با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
اسپینوزای من

دانلود و خرید کتاب اسپینوزای من

۳٫۷ از ۳ نظر
۳٫۷ از ۳ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب اسپینوزای من  نوشته  مرادحسین عباسپور  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچهدرباره طاقچه بی‌نهایت

معرفی کتاب اسپینوزای من

«اسپینوزای من» اولین رمان «م.ح عباس پور» است. عباس‌پور، پیش از این اثر، کتاب‌هایی در نقد نویسندگانی مانند کافکا و صداقت تالیف کرده‌است. بخشی از رمان اسپینوزای من: «حالا ورودی قبرستانیم. در را بسته‌اند. از دیوار پایین می‌رویم. دیواری که یک متر هم نمی‌شود و المیرا بدون نیاز به من پایین می‌آید. زیر لب می‌گوید: «به ایوان می‌روم و انگشتانم را بر پوست کشیدهٔ شب می‌کشم.» و من همان لحظه انگشت‌های کشیده و روشن المیرا را روی پوست شب حس می‌کنم درست مثل فروغ که بعضی حرف‌ها را مثل بچه‌ها تلفظ می‌کرد.»
نظری برای کتاب ثبت نشده است
بریده‌هایی از کتاب
مشاهده همه بریده‌ها (۸)
«فکر کن رهزاد یه بچه از ارتفاع یازده متری سقوط کنه حتی دستش هم خراش برنداره، تازه اگر فقط نیم متر اونطرف‌تر می‌افتاد می‌دونی چی می‌شد، می‌خورد به تیر آهن‌های توی کوچه و تکه تکه می‌شد.»
-Dny.͜.
یک نفر هم که ادعا می‌کرد سالیان سال دوست نزدیک پدرم بوده، معتقد بود که از همان جوانی یک تخته کم داشته و دوست داشتم همانجا بگویم احمق! تو که یک تخته کم نداری چه گلی به سر این زمین زده‌ای.
-Dny.͜.
آدم وقتی خوشحاله باید دوتا کراوات بزنه، دوتا پیرن بپوشه و حتی المقدور دو جفت کفش.
-Dny.͜.
خیلی از ما محکومیم به فراموش شدن. فراموش شدن جاودانه.
-Dny.͜.
«این‌همه یخچال خالی می‌کنیم، این همه چاه مستراح پر می‌کنیم؟ اما همه که دغدغه جاودانه شدن ندارند. خیلی‌ها گاو می‌آیند و شتر می‌روند.»
-Dny.͜.
اصلا کاش می‌شد آدما جدا از هم زندگی کنند یا لااقل با اونایی که می‌خوان زندگی کنند.»
-Dny.͜.
واقعیت اینه که ما یه زمانی هستیم، یه زمانی هم می‌رسه که دیگه نیستیم.
-Dny.͜.
نمی‌گذارم طبیعت، سرنوشت، قضا و قدر و هیچ نیروی دیگری زندگی‌ام را جهت دهد. می‌خواهم جاهایی که خودم دوست دارم بروم، کتاب‌هایی که خودم دوست دارم بخانم، اصلا کلمه‌ها را هر جور که خودم دوست دارم بنویسم و اتاقم را پر کنم از چیزهایی که خودم می‌خواهم.
-Dny.͜.

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۷۸ صفحه
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۴/۰۱/۰۱
شابک‌‫‬‮‭۹۷۸-۹۶۴-۳۷۴-۵۵۹-۲
تعداد صفحات۷۸صفحه
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۴/۰۱/۰۱
شابک‌‫‬‮‭۹۷۸-۹۶۴-۳۷۴-۵۵۹-۲