با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
نمی گذارم کسی اعصابم را به هم بریزد

دانلود و خرید کتاب صوتی نمی گذارم کسی اعصابم را به هم بریزد

۵٫۰ از ۱ نظر
۵٫۰ از ۱ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب صوتی نمی گذارم کسی اعصابم را به هم بریزد  نوشته  آلبرت الیس  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچه

معرفی کتاب صوتی نمی گذارم کسی اعصابم را به هم بریزد

کتاب نمی‌گذارم کسی اعصابم را به‌هم بریزد، اثر آلبرت الیس و آرتور لانگ است که به موضوع جالبی پرداخته است: چگونه واکنش‌های نادرستمان را نسبت به اشخاص و موضوعاتی که اعصابمان را بهم‌می‌ریزند، مهار کنیم؟

این اثر را با ترجمه‌ شمس‌الدین حسینی و الهام آرام‌نیا و با صدای مریم پاک‌ذات، گوینده خوش صدای آوانامه بشنوید.

درباره‌ کتاب نمی‌گذارم کسی اعصابم را به‌هم بریزد

امکان ندارد تا به حال کسی روی اعصابتان راه نرفته باشد. گاهی وقت‌ها یک همکار یا مافوق و گاهی هم همسر و فرزند یا اعضای دیگر خانواده این کار را می‌کنند. در چنین شرایطی آرام‌ ماندن اصلا راحت نیست و افراد خیلی کمی می‌توانند خودشان را کنترل کنند. کتاب صوتی نمی‌گذارم کسی اعصابم را به‌هم بریزد، برای کمک به شما در این شرایط نوشته شده است. 

آلبرت الیس، روان‌شناس آمریکایی و همکارش آرتور لانگ، گزیده‌ای از مهارت‌های لازم برای مقابله با چنین شرایطی را آماده کرده‌اند. 

با شنیدن کتاب نمی‌گذارم کسی اعصابم را به‌هم بریزد، مهارت‌هایی را خواهید آموخت که در شرایط مختلف به کارتان می‌آیند. با یادگیری این مهارت‌ها و استفاده از این راهکارها، قادر خواهید بود هرزمانی که کسی خواست شما را عصبانی کند، واکنش درست نشان دهید و  نگذارید کسی اعصابتان را به‌هم بریزد.

کتاب نمی‌گذارم کسی اعصابم را به‌هم بریزد را به چه کسانی پیشنهاد می‌کنیم

شنیدن  کتاب نمی‌گذارم کسی اعصابم را به‌هم بریزد برای همه کسانی که ارتباطات گسترده به ویژه ارتباطات گسترده کاری دارند مفید است.

بخشی از کتاب صوتی نمی‌گذارم کسی اعصابم را به‌هم بریزد

به احتمال زیاد، زندگی زناشویی سخت‌ترین ارتباط برای حفظ سرزندگی، سلامت و شادمانی است. گاهی ریشه‌ی اختلافات مربوط به زمان شروع است. زوج‌های زیادی زندگی مشترك را با توقعاتی عالی‌ از اینكه طرف مقابل چطور است یا چطور خواهد بود، شروع می‌كنند. این قابل درك است. چون هر دوی شما ممكن است عاشق باشید و از این رو یكدیگر را به‌خوبی نمی‌بینید و نمی‌شناسید. و این اشكالی ندارد!

ولی سنجش واقعی موفقیت زناشویی زمانی مشخص می‌شود كه شما باید اختلافات، تعارضات، مشكلات و عدم توافق‌هایی را كه بی‌بروبرگرد پیش می‌آیند، برطرف كنید. عامل حیاتی این است كه چطور شما دوتا اختلاف عقیده‌، ارزش‌ها، خواسته‌ها، ترجیح‌ها و اولویت‌هایتان را حل می‌كنید. اگر شما یا همسرتان نتوانید یا نخواهید درباره‌ی آن‌ها صحبت كنید، اگر احساسات هر دوی شما به‌راحتی آسیب می‌بینند، اگر یكی از شما بی‌نهایت حالت دفاعی به خود می‌گیرد، این‌ها مشكلات واقعی هستند.

