با کد تخفیف Salam اولین کتاب الکترونیکی یا صوتی‌ات را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کن.
کتاب صوتی نقد هنر اثر هوتن شاطری‌پور

دانلود و خرید کتاب صوتی نقد هنر

۴٫۰ از ۱۰ نظر
۴٫۰ از ۱۰ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب صوتی نقد هنر  نوشته  هوتن شاطری‌پور  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچه

معرفی کتاب صوتی نقد هنر

کتاب گویای «نقد هنر» اثر تری برت منتقد هنری و استاد دانشگاه ایالتی اوهایو است. برت کتاب‌ها و مقالات زیادی در زمینه هنر، نقد هنر و زیبایی‌شناسی دارد. کتاب «نقد هنر» راهنمایی است برای هنرمندان، منتقدان و هنردوستان که با سیری منطقی نظریات و روش‌های نقد هنر را معرفی کرده است. تری برت در این کتاب ذهنیتی جامع از هنر و چگونگی نقد هنر می‌دهد، شیوه بهره‌وری از نقد هنری را آموزش می‌دهد و تفکر هنری نقادانه را در مخاطب پرورش می‌دهد. این کتاب الین‌برا در سال ۱۹۹۹ منتشر شده است. از تری برت پیش از این، کتاب محبوب «نقد عکس» در ایران ترجمه و منتشر شده است. بخشی از کتاب: «نقد اثر هنری به آن اعتبار می‌‌دهد. پس هنرمندان دوست دارند که کارشان نقد شود. اما من هنرمند، نگاهی کاملا عکس این دارم. در هرحالی بدبینم و هیچ اهمیتی هم به نقدشدن نمی‌‌دهم. اثر هنری خلق می‌‌کنم، چون از این کار لذت می‌‌برم. عاشق اینم که در آتلیه باشم و به خلق هنر بپردازم. البته انکار نمی‌‌کنم که هر ازگاهی، از تحسین‌‌شدن آثارم خوشحال می‌‌شوم؛ اما منتظر این تحسین نمی‌‌مانم و به‌‌هیچ‌‌رو، از رخ‌‌ندادنش دلخور نمی‌‌شوم. نقد یا تحسین، در بهترین حالت، دومین یا سومین دلیلی است که به خلق هنر می‌‌پردازم. نقد هنر بیش از هرچیز، فعالیتی اقتصادی است. نقد هنر، مثل سبک راک اند رول در موسیقی است. همه‌‌چیز دور هیاهو و ظاهر خواننده و نوازندگان می‌‌گردد. فکر نمی‌کنم نقد واقعا با تقدس خلق هنر در آتلیه‌‌ی هنرمند و با مقصود هنر، ارتباطی داشته باشد. نقد وقتی برایم مفید است که در ادراک و فهم اثرم به من کمک کند. من با احساس‌‌هایم کار می‌‌کنم و در برخی لحظه‌‌ها، لازم است که برگردم و با ریزبینی محصول تلاشم را بازبینی کنم. نقد خوب می‌‌تواند در این کار به من کمک کند.»

دیگران دریافت کرده‌اند

نظرات کاربران

کاربر ۱۵۰۳۶۲۵
۱۳۹۸/۱۲/۲۶

کتاب خوبیه،اما چرا اینقدر گرون؟؟؟؟ما ادیشن دیجیتالشو میخریم که ارزون در بیاد چه خبره؟

Elham F
۱۳۹۸/۰۸/۲۹

سلام میشه اینو رایگان کنید؟

شاهین
۱۳۹۸/۱۲/۲۴

سلام اگر این کتاب با ۵۰٪ تخفیف ارائه شود طیف بیشتری امکان مطالعه و شنیدن اش را خواهند داشت، چنانچه مدنظر قرار اش دهید قطعا مفید به فایده خواهد بود.

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
شابکundefined
زمان۱۶ ساعت و ۴۲ دقیقه
قابلیت انتقالدارد
حجم۵۵۹٫۲ مگابایت
زمان۱۶ ساعت و ۴۲ دقیقه
قابلیت انتقالدارد
حجم۵۵۹٫۲ مگابایت