با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
مونتسکیو و روسو؛ پیشگامان جامعه‌شناسی

دانلود و خرید کتاب مونتسکیو و روسو؛ پیشگامان جامعه‌شناسی

۴٫۳ از ۷ نظر
۴٫۳ از ۷ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب مونتسکیو و روسو؛ پیشگامان جامعه‌شناسی  نوشته  امیل دورکیم  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچهدرباره طاقچه بی‌نهایت

معرفی کتاب مونتسکیو و روسو؛ پیشگامان جامعه‌شناسی

«امیل دورکیم» جامعه‌شناس بزرگ قرن نوزدهم و ابتدای قرن بیستم است. به عقیدهٔ بسیاری، دورکیم بنیان‌گذار جامعه‌شناسی به‌شمار می‌رود. «مونتسکیو» و «روسو»، دو متفکر بزرگ و برجسته عصر روشنگری، از جمله فیلسوفانی بودند که در اندیشهٔ آن‌ها، بُعد اجتماعی تحلیل پدیده‌های انسانی بسی پررنگ‌تر از هم‌عصرانشان بود. در کتاب «مونتسکیو و روسو؛ از پیشگامان جامعه‌شناسی» امیل دورکیم، در دو بخش به نقش و اهمیت رویکرد اجتماعی مونتسکیو و روسو در ایجاد زمینه رشد علم جامعه‌شناسی پرداخته‌ است. بخش اول کتاب، به بررسی سهم مونتسکیو در به وجود آوردن علوم اجتماعی می‌پردازد. بخش دوم این کتاب، درس‌گفتاری است که دورکیم در طول یک ترم تحصیلی در دانشگاه بوردو تدریس کرده‌ است. این دو مقاله به همراه مقدمه‌ای از «هنری پِیر» متن این کتاب را تشکیل می‌دهند. دورکیم در این دو بخش ابعاد اجتماعی تحلیل‌های مونتسکیو و روسو را بررسی می‌کند و با برطرف کردن ابهامات علم جامعه‌شناسی، اصول این علم را بیان می‌کند. خواننده با مطالعهٔ این کتاب متوجه این امر می‌شود که اندیشه‌های دورکیم تا چه اندازه متأثر از اندیشه‌های مونتسکیو و به‌خصوص ژان ژاک روسو بوده‌ است.

نظرات کاربران

مشاهده همه نظرات (۳)
پیام
۱۳۹۹/۰۲/۱۲

چرا دریافت نمونه نداره؟

@man
۱۳۹۸/۱۰/۲۹

چرا چرا این برنامه در زمینه کتاب های انسانی اینقدر ضعیف عمل کرده دورکیم اثار بهتری هم داره مثله قواعد و روش های جامعه شناسی و تقسیم کار اجتماعی لطفا اضافه کنید با تشکر

Mohammad Saleh
۱۳۹۹/۰۶/۲۷

من خودم این کتاب رو نخوندم ولی دورکیم کتاب های بهتری داره. کاش اون هارو هم طاقچه داشت

بریده‌ای برای کتاب ثبت نشده است

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۱۶۴ صفحه
قیمت نسخه چاپی۱۰,۹۰۰ تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۶/۰۷/۰۱
شابک‭۹۷۸-۶۰۰-۸۹۴۲-۰۸-۵
دسته بندی
تعداد صفحات۱۶۴صفحه
قیمت نسخه چاپی۱۰,۹۰۰تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۶/۰۷/۰۱
شابک‭۹۷۸-۶۰۰-۸۹۴۲-۰۸-۵