با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
اقتصاد در یک درس

دانلود و خرید کتاب اقتصاد در یک درس

۴٫۷ از ۹ نظر
۴٫۷ از ۹ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب اقتصاد در یک درس  نوشته  هنری هازلیت  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچهدرباره طاقچه بی‌نهایت

معرفی کتاب اقتصاد در یک درس

«اقتصاد در یک درس» نوشته هنری هازلیت(۱۹۹۳-۱۸۹۴)، نویسنده و روزنامه‌نگار اقتصادی آمریکایی است. وی این کتاب را در سال ۱۹۴۶ نوشت و با زبانی ساده به تشریح مسائل اساسی و کلاسیک اقتصادی پرداخت. دغدغه اصلی نویسنده در این کتاب، برطرف کردن برداشت‌های نادرست در حوزه‌های اقتصادی و نتایج زیانبار آنها است. در بریده‌ای از کتاب می‌خوانیم: «هر چند هر گروهی منافع اقتصادی مشخصی دارد که با منافع گروه‌های دیگر یکسان است، اما تمام آن‌ها منافع دیگری هم دارند که در تعارض با علایق سایر گروه‌ها قرار می‌گیرد. اگر چه برخی سیاست‌های عمومی در بلندمدت به نفع همه هستند، اما سایر سیاست‌ها به یک گروه و تنها به بهای زیان تمام گروه‌های دیگر نفع می‌رسانند. گروهی که از این دست سیاست‌ها سود می‌برد و چنین نفع مستقیمی در آن‌ها دارد، منطقا به دفاع از آن‌ها برمی‌خیزد. این گروه بهترین اذهان خریدنی را به استخدام خود درمی‌آورد تا همه وقت‌شان را به دفاع از این سیاست‌ها اختصاص دهند. و دست آخر یا عامه مردم را قانع می‌کند که دلایلش منطقی است یا این بحث را چنان به آشفتگی می‌کشاند که تفکر روشن و واضح درباره آن تقریبا غیرممکن می‌شود. عامل مهم دیگری هم وجود دارد که هر روزه وهم و خیال‌های تازه‌ای را مثل قارچ در زمین باورهای اقتصادی می‌رویاند. این عامل، گرایش دائمی انسان‌ها به توجه صرف به اثرات بی‌درنگ یک سیاست مشخص یا تمرکزِ تنها بر اثرات آن بر یک گروه خاص و غفلت از پرس‌و‌جو درباره این نکته است که این سیاست در بلندمدت چه اثراتی را نه تنها بر آن گروه خاص، بلکه بر تمام گروه‌ها به جا خواهد گذاشت. اقتصاددان بد تنها چیزی را می‌بیند که فورا چشم را می‌زند، اما اقتصاددان خوب به فراتر از آن هم می‌نگرد. اقتصاددان بد فقط پیامدهای مستقیم یک روند پیشنهادشده را می‌بیند، در حالی که اقتصاددان خوب به پیامدهای غیرمستقیم و طولانی‌تر آن هم چشم می‌دوزد.»

نظرات کاربران

مشاهده همه نظرات (۲)
Amin D
۱۳۹۶/۱۱/۰۴

احساسات ضد و نقیضی درباره این کتاب داشتم. به طور خلاصه در سه نکته که در ادامه این متن به شرح تفصیلی شان می پردازم، می توانم این تضاد ها را توضیح دهم یک - بجای اینکه کتاب آموزش دانش اقتصاد

- بیشتر
فرشید
۱۳۹۵/۰۶/۲۲

ممنون از شما دوستان طاقچه،دستتون درد نکنه

بریده‌ای برای کتاب ثبت نشده است

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۲۵۲ صفحه
قیمت نسخه چاپی۱۲,۰۰۰ تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۲/۰۶/۰۵
شابک۹۷۸-۶۰۰-۹۲۹۰۵-۴-۳
دسته بندی
تعداد صفحات۲۵۲صفحه
قیمت نسخه چاپی۱۲,۰۰۰تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۲/۰۶/۰۵
شابک۹۷۸-۶۰۰-۹۲۹۰۵-۴-۳

تجربه بهتر در اپلیکیشن