هزار خورشید تابان

دانلود و خرید هزار خورشید تابان

۴٫۷ از ۳۱ نظر
۴٫۷ از ۳۱ نظر

برای خرید و دانلود   هزار خورشید تابان  نوشته  خالد حسینی  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچه

نظرات کاربران

آسمان
من این کتاب رو سال ها پیش خوندم. با اینکه روایت سختی زندگی مردم افغانستان و متاسفانه افول شرایط اجتماعی رو بیان میکنه، با این وجود فداکاری هر دو قهرمان زن داستان قابل ستایش هست و پایان خوبی هم داره که باعث میشه امید ایجاد بشه.
یک خواننده
کتاب جذابی بود. خیلی خوب بود،
حورا
داستان فوق العاده. پیش از این، کتاب بادبادک باز رو خوندم. اون هم فوق العاده بود. خوندن این دو کتاب رو به همه توصیه میکنم تا بدونیم چی به سر افغانستان و مردمش اومد و سعی کنیم با مهاجران افغان بهتر رفتار کنیم.
شادي
کتاب طنین کوهستان ایشون هم عالیه
Leila Banazade
کتاب خیلی عمیق و دردناکی از سرنوشت مردمی بود که تاریخ بزرگی داشتند و متاسفانه در شرایط بدی گرفتار شده بودند. موضوع و شخصیت ها خوب پرداخته شده بود و پایان عالی داشت.
نگین خانم🌈⛈️⭐
متاسفانه این کتاب خیلی گرونه و خود این عاملی هست برای کمتر دیده و خوانده یا شنیده شدن این کتاب. کتاب بی‌نظیریه مثل هردو کتاب دیگه ای که از َ خالد حسینی خوندم... ولی با این کتاب خیلی انس بیشتری گرفتم.. درمورد تیره روزی زنان؛ درمورد تحمل زجر شون بدون لحظه ای دم زدن؛ همچون دونه های برفی که روی زمین میلغزه.. بیصدا. دراین کتاب درمورد اتفاقاتی که در افغانستان افتاده گفته شده .. درمورد دشمن مشترک اول شون یعنی شوروی و بعدش که دیگه شوروی از دور خارج شد، چون دیگه دشمن مشترکی نداشتن؛ دشمن رو دربین خودشون جستجوکردن و این وسط خون کلی بیگناه ریخته شد. به قول خود خالد حسینی ازکتاب "دعای دریا" (رایگانه و کوتاه حتما بخونینش🍁) جمله ای از زبان مادر سوریه ای به فرزندش(نقل به مضمون) ::: ______ آنها مارا مهمان ناخوانده می‌نامند.. اما اگر آنها می‌دیدند.،تنها نیمی از چیز هایی که تو دیده ای را، تنها میدیدند... بی شک چیزهایی مهربانانه تری میگفتند ________ این کتاب رو پیشنهادمیکنم بخونید تا همگی بدونیم که یه نفر، بی دلیل، از سر خوشی، شهر و دیارخودش رو ول نمیکنه تا به کشوری غریبه بیاد... اون وقت شاید بهتر با همزبان های خودمون؛ مردم افغان یا سایر اقلیت ها برخورد کنیم.
ATENA
عالیه من با این کتاب زندگی کردم.خیلی چیزارو از افغانستان فهمیدم و دیدگاهم به کل راجبش عوض شد
الهام
داستان بی نهایت جذاب و در عین حال غم‌انگیز بود..برای خیلی از مصیبت های مریم و لیلا ناخودآگاه اشک ریختم .. وقتی این داستان رو میخونید به این فکر می‌کنید که مگر میشه اینهمه مصیبت و سختی ببینی و هنوز نفس بکشی!؟
محسن محمودزاده
این کتاب در کنار "بادبادک‌باز"، دیگر اثر خالد حسینی، شروع خوبی برای آشنایی با تاریخ معاصر افغانستان و درکی بهتر از رنج‌ها و مصائب هم‌نوعانمان در این کشور است. "هزار خورشید تابان" با یک داستان زنانه‌ی فوق العاده، اثرات جنگ و تعصب را بر زنان، در کنار روایتی بسیار گیرا و خلاقانه، واکاوی می‌کند. "هزار خورشید تابان" یک داستان "پر آب و چشم" است. اما این اشک‌ها تهی از معنا و حکمت نیست، بلکه دریچه‌ایست که می‌تواند به زندگی ما نیز معنا ببخشد یا ما را در بازیافتن معناهای از دست‌رفته‌ی زندگی‌مان یاری دهد. خواندن این رمان درخشان را از دست ندهید. خالی از لطف نیست و خالی از حکمت هم نخواهد بود.
شادي
عالی بود این کتاب. از اون کتاب ها که تا تمومش نکنی نمی تونی بزاریش زمین.‌ بعدش باید برم سراغ بادبادک باز اقای خالد حسینی.‌ایسون عالی هستن
میمی
من نسخه ی چاپی این کتاب رو خوندم، خیلی دوست داشتم، اینقدر داستانش من رو جذب کرد که دوست دارم بازهم بخونمش، مخصوصا شخصیت مریم رو خیلی دوس داشتم، کتاب ندای کوهستان و بادبادک باز خالد حسینی هم فوق العاده قشنگه اما من این رو بیشتر دوست داشتم،
کاربر ۳۰۱۵۶۲۲
لطفاً در بی بی نهایت قرار بدین
صفحه قبل۱۲صفحه بعد