با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
گ‍زی‍ده‌ اش‍ع‍ار س‍ی‍ل‍وی‍ا پ‍لات‌

دانلود و خرید کتاب گ‍زی‍ده‌ اش‍ع‍ار س‍ی‍ل‍وی‍ا پ‍لات‌

۵٫۰ از ۳ نظر
۵٫۰ از ۳ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب گ‍زی‍ده‌ اش‍ع‍ار س‍ی‍ل‍وی‍ا پ‍لات‌  نوشته  اسدالله امرایی  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچهدرباره طاقچه بی‌نهایت

معرفی کتاب گ‍زی‍ده‌ اش‍ع‍ار س‍ی‍ل‍وی‍ا پ‍لات‌

سیلویا پلات، سال ۱۹۳۲ در آمریکا به‌دنیا آمد. او در هشت‌سالگی پدرش را از دست داد و این موضوع تأثیر بسیاری روی روحیهٔ او گذاشت. پس از مدتی، با بورسی تحصیلی به بریتانیا رفت و در دانشگاه کمبریج مشغول به تحصیل شد. در آن‌جا، با تد هیوز، شاعر انگلیسی آشنا شد. آن‌ها در سال ۱۹۵۶ ازدواج کردند و صاحب دو بچه شدند و سال ۱۹۶۲ هم از یکدیگر جدا شدند. سیلویاپلات حدود ۲۲۰ قطعه شعر دارد که توجه منتقدان و کارشناسان ادبیات را جلب کرده است. پنجاه شعر هم دارد که به دوران نوجوانی و جوانی‌اش برمی‌گردد. شعر سیلویاپلات را شاید بتوان به سه دوره تقسیم کرد: دورهٔ اول که ایام نوجوانی و جوانی‌اش است، و شعرها هم رضایت او را جلب نمیکرد و بیشتر به سیاه مشق می‌مانست. دورهٔ دومِ شعر سیلویا پلات، مابین اوایل سال ۱۹۵۶ تا اواخر ۱۹۶۰ را دربرمی‌گیرد. اولین شعرهای این دوره، برای او سرآغاز تولدی دیگر است و شعرهای نخستین مجموعهٔ او را هم شامل می‌شود. دورهٔ سوم شعر او، از سپتامبر ۱۹۶۰ آغاز می‌شود. در این دوره، ساختار منطقی بهتری به شعرهایش داده است. در واقع، دورهٔ سوم آثار او، بیشتر از حیث نظم کاری‌اش اهمیت دارد و برخی از شعرهایش را بازنویسی کرده و برخی را پاسخی به شعرهای دیگران قرار داده است. این کتاب شعر، مربوط به دورهٔ دوم و سوم شعرهای پلات است.

نظرات کاربران

مشاهده همه نظرات (۲)
باده
۱۳۹۸/۰۹/۰۱

شاهکار تمام عیار...

م.احمدی
۱۳۹۸/۰۹/۰۱

چقد دنبال این کتاب بودم. مرسی،طاقچه جان

بریده‌هایی از کتاب
مشاهده همه بریده‌ها (۸)
زندگی‌ات را کجا جاگذاشته‌ای؟
YaSaMaN
می‌لغزم و در هراسی ارغوانی غرق می‌شوم.
YaSaMaN
برای تو، یا هر کس دیگری، با اخلاص بسیار هستم تن تو مرا عذاب می‌دهد آن گونه که جهان خدا را.
YaSaMaN
I have fallen a long way. Clouds are flowering Blue and mystical over the face of the stars. Inside the church, the saints will be all blue
دختر دریا
آسان نیست تا بگویم، چقدر تغییر کرده‌ای اگر زنده‌ام حالا، آن روز مرده بودم با این همه، چون مجسمه دست نخورده. تو چون همیشه‌ای. تو یک قدم هم به جلو برنمی‌داری برای من. نه مجال نمی‌دهی تا چشم‌های سفیدم را مأیوسانه شاید، باز به آسمان بدوزم. از آبی ستاره‌ها آن‌گونه که وعده می‌دادی. نشانی نبود. به خواب ابد رفتم جایی تاریک در میان سنگ‌های سیاه پوشیده در برف زمستان
YaSaMaN
جایی برای اندوه‌گذاری نیست. ماه از پشت روبنده فسفری‌اش زل می‌زند. به این اتفاق‌ها عادت کرده است.
YaSaMaN
بخت که یار باشد با گذری دشوار از این فصل خستگی می‌خواهم صورتی مرتب کنم از همه معجزه‌ها که اتفاق می‌افتد شاید به دلخواه آنها را پراکنده بخوانی. شگردهای شعله‌وار معجزه‌ها. انتظار دوباره آغاز می‌شود. انتظار بلند برای آن الاهه برای آن هبوط نادر، آن نامنتظر.
negar
زن پاها را به درون جمع کرده است آن‌گونه که گلی گلبرگ‌هایش بسته می‌شود
YaSaMaN

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۲۱۵ صفحه
قیمت نسخه چاپی۳۵,۰۰۰ تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۸۱/۰۳/۰۱
شابک۹۶۴-۶۲۳۵-۵۱-۴
تعداد صفحات۲۱۵صفحه
قیمت نسخه چاپی۳۵,۰۰۰تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۸۱/۰۳/۰۱
شابک۹۶۴-۶۲۳۵-۵۱-۴