با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
دختری با روبان سفید

دانلود و خرید کتاب دختری با روبان سفید

۵٫۰ از ۴ نظر
۵٫۰ از ۴ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب دختری با روبان سفید  نوشته  مژگان  کلهر  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب دختری با روبان سفید

کتاب دختری با روبان سفید نوشته مژگان کلهر در انتشارات کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان برای گروه نوجوان منتشر شده است.

کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان که در سال ۱۳۴۴ پایه‌گذاری شد، گسترده‌ترین شبکه کتابخانه‌های کودکان و نوجوانان را دارد و از برجسته‌ترین تولیدکنندگان کتاب کودک است. این سازمان علاوه بر کتاب، محصولات فرهنگی دیگری مانند فیلم و سرگرمی‌های سازنده و موسیقی نیز برای کودکان تولید می‌کند.

کتاب دختری با روبان سفید یکی از کتاب‌های مجموعه رمان نوجوان امروز است. 

کتاب درباره دختری به نام احترام است که عاشق کتاب خواندن است او عموما نادیده گرفته می‌شود و خودش را میان کتاب‌های یادگار پدربزرگش حبس می‌کند تا اینکه یک روز اشتباهی باعث به آتش کشیده شدن انباری‌ای می‌شود که در آن کتاب می‌خواند و داستان و اتفاقات از همان روز شروع می‌شود.

خواندن کتاب دختری با روبان سفید را به چه کسانی پیشنهاد می‌کنیم

این کتاب را به تمام نوجوانان علاقه‌مند به داستان پیشنهاد می‌کنیم.

بخشی از کتاب دختری با روبان سفید

چرا؟ بعضی وقت ها دلتان نمی خواهد چيزی بخوانيد؟ مثال كتابی، چيزی؟

سيم زار بانو گيج می‌شود: نه! بدون سواد هم می دانم چه طوری فسنجان درست كنم. مادرم می‌گفت توی كتاب‌ها همه‌اش بدبختی و بيچارگی است.

مادر آقاجان ســرک می‌كشد توی آشپزخانه و با سيم زار بانو احوال پرسی می‌كند. احترام نمی‌داند چرا مادربزرگش این قدر ســيم زار بانو را دوست دارد. احترام آرام در پشــتی آشــپزخانه را باز می‌كند و پشــت در غيبش می‌زند. انباری، دیوار به دیوار آشــپزخانه اســت و تویش پر است از گونی‌های برنج، روغن، چراغ‌های خوراک پزی و پریموس‌های از كار افتاده. و قفســه‌ای پر از كتاب‌های قدیمی و كهنه و ورق ورق شده كه از پدر آقاجان به ارث مانده. تنها روشنایی‌اش، نور كمی است كه از پنجره نزدیک سقف می‌تابد. احترام شمع را روشــن می‌كند و روی چوبی، كنار شمع‌های آب شده دیگر می‌چسباند. نور شــمع جانی به انباری می‌دهد وچيزها شكل و شمایلی می‌گيرند و زنده می‌شــوند. احترام كتابی از قفسه برمی‌دارد و باز می كند. واژه‌ها را به سختی هجـی می كند؛ اما همين كار، هياهوی بيرون را از خاطرش پاک می‌كند و او را به دنيای دیگری می‌برد.

نظرات کاربران

مشاهده همه نظرات (۴)
nooshin.a.j
۱۴۰۰/۰۴/۰۵

عالیه❤️ من نسخه ی چاپی رو خوندم

Hz+
۱۴۰۰/۰۴/۱۹

عالی بود یکی از بهترین کتاب های زندگیم بود🌹

☆♡مانلی♡☆
۱۴۰۰/۰۴/۱۹

جالب و قشنگ بود پایان لذت بخشی داشت.ولی کشش لازمی رو که یه کتاب باید داشته باشه برای من نداشت.یه چیز دیگه اینکه دوست داشتم طولانی تر باشه.

معصومه
۱۴۰۰/۰۳/۱۸

من نسخه ی چاپی این کتاب رو خوندم کتاب جالبیه حتما بخونید🌺🌺

بریده‌ای برای کتاب ثبت نشده است

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۱۲۰ صفحه
قیمت نسخه چاپی۱۸,۰۰۰ تومان
نوع فایلPDF
تاریخ انتشار۱۳۹۸/۰۱/۰۱
شابک۹۷۸-۹۶۴-۳۹۱-۶۳۶-۷
تعداد صفحات۱۲۰صفحه
قیمت نسخه چاپی۱۸,۰۰۰تومان
نوع فایلPDF
تاریخ انتشار۱۳۹۸/۰۱/۰۱
شابک۹۷۸-۹۶۴-۳۹۱-۶۳۶-۷