دانلود کتاب صوتی ژاله‌کش اثر ادویج دانتیکا با صدای آرمان سلطان‌زاده | طاقچه
با کد تخفیف Salam اولین کتاب الکترونیکی یا صوتی‌ات را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کن.
کتاب صوتی ژاله‌کش اثر شیوا مقانلو

دانلود و خرید کتاب صوتی ژاله‌کش

۴٫۴ از ۸ نظر
۴٫۴ از ۸ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب صوتی ژاله‌کش  نوشته  شیوا مقانلو  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچه

معرفی کتاب صوتی ژاله‌کش

کتاب گویای «ژاله کش» نوشته ادویج دانتیکا، نویسنده آمریکایی هائیتی‌تبار است که تاکنون دوبار نامزد دریافت جایزه کتاب ملی آمریکا شده است. عنوان کتاب، برگرفته از عبارتی کریولی است و به معنای برهم زدن صفا و آرامش چمن در وقت نشستن ژاله‌ی صبحگاهی است. این عنوان در تاریخ هائیتی نامی‌مستعار برای «شکنجه‌گران» است که به میلیشیای امنیت ملی در دوران حکومت دیکتاتوری دووالیه‌ها اطلاق می‌شد. دانتیکا در این رمان به شرح وقایع سیاسی رخ داده در زادگاهش و نیز تجربه‌ی مهاجرت و شوک فرهنگی ناشی از آن می‌پردازد. شخصیت اصلی کتاب یک شکنجه‌گر دوران دیکتاتوری در هائیتی بوده است و حالا مانند یک شبح زندگی می‌کند. زندگی تازه او هم با درد و رنج همراه است هم برای او و هم برای قربانیانش. او در محل زندگی جدیدش هم سعی در پنهان کردن گذشته‌اش دارد گذشته‌ای که مانند یک فیلم جلوی دیدگان قربانیانش به نمایش درمی‌آید. کتاب، شامل نه داستان کوتاه چرخه‌وار است که در عین این‌که داستان خاص خود را روایت می‌کنند، به درکی منسجم و یک‌پارچه می‌انجامند و هر یک تصویرگر زندگی مردمانی هستند که به دلیل ریشه‌های مشترک با یکدیگر در ارتباط‌ند، ارتباط‌هایی خواه مستقیم و خواه غیر مستقیم. فریب، محور اصلی رمان است، همه‌چیز در کمال آرامش و با بی‌طرفی روایت می‌شود، اما حکایت چیز دیگری است؛ رمان سراسر خشونت و نزاع است، چه به لحاظ فیزیکی و مشهود، و چه به لحاظ روانی و آن‌چه در قلب شخصیت‌ها می‌گذرد. شخصیت‌هایی که در سکوت و انزوایشان و در جهان درونی‌شان کشمکش و تقلایی شدید حاکم است. هیچ‌ نظمی‌در روایت وجود ندارد، و روایت‌ها از یک موقعیت جغرافیایی به موقعیت دیگر، از زمانی به زمان دیگر و از شخصیتی به شخصیت دیگر در حرکت‌اند. کتاب اشاره‌ای غیر مستقیم به این حقیقت تلخ دارد که شکنجه‌گر و قربانی هر دو قربانی گذشته‌اند. «ژاله‌کش»، داستانی خواندنی و پر از شخصیت‌های جذاب و واقعی است؛ تا اندازه‌ای که شخصیت‌های فرعی و ناپایدار آن هم، بسیار با دقت و استادانه تصویر شده‌اند. داستانی به‌یادماندنی درباره‌ی عشق، ندامت، بخشش، امید و رستگاری که با صدای آرمان سلطان‌زاده و آنالی طاهریان شنیدنی‌تر شده است.

نظرات کاربران

نازیلا
۱۴۰۰/۱۰/۱۵

این کتاب بسیارزیباست داستانهای کوتاه زیبا یک‌جور حس مردم هاییتی‌ کسانی که از کشورشان مهاجرت کردن بسیار زیبا

imanamaryh7121810468
۱۳۹۹/۰۸/۳۰

به نظر من فوق العاده بود خصوصا بااجرهای خانم طاهریان عزیز واقای سلطان زاده

AS4438
۱۴۰۱/۱۲/۰۳

نتونستم ادامه بدم گنگ ونامفهوم بود، درمورد هائیتی وکشتارمردم آن کشوربود،فقط بخش پنجم کمی مشخص شد وبعد بازهم نامفهوم، برای من جالب نبود.

مترجم بهادر قریشی
۱۴۰۰/۰۴/۰۴

کتاب بی نظیری است ، حیف کسی ژاله کش را گوش نده، چون واقعا جذاب و مستند هست.

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
شابکundefined
زمان۰۹ ساعت و ۱۷ دقیقه
قابلیت انتقالندارد
حجم۵۱۳٫۳ مگابایت
زمان۰۹ ساعت و ۱۷ دقیقه
قابلیت انتقالندارد
حجم۵۱۳٫۳ مگابایت