با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
نئوگلستان

دانلود و خرید کتاب صوتی نئوگلستان

۵٫۰ از ۳ نظر
۵٫۰ از ۳ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب صوتی نئوگلستان  نوشته  پدرام ابراهیمی  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچه

معرفی کتاب صوتی نئوگلستان

کتاب صوتی نئوگلستان اثر پدرام ابراهیمی، طنزنویس و روزنامه‌نگار معاصر ایرانی است.

درباره کتاب نئوگلستان

 این کتاب هم یک نقیضه است و هم یک نظیره؛ نئوگلستان دو بخش دارد. در بخش «در معنا»، حکایات از گلستان نقل شده  است اما نتیجه‌گیری همان نتیجه‌گیری‌های شیخ اجل، سعدی بزرگ نیست. در بخش «در صورت»، تنها پرداخت حکایت‌ها به‌روزرسانی شده و با جامعه امروزی و معضلاتش همراه شده است اما ریشه و سخن درونی آن حفظ شده است. ابراهیمی در این‌باره می‌گوید: 

«در حکایت‌های سعدی طنز بسیار ظریفی نهفته است که من فکر می‌کردم هر کدام از آنها ظرفیت این را دارند تا به روزرسانی و مرتبط با مسائل جامعه شوند. این بود که تصمیم به نوشتن این کتاب گرفتم».

و در جای دیگر می‌گوید که بعد از دیدن دخل و تصرف هایی که در متن گلستان شده، به تحریک یکی از دوستان دانشمندش، بر آن شده تا رودربایستی ذات ایرانی خود را کنار گذاشته و به جای تصحیح و مرمت، بکوبد و از نو بسازد.

نویسنده در مقدمه اش آورده است: وجه تمایز این نسخه به روزرسانی شده گلستان با دیگر نسخ موجود در این است که خواننده بدون ترس از دست برد و شبهات صوری و معنایی آن را مطالعه می کند. در این راه از شماتت شماتان و نقد منتقدان ترسی به دل راه ندادم و جذب دوست داران فرهیخته ادب و کلام را وجه سعی خود قرار دادم…

 شنیدن کتاب نئو گلستان را به چه کسانی پیشنهاد می‌کنیم

 علاقه‌مندان به طنز فارسی مخاطبان این کتاب‌اند.

نظرات کاربران

مشاهده همه نظرات (۱)
مرضیه
۱۴۰۰/۰۶/۱۹

تا اینجا با حاله. خیلی تیزبینه و طنز فاخری داره.

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
شابکundefined
زمان۰۲ ساعت و ۴۴ دقیقه
قابلیت انتقالندارد
حجم۱۵۱٫۷ مگابایت
دسته بندی
زمان۰۲ ساعت و ۴۴ دقیقه
قابلیت انتقالندارد
حجم۱۵۱٫۷ مگابایت