با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
با گروتفسکی: تئاتر فقط یک فرم است

دانلود و خرید کتاب با گروتفسکی: تئاتر فقط یک فرم است

۵٫۰ از ۲ نظر
۵٫۰ از ۲ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب با گروتفسکی: تئاتر فقط یک فرم است  نوشته  پیتر  بروک  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچهدرباره طاقچه بی‌نهایت

معرفی کتاب با گروتفسکی: تئاتر فقط یک فرم است

پیتر بروک( -1925)، کارگردان تئاتر انگلیسی است و در این کتاب، گفت‌وگوهای او با یرژی گروتفسکی(1999-1933)، کارگردان تئاتر لهستانی را می‌خوانیم. این کتاب از مجموعه «تئاتر: نظریه و اجرا» منتشر شده است و گردآورندگان این کتاب در بخشی از مقدمه‌، پیرامون درونمایه آن نوشته‌اند: «هر چند این موضوع با ذات تئاتر به عنوان پدیده‌ای دیداری در تناقض است اما به نظر می‌رسد جالب‌ترین و جذاب‌ترین بخش‌های تئاتر آن چیزهایی است که به چشم نمی‌آید؛ کشمکش‌ها و روابط زنده‌ای که حس می‌شود و درک می‌گردد اما قابل مشاهده نیست، زیرا آنچه در یک نمایش دیده می‌شود، نشانه‌ها و قراردادهای اجراست. در مورد دو قهرمان این کتاب نیز آنچه بیش از همه جذاب است انگار آن بخش‌هایی است که در سایه قرار دارند. روند متغیر و پویای الهام‌بخشی به یکدیگر، و گفت و گوی بی‌وقفۀ پیتر بروک و یرژی گروتفسکی، اساس یکی از جذاب‌ترین دوستی‌های هنری در قرن گذشته را تشکیل می‌دهد. این دوستی ما را به یاد رابطۀ نزدیک استانیسلاوسکی و میرهولد می‌اندازد. البته این فقط یک مقایسه است و با اینکه بروک می‌گوید «مقایسه هیچ‌گاه درست نیست»، ولی مقایسه در این مورد موجب روشنگری می‌شود. در زندگی‌نامۀ پیتر بروک که در آن مهم‌ترین چهره‌های زندگی‌اش را به تصویر کشیده است، گروتفسکی حضور ندارد. بدون شک دلیل این غیبت، اهمیت زیادی است که گروتفسکی برای پیتر بروک داشته. ارتباطِ میان آن‌ها برای هر دو سرنوشت‌ساز بوده است. ما گمان کردیم تا با گردآوری مطالبی که پیتر بروک در آن‌ها به گروتفسکی و اندیشه‌های او پرداخته است، بتوانیم این فصلِ نانوشته از خاطرات وی را بازیابی کنیم».

نظرات کاربران

مشاهده همه نظرات (۱)
m.mohammad_12
۱۳۹۹/۰۱/۳۰

گرتوفسکی ورای تمام تصوراتمان از هنر و از تئاتر هست. او یک نیروی ما فوق تمام اندیشه‌های تئاتر در طول تاریخ است. به جرأت می‌گم که تئاتر آزمایشگاهی گرتوفسکی یک کارخانه استیک کارخانه‌ی هستی شناسی و انسان شناسی،او معنای کامل

- بیشتر
بریده‌ای برای کتاب ثبت نشده است

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۱۲۰ صفحه
قیمت نسخه چاپی۲۰,۰۰۰ تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۴/۰۲/۰۱
شابک‌‫‬‭۹۷۸-۶۰۰-۷۸۰۶-۱۴-۲
دسته بندی
تعداد صفحات۱۲۰صفحه
قیمت نسخه چاپی۲۰,۰۰۰تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۴/۰۲/۰۱
شابک‌‫‬‭۹۷۸-۶۰۰-۷۸۰۶-۱۴-۲