با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
آقای شهردار؛ بر اساس زندگی شهید مهدی باکری (قصه‌ی فرماندهان ۱)

دانلود و خرید کتاب آقای شهردار؛ بر اساس زندگی شهید مهدی باکری (قصه‌ی فرماندهان ۱)

۴٫۵ از ۱۷ نظر
۴٫۵ از ۱۷ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب آقای شهردار؛ بر اساس زندگی شهید مهدی باکری (قصه‌ی فرماندهان ۱)  نوشته  داوود امیریان  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچهدرباره طاقچه بی‌نهایت

معرفی کتاب آقای شهردار؛ بر اساس زندگی شهید مهدی باکری (قصه‌ی فرماندهان ۱)

«آقای شهردار» داستانی بر اساس زندگی فرمانده شهید، مهدی باکری به قلم داوود امیریان است: کاظم، نگاهی به اطراف انداخت. همه جا را سیاه می‌دید. عینک دودی‌اش را برداشت. کلاه کشی تا ابروانش پایین آمده بود. یقه پالتویش را بالا داد و دوباره با دقت و ریزبینی، اطراف را از چشم گذراند. سر کوچه، چند پسربچه فوتبال بازی می کردند. روی پشت بام چند خانه آن طرفتر، جوانکی چشم به آسمان دوخته بود و سوت می‌زد و از دیدن کفترهای در حال پروازش لذت می برد. کاظم سه بار شاسی زنگ خانه را زد. بعد رفت و عقب ایستاد. پرده پنجره طبقه دوم که رو به کوچه بود، کنار رفت. مهدی دست تکان داد. کاظم، عینکش را به چشم زد؛ یعنی اوضاع آرام است. لحظه‌ای بعد، در باز شد و کاظم وارد خانه شد. پیرزن صاحبخانه در حیاط رخت می شست. کاظم سلام کرد. پیرزن گفت: «سلام اکبرجان. پسرم، داروهایم را گرفتی؟» کاظم جلو رفت. از جیب پالتویش، کیسه‌ای پر از قرص و شربت درآورد، به دست پیرزن داد و گفت: «مگر می شود یادم برود آباجان؟ حالت چطور است؟»

نظرات کاربران

مشاهده همه نظرات (۸)
ادریس
۱۳۹۸/۰۴/۳۱

شهید مهدی باکری حتی یک وجب جا برای مزار ندارد اما همه ی قلب ها جای اوست.

میم
۱۳۹۹/۰۹/۲۶

کتابی کم حجم اما پر از درس با بعضی ها خندیدم و با بعضی هاش بغض کردم عالیه

abad
۱۳۹۹/۰۶/۰۸

سلام به همه دوستان کتاب هر چند به تعداد کمی از خاطرات شهید مهدی باکری میپردازد ولیکن با مطالعه همین چند خاطره تا حدودی به راز ماندگاری این شهید بزرگوار پی میبرید من خواندن ان را به شما بزرگواران پیشنهاد مینمایم

مرتضی ش.
۱۳۹۹/۰۸/۳۰

🌷با وجود اینکه کتاب مختصری است و شاید ابعاد مختلف زندگی شهید باکری را کاملا نشان نمی‌دهد اما همچنان نکات بارزی از شخصیت ایشان مطرح میشود که برای نسل ما قابل الگوگیری است. کاش در این کتاب از خاطرات فرماندهان و

- بیشتر
فریده
۱۳۹۹/۰۹/۱۶

خوندن این کتاب باعث شد با زندگی این شهید بزرگوار بیشتر آشنا بشم.

مهراوه
۱۳۹۹/۱۱/۲۸

عالی اونقدر تحت تاثیر قرار میده ادم رو که زبون ادم از بیان اون قاصره

کاربر ۲۸۲۱۰۵۳
۱۳۹۹/۱۲/۰۴

کتاب زیبایی بود اما کاش بیشتر بود

homa51
۱۳۹۸/۰۹/۰۱

نام پر آوازه شهید مهدی باکری انگیزه من از مطالعه این کتاب بود.اگر میخواهیدبا زندگینامه و شخصیت والاوپرورش یافته این شهید بزرگوار بیشترآشناشوید، شماهم لطفا این کتاب رامطالعه کنید.سلام بر شهیدان راه خداعلی الخصوص شهیدان مهدی وحمید باکری.

