با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
نامه به کودکی که هرگز زاده نشد

دانلود و خرید کتاب نامه به کودکی که هرگز زاده نشد

۴٫۰ از ۹۷ نظر
۴٫۰ از ۹۷ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب نامه به کودکی که هرگز زاده نشد  نوشته  اوریانا  فالاچی  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچه

معرفی کتاب نامه به کودکی که هرگز زاده نشد

«نامه به کودکی که هرگز زاده نشد» یکی از آثار مشهور اوریانا فالاچی(۲۰۰۶-۱۹۳۱)، نویسنده و روزنامه‌نگار ایتالیایی است.

در بخشی از کتاب می‌خوانیم:

«یکی بود، یکی نبود، زنی بود که آرزو داشت یک تکه از ماه را داشته باشد. آرزوی او در آن زمان زیاد عجیب نبود. آدم‌های زیادی توی زمان او به ماه رفته بودند. رفتن به ماه مُد شده بود. آدم‌های آن زمان سوار یک سفینه می‌شدند و سفینه به نوک موشک بسته می‌شد. هربار که آن موشک با صدای رعد آسایش به آسمان می‌رفت پشت سرش ردی که مثل رد ستاره‌ی دنباله‌‌دار بود، باقی می‌گذاشت. آن زن از دیدن رد موشک خوشحال می‌شد و فریاد می‌زد: برو، برو آنجا...

بعد هم با حسادت، رفتن آنها را که سه روز و سه شب طول می‌کشید، دنبال می‌کرد. آدم‌هایی که به ماه می‌رفتند، گیج و منگ بودند. صورت‌هایشان مثل سنگ بود؛ نه می‌خندیدند و نه گریه می‌کردند. سفر آنها از نظر خودشان فقط یک سفر علمی بود و یک افتخار برای خدمت به علم. موقع سفر کردن حرف‌هایشان نبود فقط در مورد اعداد و ارقام بی‌مفهوم و پرت و پلا صحبت می‌کردند. تنها حرف غیر علمی که میزدند بحث در مورد نتیجه‌ی بازی تیمی بود. وقتی هم که به ماه می‌رسیدند باز حرفی برای گفتن نداشتند. فقط چند جمله‌ی ساده به هم می‌گفتند.

بعد هم مثل عروسک‌های کوکی توی ماه قدم می‌زدند ماه را با آشغال‌هایشان کثیف کرده و برمی‌گشتند. این آشغال‌ها توی ماه باقی می‌ماندند تا معلوم شود آدم‌ها به ماه رفته‌اند. پرچمی هم از جنس آهن کنار جعبه‌های آهنی آشغال‌ها جا می‌گذاشتند. اگر اینها را بدانی وقتی از زمین به ماه نگاه کنی، حتماً می‌گویی: آن بالا پر از آشغال و کثافت است.»

نظرات کاربران

مشاهده همه نظرات (۶۸)
unicorn
۱۳۹۸/۰۹/۰۵

این کتاب قصه و داستان سرگرم کننده نیست عاشقانه نیست،طنز نیست،خود یاری هم نیست پس با این منظور سراغش نرید،روانشناسی؟شاید،اما نه از نوع خودیاری یا درمانی بلکه تحلیلی،اگه بخوام به زبان ساده بگم صحبت های یک مادر با کودک ش هست

- بیشتر
سپیده
۱۳۹۶/۱۲/۱۳

باز هم جملاتی زیبا از " اوریانا فالاچی" ؛ - زندگی کردن، ارزش درد کشیدنو داره، حتی اگه ب قیمت مردن تموم بشه! قدم گذاشتن تو ب این دنیا، برچسب جدیدی رو برام ب ارمغان میاره...مادر...از این کلمه ب وجد میام

- بیشتر
باران
۱۳۹۸/۰۴/۲۳

نوع نگاه نویسنده به موضوع و جهان پیرامون، برام جالب و پر از حرف تازه بود ...

Nesa
۱۳۹۷/۰۸/۰۵

من این کتابو تو سال ۸۸ وقتی باردار بودم خوندم لحظه ب لحظشو درک کردم باهاش اشک ریختم و خندیدم خیلی دوسش دارم هنوزم تکه هایی ازش رو ک یادداشت کردم اون زمان تو دفترم دارم

موش سر آشپز
۱۳۹۷/۱۲/۱۰

داستان نیست. یعنی به نظر من نیست. فقط درد و دل های شعار گونه و گل درشت یه مادر بارداره. از اون کتاب هاییه که سر هیچ و پوچ معروف شده .

