دانلود کتاب صوتی اگر به خودم برگردم با صدای فروغ حداد + نمونه رایگان
با کد تخفیف OFF30 اولین کتاب الکترونیکی یا صوتی‌ات را با ۳۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کن.
کتاب صوتی اگر به خودم برگردم اثر والریا لوئیزلی

دانلود و خرید کتاب صوتی اگر به خودم برگردم

معرفی کتاب صوتی اگر به خودم برگردم

کتاب صوتی اگر به خودم برگردم ده جستار درباره پرسه در شهر از والریا لوئیزلی از نویسندگان معروف و پرفروش مکزیکی است. این اثر را با ترجمه کیوان سررشته و صدای فروغ حداد می‌شنوید.

درباره کتاب صوتی اگر به خودم برگردم

اگر به خودم برگردم ده جستار است که از پرسه در شهر می‌گویند. والریا لوئیزلی که درباره پرسه‌زنی‌هایش در شهر، نوشته است، مجموعه آن‌ها را در کتابی به نام پیاده‌رو منتشر کرد و این اثر حالا در اختیار شما است. اما جستار چیست؟ شاید بتوان چنین تعریفی برای جستار ارائه کرد:

متنی که مقاله، داستان یا رساله نیست اما با تمام این‌ها، اشتراکاتی دارد. جستار موضوعی را از نقطه نظرگاه نویسنده نگاه می‌کند و به همین دلیل دست نویسنده باز است تا ارزش گذاری کند و ایده‌هایش را بیان کند یا آن‌هایی را که به نظر خودش خاص هستند، بکاود. ایده‌هایی که گاه از جزئی‌ترین اتفاقات روزمره برمی‌آیند. بنابراین در یک جستار، نویسنده هم راوی روایتش است و هم می‌تواند تخیلش را پرواز دهد و هم می‌تواند به یک مساله منطقی بپردازد.

ده جستاری که در این کتاب صوتی می‌شنویم، عبارتند از «یک اتاق و نصفی»، «پرواز به خانه»، «مانیفست دوچرخه»، «مسیرهای جایگزین»، «سیمان»، «شهرهای پرلکنت»، «رلینگو: نقشه‌نگاری فضاهای خالی»، «بلیت برگشت»، «اتاق‌های دیگر» و «اقامتگاه دائمی».

لوئیزلی مخاطبان را با خود همراه می‌کند و از شهری به شهری و یا از خیابانی به خیابان دیگر می‌برد. توجه او را به عناصری در شهر جلب می‌کند که ممکن است از دید آدم‌ها غافل مانده باشد. چیزهایی مانند چهره شهر، هویت شهر و آدم‌هایش و تغییراتی که با گذر زمان بر چهره‌شان می‌نشیند. کتاب‌فروشی‌ محبوب و مغازه‌های دیگر که هرکدام نقشی در آفرینش شهر و ساختن خاطرات برای ساکنان آن ایفا کرده‌اند و حتی حس ناامیدی که با دیدن انسان‌های مرده ممکن است به انسان دست دهد. کوچه پس کوچه‌هایی که گذر آدم‌ها را دیده‌اند و سنگفرش‌های خیابانی که چرخ دوچرخه‌ها روی آن‌ها حرکت کرده است...   

کیوان سررشته که کار ترجمه این اثر را بر عهده داشته است، در روزنامه سازندگی درباره آن اینطور نوشته است: «لوئیزلی می‌داند که یکی است مثل ما و ما هم این را قبول می‌کنیم. می‌بینیم که او شاید کتاب‌های بیشتری خوانده باشد، سفرهای بیشتری رفته باشد و موفقیت‌های بیشتری به دست آورده باشد، اما در آخر او هم مثل ما درگیر همان ترس‌ها، شک‌ها و سؤال‌های بی‌جوابی است که بیرون از خودمان جوابی برایشان پیدا نمی‌کنیم.»

کتاب صوتی اگر به خودم برگردم را به چه کسانی پیشنهاد می‌کنیم 

اگر به خودم برگردم برای تمام دوست‌داران مطالعه جستار و همچنین کسانی که به پرسه‌گردی علاقه دارند، جذاب است.

درباره والریا لوئیزلی

والریا لوئیزلی (Valeria Luiselli) نویسنده و جستارنویس اهل مکزیک، ۱۶ اوت ۱۹۸۳ در مکزیکوسیتی به دنیا آمد و در حال حاضر، در آمریکا زندگی می‌کند. او در دانشگاه مکزیک در رشته فلسفه تحصیل کرده است و در دانشگاه کلمبیا، تحصیلاتش را در رشته ادبیات تطبیقی تا مقطع دکترا ادامه داده است.

والریا لوئیزلی نامزد جایزه‌ی بوکر بوده است و در سال ۲۰۲۰ موفق شد تا به هیئت داوری جایزه‌ بین‌المللی بوکر راه پیدا کند. از او تا به حال کتاب‌های اگر به خودم برگردم (مجموعه جستار)، چهره‌هایی میان جمعیت (رمان) که با نام چهره‌ها در شلوغی هم ترجمه شده است، داستان دندان‌هایم، به من بگو چطور تمام می‌شود: جستاری در ۴۰ پرسش و بایگانی کودکان گمشده منتشر شده است. 

علاوه بر این، یکی از جستارهای کتاب اتاق کار، که در نشر اطراف به چاپ رسیده است، هم اثر او است. 

نظرات کاربران

کاربر 1304085
۱۴۰۲/۰۶/۱۸

👎

زمان

۳ ساعت و ۲۳ دقیقه

حجم

۱۸۶٫۰ مگابایت

قابلیت انتقال

ندارد

زمان

۳ ساعت و ۲۳ دقیقه

حجم

۱۸۶٫۰ مگابایت

قابلیت انتقال

ندارد

قیمت:
۵۹,۰۰۰
تومان