دانلود و خرید کتاب هری پاتر (جلد سوم؛ هری پاتر و زندانی آزکابان) جی. کی. رولینگ ترجمه ویدا اسلامیه
با کد تخفیف OFF30 اولین کتاب الکترونیکی یا صوتی‌ات را با ۳۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کن.
کتاب هری پاتر (جلد سوم؛ هری پاتر و زندانی آزکابان) اثر جی. کی. رولینگ

کتاب هری پاتر (جلد سوم؛ هری پاتر و زندانی آزکابان)

معرفی کتاب هری پاتر (جلد سوم؛ هری پاتر و زندانی آزکابان)

کتاب هری پاتر و زندانی آزکابان نوشتهٔ جی کی رولینگ و ترجمهٔ ویدا اسلامیه است. انتشارات کتابسرای تندیس این رمان مشهور را روانهٔ بازار کرده است. این اثر حاوی جلد سوم از یک مجموعه است.

درباره کتاب هری پاتر و زندانی آزکابان

مجموعه داستان‌های «هری پاتر» زندگی برخی از خوانندگان خود را دگرگون کرده است. کتاب هری پاتر و زندانی آزکابان به قلم جی کی رولینگ جلد سومِ داستان مشهور یک پسر پرآوازه است. این مجموعه رمان شما را با شخصیتی به نام «هری پاتر» آشنا و همراه می‌کند. این رمان از گونهٔ کتاب‌های اعجاب‌انگیزی است که بخشی از یک زندگی متفاوت را با استفاده از کلمات در ذهن شما به تصویر خواهد کشید و شما را به دنیای یک پسر و دوستان و دشمنان او کنجکاو خواهد برد. هری پاتر در جلد اول این مجموعه، پسری ۱۱ساله است که زندگی سختی را در کنار خانوادهٔ خاله‌اش می‌گذراند. او پدر و مادرش را در خردسالی از دست داده است. خانواده‌ای که سرپرستی‌اش را بر عهده گرفته‌اند، کوچک‌ترین اهمیتی به هَری نمی‌دهند، اما قرار نیست زندگی هری همین‌قدر ناامیدکننده ادامه داشته باشد. وقتی تولد ۱۱سالگی‌اش فرا می‌رسد، حقایق بسیاری فاش خواهد شد و هری پاترِ واقعی متولد می‌شود. جغدهای نامه‌رسان مأموریت پیدا می‌کنند نامه‌ای مهم را به دست هری برسانند. «عمو ورتون»، شوهرخاله‌اش نامه‌ها را پاره می‌کند. او نمی‌گذارد هیچ نامه‌ای به دست هری برسد، اما جغدها کوتاه نمی‌آیند. کار به جایی می‌رسد که مجبور می‌شوند خانه‌شان را ترک کنند و در جایی دورافتاده مستقر شوند، اما باز هم فایده‌ای ندارد. نامه باید به‌دست هری برسد و دقیقاً پس از خواندن سطرهای نامه، زندگی جدید هری پاتر شروع می‌شود؛ یک زندگی پر از هیجان، اتفاق‌های غیر قابل‌پیش‌بینی و آدم‌هایی جدید. هری پاتر باید در مدرسهٔ «هاگوارتز» به تحصیل جادوگری بپردازد و این سرآغاز رخدادهای هیجان‌انگیز بسیاری است. سال اول تحصیل و زندگی هری پاتر در مدرسهٔ شبانه‌روزی هاگوارتز بهترین دوران زندگی او است، اما همه‌چیز هم عالی نیست؛ یک جسم مخفی خطرناک وجود دارد که درون دیوارهای قلعه پنهان شده و هری معتقد است وظیفهٔ او است که مانع از افتادن آن به‌دست شیطان شود. انجام این کار او را در تماس با نیروهایی وحشتناک‌تر از آنچه تصور می‌کرد، قرار می‌دهد.

کتاب هری پاتر و زندانی آزکابان اولین‌بار در سال ۱۹۹۹ منتشر شد. پس از اینکه «عمه مارج» وارد خانهٔ خالهٔ هری پاتر می‌شود، با هری درگیری پیدا می‌کند. هری ناخواسته باعث اتفاق ناخوشایندی می‌شود؛ عمه مارج باد شده و مانند بادکنکی به هوا می‌رود! هری از خانه فرار می‌کند و منتظر اظهارنامهٔ وزارت جادو می‌شود؛ زیرا انجام جادو برای افراد زیر ۱۷ سال ممنوع است و هری فقط ۱۳ سال دارد. او سرانجام می‌فهمد که به‌خاطر وجود فردی به نام «سیریوس بلک»، وزارتخانه برای او حکم اخراج نمی‌فرستد. قرار است هری در مدرسهٔ هاگوارتز در امان باشد. او در سالی سخت قرار دارد که همواره باید مواظب باشد موردحمله قرار نگیرد. در پایان مشخص می‌شود که سیریوس بلک چه نسبتی با او دارد. با او همراه شوید تا رازهای زندگی‌اش را بیشتر دریابید.