زینب
۱۳۹۷/۱۰/۲۱

بسیار عالی بود. با سطر سطرش زندگی کردم...

احمد
۱۳۹۷/۰۸/۰۹

زیباست،۲۰ صفحه آخرش محشره محشر.😘

bnfshe
۱۳۹۷/۰۴/۰۶

کتابی بود که عقاید و افکار این نویسنده رو میگفت.مشکلاتش و درگیری های زندگیش که شاید بیشترشو هممون تجربه کردیم.اما اون فقط فکراشو روی کاغذ اورد.گاهی امیدوار و گاهی ناامید , بی حوصله و افسرده.از لحاظ اینکه بخواین با افکار

- بیشتر
« امید »
۱۳۹۷/۱۲/۱۶

افتضاح افتضاح ...

mahtab
۱۳۹۸/۰۸/۳۰

فوق العاده ..کتاب مورد علاقه ام.. واقعا اینکه میشه با سطر به سطرش ارتباط برقرار کرد گزافه نیست...من از طریق این کتاب با اوریانا فالاچی آشنا شدم و بعد از آن کتاب زندگی جنگ و دیگر هیچ رو خوندم اما

- بیشتر
بریده‌هایی از کتاب
مشاهده همه بریده‌ها (۵۹)
کودکم! زندگی یعنی خسته شدن. یعنی جنگ که هر روز و هر روز ادامه دارد و تمام نمی‌شود و برای شادیهایش که عمرشان یک لحظه بیشتر نیست، باید بهای زیادی پرداخت کنی.
maryam✴
مبارزه کردن بهتر از پیروز شدن است. حرکت به سمت مقصد ارزنده‌تر از رسیدن به مقصد است وقتی پیروز می‌شوی یا راه تمام می‌شود و به مقصد می‌رسی توی خودت یک خلاء احساس می‌کنی. برای پر کردن خلاء درونت باید به دنبال مقصد تازه‌ای به راه بیفتی.
🌟 najme🌟
چه‌طور ‌می‌توانند بگویند تولد یک انسان فقط یک تصادف است؟
🌟 najme🌟
مادر کسی نیست که ترا توی شکمش اینطرف و آن طرف می‌برد، مادر کسی است که ترا بزرگ می‌کند.
Zhra
اگر پسر شدی دوست دارم وقتی بزرگ شدی همان مردی شوی که من همیشه در رویاهایم می‌دیدم. با ضعیف‌ها مهربان و با ستمگران، ‌ سختگیر باشی. با کسانی که دوستت دارند، نرم و محبت‌آمیز و با حاکمان، ‌ محکم و قاطع باشی.
🌟 najme🌟
گریه کردن آسان‌تر از خندیدن است. تو خیلی زود این واقعیت را می‌فهمی. وقتی که برای اولین بار وارد دنیا می‌شوی یک گریه‌ی طولانی می‌کنی و بعد هم تا مدت‌ها به جز گریه کردن کاری بلد نیستی. هر چیزی مثل، نور، گرسنگی، بی‌قراری ممکن است گریه‌ی تو را دربیاورد! ‌ماه‌ها و هفته‌ها زمان می‌‌خواهد تا تو خندیدن را یاد گرفته و ما صدای خنده‌ات را بشنویم.
باران
زن بودن یعنی بی‌پروایی پایان‌ناپذیر. وارد جنگی شدن که تمامی ندارد.
باران
وقتی می‌گویند همیشه خوبترین‌ها زودتر از بین می‌روند، ‌ تو باور نکن. بعضی وقتها این‌هایی که زودتر از بین می‌روند ضعیف‌ترین‌ها هستند، نه خوبترین‌ها.
Zhra
فردایی که آنهمه منتظرش بودی، همان دیروز است
Zhra
مبارزه کردن بهتر از پیروز شدن است.
باران

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۱۲۲ صفحه
قیمت نسخه چاپی۳۸,۰۰۰ تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۱/۰۳/۰۱
شابک‭۹۷۸-۶۰۰-۵۷۹۱-۴۴-۰‬
تعداد صفحات۱۲۲صفحه
قیمت نسخه چاپی۳۸,۰۰۰تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۱/۰۳/۰۱
شابک‭۹۷۸-۶۰۰-۵۷۹۱-۴۴-۰‬