بریده‌هایی از کتاب
مشاهده همه بریده‌ها (۳۲)
«خدایا، چقدر دوست‌داشتنی و پرستیدنی هستی! هیهات که نفهمیدم. چقدر لذتبخش است انسان آماده باشد برای دیدار ربّش؛ اما چه کنم که تهیدستم؟ خدایا، تو قبولم کن. دوست دارم وقتی شهید می شوم، جسدم پیدا نشود تا یک‌وجب از خاک این دنیا را اشغال نکنم. خدایا، مرا پاکیزه بپذیر.»
سیما
دوست دارم وقتی شهید می شوم، جسدم پیدا نشود تا یک‌وجب از خاک این دنیا را اشغال نکنم.
e.k
«خدایا، چقدر دوست‌داشتنی و پرستیدنی هستی! هیهات که نفهمیدم.
مرتضی ش.
هنوز که هنوز است، بسیجیان سوخته‌دل لشکر عاشورا، چشم به آب های جنوب دارند که چه زمانی آقامهدی بازمی گردد؛ اما این آرزوی مهدی بود که پیکرش زمین را اشغال نکند. مهدی به دریا پیوست!
سیّد جواد
مهدی، حلقه طلایی به قیمت ۸۰۰ تومان برای همسرش خرید و یک جلد کلام‌اللّه مجید و کلت کمری‌اش به عنوان مهریه تعیین شد! روز بعد از عقد، مهدی به سوی جبهه شتافت.
سیّد جواد
در عملیات حماسی خیبر که در جزیره مجنون برپا شد، برادرش حمید ـ قائم مقام لشکر ـ غریبانه به شهادت رسید. مهدی در نامه‌ای به خانواده، شهادت حمید را نتیجه توجه و عنایت خداوندی دانست. با شهادت حمید، همه در پی این بودند که پیکر او را به عقب بیاورند. این موضوع را به مهدی گفتند. مهدی با بیسیم پرسیده بود: «حمید را به همراه دیگر شهدا می‌آورید؟» مرتضی یاغچیان گفته بود: «خودتان می‌دانید آقا مهدی که زیر این آتش شدید نمی توانیم بیش از یک شهید به عقب منتقل کنیم.» مهدی گفته بود: «هیچ فرقی بین حمید و دیگران نیست. اگر دیگر شهدا را نمی شود به عقب بیاورید، پس حمید هم پیش دوستان شهیدش باشد، بهتر است.»
سیّد جواد
در قرارگاه کربلا، فرماندهان ارشد سپاه سعی فراوانی برای راضی کردن مهدی به بازگشت به عقبه می کنند؛ اما مهدی به پیامهای بیسیم و پیکهایی که دم به ساعت او را به عقب فرا می خواندند؛ توجهی نمی کند. در لحظات آخر، مهدی، راکت‌انداز آرپی جی هفت بر دوش، به دشمن حمله می کند. گلوله‌ای به سرش می خورد و به سختی مجروح می شود. بسیجیها، فرمانده رشیدشان را به قایق می‌رسانند. مهدی، غرق در خون، برای آخرینبار به آنها نگاه می کند. قایق از ساحل جدا می شود. علیرضا تندرو، قایق را به سرعت به سوی عقب می برد؛ اما در میانه راه ناگهان مهدی و علیرضا، آماج گلوله های دشمن قرار می گیرند و بعد موشکی زوزه کشان در دل قایق منفجر می شود و پیکر نیمه جان مهدی و علیرضا راهی دریاها می شود.
سیّد جواد
امام خمینی در پیامی از او به عنوان شهید اسلام یاد کرد و آیت‌اللّه خامنه‌ای چنین نوشت: «درود بر روان پاک مؤمن صادق و انقلابی و فداکار و سردار شجاع که عهد پایدار خود با خدا را به سر آورد و خون پاک خود را نثار کرد و به فیض بی بدیل شهادت نایل آمد.»
ادریس
خانواده و دوستانش به او فشار می‌آوردند که ازدواج کند؛ اما مهدی به شوخی می گفت: «من با کسی ازدواج می کنم که بتواند قبضه خمپاره را بردارد.»
سیّد جواد
پس توکلّتان کجا رفته؟»
سیما

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۹۶ صفحه
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۲/۰۷/۱۴
تعداد صفحات۹۶صفحه
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۲/۰۷/۱۴