خواندن کتاب هری پاتر و زندانی آزکابان را به چه کسانی پیشنهاد می‌کنیم

این کتاب را به دوستداران ادبیات داستانی معاصر بریتانیا و قالب رمان پیشنهاد می‌کنیم.

درباره جی کی رولینگ

جی کی رولینگ با نام کامل «جوآن کاتلین رولینگ» یکی از مشهورترین نویسنده‌های انگلیسی‌زبان جهان است که بیشتر او را به‌عنوان نویسندهٔ مجموعهٔ داستانی پرطرفدار «هری پاتر» می‌شناسیم. رمان‌های رولینگ در سراسر جهان بیش از ۴۰۰ میلیون نسخه فروش رفته‌اند، جوایز متعددی را از آن خود کرده‌اند و بر فیلم‌ها، سریال‌ها و نمایش‌های بسیاری اثرگذار بوده‌اند. گفته شده است که مجموعه داستان‌های «هری پاتر» بود که منجر شد رولینگ تنها طی ۵ سال از فردی فقیر به مولتی‌میلیونری شناخته‌شده تبدیل شود. او که در ۳۱ جولای ۱۹۶۵ در شهر یاته واقع در شهرستان گلاسترشر در انگلستان متولد شد، از خردسالی داستان‌های تخیلی کوتاه می‌نوشت و به نوشتن علاقهٔ بسیار داشت. پس از طی درجات در مدرسه و کالج، در سال ۱۹۸۶ از دانشگاه اکستر مدرک لیسانس ادبیات فرانسه و ادبیات باستانی یونان و روم را دریافت کرد و سپس در مؤسسهٔ عفو بین‌الملل لندن به‌عنوان محقق و منشی دوزبانه مشغول به کار شد. ایدهٔ داستان‌های «هری پاتر» زمانی به ذهن رولینگ خطور کرد که از دانشگاه فارغ‌التحصیل شده و در جست‌وجوی چیزی بود که زندگی‌اش را با عشق و علاقه وقف آن کند. او در شغل‌های بسیاری فعالیت کرده بود، اما هیچ‌یک از آن‌ها شغلی نبودند که او را مجذوب خود کنند. در همین اثنا، مادر رولینگ پس از نبردی ده‌ساله با بیماری تصلب، در چهل‌وپنج‌سالگی از دنیا رفت. رولینگ که در اثر مرگ زودهنگام مادرش دچار افسردگی شده بود، به پرتغال رفت تا زندگی ماجراجویانهٔ خود را به‌عنوان یک معلم زبان انگلیسی در این کشور ادامه دهد و در همین روزها بود که ایدهٔ داستان‌های «هری پاتر» به ذهنش خطور کرد.

در سال ‍۱۹۹۷، رولینگ توانست با چاپ کتاب «هری پاتر و سنگ جادو» در انگلستان به ثروت و شهرت عظیمی دست پیدا کند. او در این دوره دیگر با نام مستعار «جی‌. کی. رولینگ» شناخته می‌شد. علت انتخاب این نام توسط او این بود که رولینگ نمی‌دانست پسرهای مخاطب داستان‌هایش چه واکنشی به یک نویسندهٔ زن داشته باشند؛ بااین‌حال او تا به امروز با همین نام مستعار فعالیت کرده است. رمان «هری پاتر و سنگ جادو» توانست جوایز متعددی از جمله جایزهٔ کتاب بریتانیا را دریافت کند. یک سال بعد و در سال ۱۹۹۸، در ادامهٔ کتاب نخست هری پاتر، رولینگ کتاب «هری پاتر و تالار اسرار» را منتشر کرد. این کتاب یکی دیگر از بزرگ‌ترین موفقیت‌های رولینگ به شمار می‌رفت و در پاییز همان سال، کمپانی وارنر قراردادی را با رولینگ جهت ساخت یک فیلم بلند امضا کرد. پس از این دو کتاب، رولینگ کتاب‌های «هری پاتر و زندانی آزکابان» (۱۹۹۹)، «هری پاتر و جام آتش» (۲۰۰۰)، «هری پاتر و محفل ققنوس» (۲۰۰۳) و «هری پاتر و شاهزادهٔ دورگه» (۲۰۰۵) را از مجموعه داستان‌های «هری پاتر» منتشر کرد. این کتاب‌ها در بیش از ۲۰۰ کشور و حدود ۶۰ زبان در دسترس هستند؛ هفتمین رمان این مجموعه نیز با عنوان «هری پاتر و یادگاران مرگ» نیز در سال ۲۰۰۷ منتشر شد.

