن، استاندال، دی‌اچ. لارنس و... بزرگانی هستند که کاوه میرعباسی در این اثر داستان عاشقی‌شان را روایت می‌کند. درباره داستان عاشقی چارلز دیکنز و ماریا بیدنل، معشوقه او در این کتاب می‌خوانید: دیکنز در ۱۸۳۰ شیفته‌ی ماریا بیدنل شد، اما خانواده‌ی ماریا با ازدواج آنان موافق نبودند و برای پایان دادن رابطه‌ی دخترشان با دیکنز، ماریا را به مدرسه‌ای در پاریس فرستادند. عشق دیکنز به ماریا و دلشکستگی او تا سال‌ها ادامه داشت. سرانجام دیکنز در دوم آوریل ۱۸۳۶ با کاترین تامسون هاگارت دختر جرج هاگارت، منتقد موسیقی در مجله‌ی «تاریخ بامداد» که دیکنز هم آن‌جا گزارشگر بود، ازدواج کرد: نامه‌ی دیکنز به ماریا بیدنل شماره ۱۸ خیابان بنتینک، صبح یکشنبه، ماه مه، ۱۸۳۳ «...به آنچه در گذشته میان ما اتفاق افتاده است اشاره‌ای نمی‌کنم و به دنبال پیدا کردن عذر و بهانه‌ای برای توجیه رفتارم نیز نیستم. فقط یک بار و برای همیشه می‌گویم که تنها شور دلم و تنها آرزوی قلبی‌ام آشتی با تو است. تکرار آنچه قبلاً گفته‌ام در این‌جا بی‌فایده است، و گفتن امیدها و آرزوهایم برای آینده نیز همان‌قدر بی‌فایده می‌نماید. نمی‌دانم در دلت چه می‌گذرد و خدا گواه است که نمی‌خواهم احساساتت را به سود خودم تغییر دهم. من هرگز زیر این آسمان آبی هیچ انسانی را جز تو دوست نداشته‌ام و نخواهم داشت. ما اختلاف نظرهای بسیاری داشته‌ایم و به تازگی نیز راهمان به کلی از هم جدا شده. دوری‌ات هیچ تغییری در احساساتم و عشق بی‌حدم به تو ایجاد نکرده است. عشق من به اندازه‌ی همان روزهای اول مکاتبه‌مان خالص و پایدار است.»

نظرات کاربران

مشاهده همه نظرات (۱)
farnaz hp
۱۳۹۹/۰۱/۰۹

کتاب کوتاه ولی در عین حال جملاتی داره که بارها میتونی بخونی و لذت ببری

بریده‌هایی از کتاب
مشاهده همه بریده‌ها (۳)
ارزش یک کتاب را از شوری که در انسان برمی‌انگیزد و مدت زمانی که برانگیخته باقی می‌ماند می‌توان سنجید.
sorena
زندگی لطیفه‌ای است که باید بدان خندید، پس زنده باد شادمانی!
sorena
شاعر باید به مانند آمازون‌ها نیمی از قلب خویش را بسوزاند تا بتواند متهورانه قلم زند. ای مرثیه‌سرایان، برای سرودن نیازی به رو کردن به ویرانه‌ها نیست، تنها به درون سینه‌ی زنی شاد نگاهی بیفکنید.
sorena

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۱۶۴ صفحه
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۴/۰۱/۰۲
شابکundefined
تعداد صفحات۱۶۴صفحه
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۴/۰۱/۰۲