با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
آنچه هر رهبری باید بداند

دانلود و خرید کتاب آنچه هر رهبری باید بداند

۴٫۰ از ۴ نظر
۴٫۰ از ۴ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب آنچه هر رهبری باید بداند  نوشته  جان مکسول  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچهدرباره طاقچه بی‌نهایت

معرفی کتاب آنچه هر رهبری باید بداند

«آنچه هر رهبری باید بداند» نوشته جان مکسول( -۱۹۴۷)، نویسنده و سخنران انگیزشی آمریکایی است. این کتاب یک مجموعه پنج جلدی است که در یک کتاب گردآورده و ترجمه شده است. این پنج بخش عبارتند از: اخلاق، نگرش، آماده‌سازی، رابطه و رهبری. در بخشی از کتاب می‌خوانیم: «اگر شما در پیشرفت افرادِ سازمان‌تان موفق شدید و توانستید آنها را برای رهبری تجهیز و آماده کنید آنگاه موفق بوده‌اید. آنها سپاسگزار خواهند شد و به رهبری شما افتخار خواهند کرد. صادقانه بگویم تلاش‌هایی که شما انجام داده‌اید بیشتر از هر رهبر و مدیر دیگری بوده است. می‌توانید یک گام بیشتر بردارید و کمک کنید که افرادتان بتوانند تمام توانایی‌های پنهان خود را به ظهور برسانند. به آنها در پیدا کردن جایگاه واقعی‌شان در زندگی کمک کنید. اتفاقات خوب زمانی می‌افتد که بازیکن در جای مناسب خود قرار داشته باشد. اتفاقات بزرگ زمانی رخ می‌دهد که همه بازیکنان تیم نقشی را داشته باشند که حداکثر توانایی، استعداد، مهارت و تجربه را به کار گیرند. در اینجاست که افراد و حتی کل تیم به مرحله جدیدتری وارد می‌شوند. تقریبا همه در زندگی نقشی را که مناسب و مطابق جایگاه‌مان نبوده است، تجربه کرده‌ایم. مانند حسابداری که مجبور است در کارگزینی کار کند یا بازیکن دفاع که مجبور باشد در خط حمله بازی کند یا معلمی که مجبور شود کار دفتری انجام دهد. چه اتفاقی بر سر تیمی می‌آید که یکی از اعضای آن مجبور باشد مدام در جایگاه اشتباه خود نقش بازی کند؟ اول اینکه روحیه تیم به تحلیل می‌رود و تیم نمی‌تواند با ظرفیت کامل بازی کند. سپس افراد از یکدیگر متنفر می‌شوند. افرادی که در حوزه‌ای ضعیف قرار دارند، از دیگران که در حوزه خود بهترین‌اند، متنفر و منزجر می‌شوند؛ و کسانی که در تیم می‌توانند به بهترین وجه نقش خود را بازی کنند از افراد ضعیف تیم منزجر می‌شوند و اعتماد افراد به یکدیگر ضعیف و کمرنگ می‌گردد. تیم از پیشرفت باز می‌ماند.»

نظرات کاربران

مشاهده همه نظرات (۳)
mamal123
۱۳۹۵/۱۰/۳۰

کتاب بسیار حرفه ای هست. لطفا با دقت بخوانید به خودسازی شما زیاد کمک می کند.

گل رز
۱۳۹۶/۰۳/۰۹

خیلی دوس داشتم کتابو اما همیشه پژوهش گرای بزرگ اروپایی و امریکایی اسیایی به خودنمایی و فریب دادن مردم تشویق میکنن غیر مستقیم... لازمه حواسمونو جمع کنیم.اخه تو این کتابم هس!ولی در کل خوب بود دوس داشتم

مطهره لطفی
۱۳۹۷/۰۴/۲۰

سلام این کتاب همون پرورش رهبر درون هست؟

بریده‌هایی از کتاب
مشاهده همه بریده‌ها (۱۹)
هر چه بالاتر بروید، باید از خود گذشتگی بیشتری به خرج بدهید.
گل رز
فیلسوف بزرگ یونان پلوتارک گفته است «حاصلخیزترینزمین، اگر زیر کشت نرود، چیزی جز علف محصول آن نخواهد بود.» اگر مردم اشتیاقی برای موفقیت نداشته باشند، هیچ نوع مهارت، دانش و توانایی نمی‌تواند به آنها کمک کند.
mamal123
شما ممکن است رئیس خود را گول بزنید، اما هرگز نمی‌توانید همکاران خود را گول بزنید.
mamal123
مسئولیت‌پذیر باشید. کار خود را به نحو احسن انجام دهید. بیشتر از آنچه از شما انتظار می‌رود، تلاش کنید. ایده‌های خلاق برای تغییر، بهبود و پیشرفت ارائه دهید.
mamal123
آنچه امروز هستیم، نتیجه انتخاب دیروز ماست
mamal123
توانایی + نگرش = نتیجه استعداد برجسته + نگرش مخرب = تیم بد استعداد برجسته + نگرش منفی = تیم متوسط استعداد برجسته + نگرش متوسط = تیم خوب استعداد برجسته + نگرش مثبت = تیم عالی
سیستماتیک
زندگی من، قبل از تمام شدن روز با ده‌ها زندگی تماس دارد. قبل از غروب آفتاب نمرات خوب یا بد خود را خواهد گرفت. این آرزویی است که هر روز می‌کنم. این دعایی است که هر شب می‌کنم. خدای من، آیا زندگی‌ام در خدمت مردم بوده است؟
mamal123
هنگامی که شکست می‌خورید، آن را حادثه‌ای موقتی ببینید نه یک بیماری مسری که تا آخر عمر باید از آن رنج ببرید.
mamal123
سنجش واقعی رهبری، نفوذ است نه یک کلمه بیشتر، نه یک کلمه کمتر.
mamal123
رشد هنگامی رخ می‌دهد، که تغییرات مؤثری انجام گیرد. هر چه شما از پلکان رهبری بالاتر بروید، تغییرات آسان‌تر خواهد بود. در حین صعود، مردم نیز برای انجام تغییرات لازم، به شما کمک می‌کنند. هرگز پله اول را فراموش نکنید. هر پله بر روی پله قبلی قرار گرفته است. اگر از پله قبلی غفلت کنید، سقوط خواهید کرد
mamal123

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۳۳۵ صفحه
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۸۷/۰۵/۰۱
شابک۹۷۸-۹۶۴-۸۹۱۰-۶۵-۰
تعداد صفحات۳۳۵صفحه
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۸۷/۰۵/۰۱
شابک۹۷۸-۹۶۴-۸۹۱۰-۶۵-۰