با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
رئالیسم جادویی

دانلود و خرید کتاب رئالیسم جادویی

۵٫۰ از ۲ نظر
۵٫۰ از ۲ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب رئالیسم جادویی  نوشته  مگی آن باورز  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچه

معرفی کتاب رئالیسم جادویی

«رئالیسم جادویی» نوشته «مگی آن باورز» است و در آن به بررسی مفهوم و انواع این گونه ادبی می‌پردازد. نویسنده در آغاز کتاب هدف و رویکردش در این کتاب را این‌چنین شرح می‌‌دهد: هدف از نوشتن این کتاب فقدان منبعی درباره اصطلاح مبهم و گیج‌کننده رئالیسم جادو(یی) بود و هدف پژوهش راهنمایی غیرمتخصصان و ناآموختگان از میان میدان مین این اصطلاح تا بتوانند به ریشه و سرچشمه اصطلاحات و مفاهیم در هنر، ادبیات و سینما پی ببرند. در این اثر مجموعه‌ای از داستان‌های جالب توجه و نوآورانه معرفی و درعین‌حال این اصلاح از دیگر مفاهیم و اصطلاحات مرتبط متمایز خواهد شد، ضمن این‌که کتاب مروری است کلی بر گستره جغرافیایی و فرهنگی این ژانر و گونه‌های گوناگون آن از نظر منتقدان شرح داده می‌شود. در پایان، آینده پیشِ روی این ژانر در ارتباط با نقد پسااستعماری روشن در انتهای کار خواهد آمد. تاریخ این ژانر، که آن را با اصطلاحاتی همچون رئالیسم جادو، رئالیسم جادویی و رئالیسم شگفت‌انگیز نیز می‌شناسیم، داستانی پیچیده است که در طول هشت دهه با سه نقطه عطف و چهره‌های بسیار گسترده شده است. نخستین دوره آن در سال‌های هزار و نهصد و بیست در آلمان، دوره دوم در دهه چهل در آمریکای مرکزی و واپسین دوره، که از ۱۹۵۵ آغاز می‌شود، در آمریکای لاتین بنا گذاشته شد که تا به امروز به‌گونه‌ای جهانی ادامه دارد. تمامی این دوره‌ها از طریق چهره‌های ادبی و هنری که آثار آن‌ها رئالیسم جادویی را در سراسر اروپا گستراند به یکدیگر مرتبط هستند؛ از اروپا گرفته تا آمریکای لاتین و از آن سرزمین تا سراسر دنیا.

نظرات کاربران

مشاهده همه نظرات (۱)
vahidk
۱۳۹۷/۱۲/۲۸

کتاب بسیار خوبی‌ه که هم تاریخچه رئالیسم جادویی رو توضیح می‌ده و هم ویژگی‌های اون رو و رمان‌های مهمی که به این سبک نوشته شدن رو هم در لابه‌لای متن توضیح می‌ده. فقط ای کاش اطلاعات کتابشناسی رمان‌هایی که در

- بیشتر
بریده‌ای برای کتاب ثبت نشده است

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۲۵۴ صفحه
قیمت نسخه چاپی۱۶,۰۰۰ تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۴/۰۴/۰۱
شابک‌‫‬‭۹۷۸-۹۶۴-۳۳۴-۴۵۶-۶
تعداد صفحات۲۵۴صفحه
قیمت نسخه چاپی۱۶,۰۰۰تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۴/۰۴/۰۱
شابک‌‫‬‭۹۷۸-۹۶۴-۳۳۴-۴۵۶-۶