با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
نامه به کودکی که هرگز زاده نشد

دانلود و خرید کتاب نامه به کودکی که هرگز زاده نشد

۴٫۰ از ۹۶ نظر
۴٫۰ از ۹۶ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب نامه به کودکی که هرگز زاده نشد  نوشته  اوریانا  فالاچی  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچه

معرفی کتاب نامه به کودکی که هرگز زاده نشد

«نامه به کودکی که هرگز زاده نشد» یکی از آثار مشهور اوریانا فالاچی(۲۰۰۶-۱۹۳۱)، نویسنده و روزنامه‌نگار ایتالیایی است.

در بخشی از کتاب می‌خوانیم:

«یکی بود، یکی نبود، زنی بود که آرزو داشت یک تکه از ماه را داشته باشد. آرزوی او در آن زمان زیاد عجیب نبود. آدم‌های زیادی توی زمان او به ماه رفته بودند. رفتن به ماه مُد شده بود. آدم‌های آن زمان سوار یک سفینه می‌شدند و سفینه به نوک موشک بسته می‌شد. هربار که آن موشک با صدای رعد آسایش به آسمان می‌رفت پشت سرش ردی که مثل رد ستاره‌ی دنباله‌‌دار بود، باقی می‌گذاشت. آن زن از دیدن رد موشک خوشحال می‌شد و فریاد می‌زد: برو، برو آنجا...

بعد هم با حسادت، رفتن آنها را که سه روز و سه شب طول می‌کشید، دنبال می‌کرد. آدم‌هایی که به ماه می‌رفتند، گیج و منگ بودند. صورت‌هایشان مثل سنگ بود؛ نه می‌خندیدند و نه گریه می‌کردند. سفر آنها از نظر خودشان فقط یک سفر علمی بود و یک افتخار برای خدمت به علم. موقع سفر کردن حرف‌هایشان نبود فقط در مورد اعداد و ارقام بی‌مفهوم و پرت و پلا صحبت می‌کردند. تنها حرف غیر علمی که میزدند بحث در مورد نتیجه‌ی بازی تیمی بود. وقتی هم که به ماه می‌رسیدند باز حرفی برای گفتن نداشتند. فقط چند جمله‌ی ساده به هم می‌گفتند.

بعد هم مثل عروسک‌های کوکی توی ماه قدم می‌زدند ماه را با آشغال‌هایشان کثیف کرده و برمی‌گشتند. این آشغال‌ها توی ماه باقی می‌ماندند تا معلوم شود آدم‌ها به ماه رفته‌اند. پرچمی هم از جنس آهن کنار جعبه‌های آهنی آشغال‌ها جا می‌گذاشتند. اگر اینها را بدانی وقتی از زمین به ماه نگاه کنی، حتماً می‌گویی: آن بالا پر از آشغال و کثافت است.»

نظرات کاربران

مشاهده همه نظرات (۶۹)
Hanieh_ap
۱۳۹۹/۰۹/۱۴

کتاب خوبی بود ولی من انقدر بقیه خواننده ها باهاش ارتباط برقرار کردن و خوششون اومده از کتاب خوشم نیومد و اینکه کتاب جنس ضعیف فالاچی رو بیش تر دوست داشتم

Vida Nazeri
۱۳۹۶/۰۲/۱۸

کتاب خیلی خوبیه من چندین سال پیش از یک دستفروش خریدمش چاپ قدیم بود و دور از چشم مامانم خوندم یادش بخیر😉😉😉ولی نمیدونم الان کجاست و دست کیه !! خیلی دوسش داشتم کاش دوباره اون نسخه رو بتونم پیدا کنم

دلارام
۱۳۹۶/۰۲/۱۷

کتاب خوبیه.... 👍

s_m
۱۳۹۵/۱۱/۲۹

در کتاب خشم و غرور که دراکتبر ۲۰۰۲ به چاپ رسید، فالاچی اسلام را هدف قرار می‌دهد و آن را به کوهستانی تشبیه می‌کند که ۱۴۰۰ سال است تکان نخورده، با غارهایی در ضلالت بی‌انتها که هیچ دری به سوی

- بیشتر
Zahra Teimoori
۱۳۹۹/۰۹/۲۲

کتاب جالبی نبود پر از خشم و نفرت بود ، یه جورایی نویسنده قصد داشت برتری نگرش پوچ خودشو به دیگران اثبات کنه و اینکه کلا خیلی منفی بود

بریده‌هایی از کتاب
مشاهده همه بریده‌ها (۵۹)
کودکم! زندگی یعنی خسته شدن. یعنی جنگ که هر روز و هر روز ادامه دارد و تمام نمی‌شود و برای شادیهایش که عمرشان یک لحظه بیشتر نیست، باید بهای زیادی پرداخت کنی.
maryam✴
مبارزه کردن بهتر از پیروز شدن است. حرکت به سمت مقصد ارزنده‌تر از رسیدن به مقصد است وقتی پیروز می‌شوی یا راه تمام می‌شود و به مقصد می‌رسی توی خودت یک خلاء احساس می‌کنی. برای پر کردن خلاء درونت باید به دنبال مقصد تازه‌ای به راه بیفتی.
🌟 najme🌟
چه‌طور ‌می‌توانند بگویند تولد یک انسان فقط یک تصادف است؟
🌟 najme🌟
اگر پسر شدی دوست دارم وقتی بزرگ شدی همان مردی شوی که من همیشه در رویاهایم می‌دیدم. با ضعیف‌ها مهربان و با ستمگران، ‌ سختگیر باشی. با کسانی که دوستت دارند، نرم و محبت‌آمیز و با حاکمان، ‌ محکم و قاطع باشی.
🌟 najme🌟
مادر کسی نیست که ترا توی شکمش اینطرف و آن طرف می‌برد، مادر کسی است که ترا بزرگ می‌کند.
Zhra
گریه کردن آسان‌تر از خندیدن است. تو خیلی زود این واقعیت را می‌فهمی. وقتی که برای اولین بار وارد دنیا می‌شوی یک گریه‌ی طولانی می‌کنی و بعد هم تا مدت‌ها به جز گریه کردن کاری بلد نیستی. هر چیزی مثل، نور، گرسنگی، بی‌قراری ممکن است گریه‌ی تو را دربیاورد! ‌ماه‌ها و هفته‌ها زمان می‌‌خواهد تا تو خندیدن را یاد گرفته و ما صدای خنده‌ات را بشنویم.
باران
زن بودن یعنی بی‌پروایی پایان‌ناپذیر. وارد جنگی شدن که تمامی ندارد.
باران
وقتی می‌گویند همیشه خوبترین‌ها زودتر از بین می‌روند، ‌ تو باور نکن. بعضی وقتها این‌هایی که زودتر از بین می‌روند ضعیف‌ترین‌ها هستند، نه خوبترین‌ها.
Zhra
فردایی که آنهمه منتظرش بودی، همان دیروز است
Zhra
مبارزه کردن بهتر از پیروز شدن است.
باران

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۱۲۲ صفحه
قیمت نسخه چاپی۳۸,۰۰۰ تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۱/۰۳/۰۱
شابک‭۹۷۸-۶۰۰-۵۷۹۱-۴۴-۰‬
تعداد صفحات۱۲۲صفحه
قیمت نسخه چاپی۳۸,۰۰۰تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۱/۰۳/۰۱
شابک‭۹۷۸-۶۰۰-۵۷۹۱-۴۴-۰‬