اگر همسری درباره‌ی مشكل موجود وحشتناك‌انگاری ‌كند، برای دیگری باید و نباید بیاورد یا دلیل‌تراشی و فریبكاری ‌كند تا از عملی بپرهیزید، توجیه‌ یا دفاع كند، بسیار مخرب خواهد بود. مشكلات، تعارضات، اختلافات و عدم توافق‌ها همیشه در هر ارتباطی وجود دارند. بسیار خوب! اما اگر زن و شوهر در فرایند حل آن‌ها دفاعی، كنترل‌كننده، جدلی، سلطه‌گر و نفرت‌انگیز (یا كناره‌گیر، اجتناب‌كننده، طفره‌آمیز یا بی‌اعتنا) باشند، آن‌وقت دكمه‌های اعصاب هر دو فشار داده می‌شود، و به احتمال قوی حداقل یكی از آن‌ها وحشتناك‌انگاری‌، بایدسازی یا دلیل‌تراشی می‌كند.

بیشتر اوقات، اشخاص به تدریج عشق، محبت یا احترام خود را نسبت به همسرشان از دست می‌دهند. انگار كه عشقشان ضعیف می‌شود. در واقع، خود ما باعث می‌شویم عشق تحلیل برود. ما اجازه می‌دهیم عشق به دلیل غفلت از بین برود. یا به مشكلات واقعی توجه نمی‌كنیم، یا از تلاش دست بر‌داریم و هر بار كه دست از تلاش برمی‌داریم، كمی بیشتر عشق، محبت یا احترام را از دست می‌دهیم. برخی همسران به نظر می‌رسد كه برای یكدیگر كسل‌كننده شده‌اند (آن‌ها را در مواقعی كه در رستوران غذا می‌خورند تماشا كنید – انگار یكی در مریخ و دیگری در ونوس است.) آن‌ها فقط به اجبار كارهایی را انجام می‌دهند تا وقت خود را سپری كنند. شاید آن‌ها لذت‌ها و تحریك‌های واقعی‌شان را در محل كار، یا از طریق بچه‌ها یا سرگرمی‌ها یا دوستان و عزیزانشان به‌دست می‌آورند، كه این به هیچ وجه خوب نیست!

لئو بوسكالیا در مقاله‌ای مختصر (باور كنید یا نكنید) در مجله‌ی براید، پنج عامل ضروری برای ارتباطی خوب را بیان كرد. ما مایلیم آن‌ها را دوباره در اینجا مطرح كنیم و كمی از نظریات خودمان را به هریك بیفزاییم.

عامل اول: اولین عامل، گفتگو است. این عامل تاحدودی بدیهی به نظر می‌رسد – ولی ما توصیفی را كه در بیان منظورش از گفتگو مطرح كرد، می‌پسندیم. تا وقتی مایل باشید و بتوانید درباره‌ی موضوعات صحبت كنید (نقطه‌ی مقابل دعوا، جروبحث، مجادله با حالت دفاعی، یا بر سر و كله‌ی هم زدن)، فرصتی برای یافتن راه حل دارید. اگر در واقع فقط با هم دعوا ‌كنید، گفتگویی با هم ندارید – و وقتی گفتگویی نباشد، ارتباط نیز تحلیل می‌رود.

عامل دوم: آیا شوخ طبع هستید؟ منظور بوسكالیا این نیست كه هر شب باید با لطیفه‌ای 

نظری برای کتاب ثبت نشده است

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
شابکundefined
زمان۰۹ ساعت و ۱۲ دقیقه
قابلیت انتقالندارد
حجم۷۶۲٫۵ مگابایت
زمان۰۹ ساعت و ۱۲ دقیقه
قابلیت انتقالندارد
حجم۷۶۲٫۵ مگابایت