مجموعهٔ هفت‌قسمتی «هری پاتر» شوروشوق بسیاری را در میان کودکان، نوجوانان، جوانان، بزرگسالان و کهنسالان جهان برانگیخت و باعث علاقه‌مندشدن آن‌ها به مطالعه شد. نسخه‌های سینمایی این کتاب‌ها بین سال‌های ۲۰۰۱ و ۲۰۱۱ ساخته شد. مجموعه فیلم‌های «هری پاتر» توانست به یکی از پرفروش‌ترین فیلم‌های جهان تبدیل شود؛ علاوه بر این، رولینگ مجموعه‌های «جانوران شگفت‌انگیز و زیستگاه آن‌ها» (۲۰۰۱) را نوشت که یک مجموعه فیلم با اقتباس از نوشته‌های او از روی آن‌ها ساخته شده است. همگی این داستان‌ها از کتاب‌هایی که هری پاتر و دوستانش در دنیای داستانی این مجموعه خوانده‌اند، سرچشمه گرفته است. بسیاری از هواداران این نویسنده زندگی او را شبیه به یک افسانه می‌دانند. جی. کی. رولینگ و آثارش برندهٔ جوایز بسیاری شده‌اند. کتاب‌های «هری پاتر» از سال ۱۹۹۷ برندهٔ جوایز و عناوین متعددی از بهترین کتاب سال کودکان، بهترین کتاب سال، دسته‌بندی‌های مختلف جایزهٔ کتاب بریتانیا، جایزهٔ برام استوکر برای بهترین اثر برای خوانندگان جوان و جایزهٔ آندره نورتون شده‌اند؛ خودِ رولینگ نیز توانسته جوایز بسیاری را از جمله بهترین نویسندهٔ سال، جایزهٔ دستاورد برجسته از جایزهٔ کتاب بریتانیا و همچنین جایزهٔ بفتا برای مشارکت برجستهٔ بریتانیا در سینما را از آن خود کند. جی کی رولینگ در سال ۲۰۱۰ توسط نشریات برتر، به‌عنوان تاثیرگذارترین زن بریتانیا شناخته شد.

درباره ویدا اسلامیه

ویدا اسلامیه در سال ۱۳۴۶ به دنیا آمد. او مترجمی است که بیشتر شهرت خود را به‌خاطر ترجمۀ مجموعه کتاب‌های هری پاتر به دست آورده است.

بخشی از کتاب هری پاتر و زندانی آزکابان

«هنگام صرف شام، رون و هرماینی با نگرانی مراقب هری بودند و چون پرسی کنارشان نشسته بود جرئت نداشتند در بارهٔ گفتگوی آن روز حرف بزنند. وقتی به طبقهٔ بالا رفتند و وارد سالن عمومی شلوغ شدند، فهمیدند فرد و جرج به مناسبت به پایان رسیدن ترم، شش بمب کود حیوانی منفجر کرده‌اند. هری که نمی‌خواست در بارهٔ رفتن یا نرفتن به هاگزمید با فرد و جرج صحبت کند، بی‌سروصدا خود را به خوابگاه خالی رساند و یکراست به طرف میز کنار تختش رفت. کتاب‌هایش را کنار زد و فوری چیزی را که می‌خواست پیدا کرد... آلبوم عکسی با جلد چرمی که دو سال پیش هاگرید به او هدیه داده بود و عکس‌های جادویی پدر و مادرش در آن بود. روی تختش نشست، پرده‌های دورش را کشید و شروع به ورق زدن کرد. آن‌قدر گشت تا... به عکس پدر و مادرش در روز ازدواجشان رسید. پدرش برایش دست تکان می‌داد و لبخند می‌زد. موهای سیاه و نامرتبش درست مثل موهای هری بود. مادرش با چهره‌ای خندان دست در دست پدرش ایستاده بود. و در کنارشان... او بود. ساقدوششان بود... هری هیچ‌وقت به او توجهی نکرده بود.»

نظرات کاربران

LOL FERYAL
۱۴۰۳/۰۱/۲۲

عالی ترین کتاب رمان دنیا هست حجمش خیلی زیاده جذاب وشیرینه ازخوندنش سیر نمیشیم

hani6719
۱۴۰۲/۱۲/۲۴

توصیه می کنم بخونید .

bookmark
۱۴۰۲/۱۰/۰۱

عالی بسیار هیجان انگیز

Lia 23
۱۴۰۳/۰۳/۰۲

داستان پرماجرایی هست و جذابه. فقط نمی‌دونم چرا کتابسرای تندیس زودتر آپشن‌های متنوع‌تری واسه جلد کتاب‌های هری پاتر ارائه نداد. ملت بیست سال التماسشون کردن. من از سری جلدهای قدیمی فقط ۵ و ۶ و ۷ برام قابل‌قبول بودن.

بریده‌ای برای کتاب ثبت نشده است

حجم

۳۷۰٫۷ کیلوبایت

سال انتشار

۱۴۰۲

تعداد صفحه‌ها

۴۲۴ صفحه

حجم

۳۷۰٫۷ کیلوبایت

سال انتشار

۱۴۰۲

تعداد صفحه‌ها

۴۲۴ صفحه

قیمت:
۲۲۸,۰۰۰
تومان