با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
کتاب حقایق ناگفته اثر کامالا هریس

دانلود و خرید کتاب حقایق ناگفته

۲٫۵ از ۷۳ نظر
۲٫۵ از ۷۳ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب حقایق ناگفته  نوشته  کامالا هریس  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچهدرباره طاقچه بی‌نهایت

معرفی کتاب حقایق ناگفته

کتاب حقایق ناگفته نوشته کامالا هریس، اولین معاون زن رئیس جمهور آمریکا است. در این کتاب با زندگی او، فعالیت‌هایش و همچنین دیدگاه‌های او درباره عدالت، سیاست و رهبری آشنا می‌شوید و درس‌های الهام‌بخشی از زندگی او فرامی‌گیرید. 

این کتاب را با ترجمه پگاه فرهنگ ‌مهر و سید حسن رضوی بخوانید و از زندگی الهام بخش و تاثیرگذار یکی از زنان رنگین‌پوست، قدرت مبارزه و عدالتخواهی را فرابگیرید. 

درباره کتاب حقایق ناگفته

کامالا هریس در این اثر از زندگی خود، زندگی که از دوران کودکی تا به امروز پشت سر گذاشته است، می‌گوید. این کتاب بخشی از خاطرات و فعالیت‌های او را به عنوان زنی که همیشه دغدغه عدالت‌طلبی داشته است، بیان می‌کند. پدر و مادر او در دوران کودکی‌اش از یکدیگر جدا شدند و وقتی او برای دیدن پدرش به منزل او می‌رفت، به خاطر سیاهپوست بودن اجازه نداشت با بچه‌های دیگر بازی کند. همین مسائل باعث شد تا او به یکی از مدافعان و دغدغه‌مندان عدالت تبدیل شود. در انتخابات آمریکا از باراک اوباما و جو بایدن حمایت کرد و قرار است به زودی فعالیتش را به عنوان معاون رئیس جمهور آمریکا آغاز کند. 

خود هریس در مقدمه کتاب حقایق ناگفته اینطور گفته است: «این کتاب داستان خانواده من است. داستان کودکی‌ام. داستان زندگی‌ای که از کودکی تا به امروز برای خود ساختم. در این کتاب با خانواده و دوستانم، همکاران و اعضای تیمم آشنا خواهید شد. امیدوارم شما هم به اندازه من آنان را گرامی بدارید و حین خواندن این کتاب بفهمید که ممکن نبود به‌تنهایی بتوانم به هیچ‌یک از این دستاوردها برسم و از این پس هم ممکن نخواهد بود.»

کتاب حقایق ناگفته را به چه کسانی پیشنهاد می‌کنیم 

این کتاب را به تمام بانوانی که دوست دارند با نقش زنان در جامعه آشنا شوند، پیشنهاد می‌کنیم. اگر به مطالعات زنان، مباحث سیاسی و اجتماعی علاقه‌مند هستید، با خواندن خاطرات کامالا هریس در کتاب حقایق ناگفته، می‌توانید عطشتان را سیراب کنید. 

درباره کامالا هریس 

کامالا دوی هریس  در بیستم اکتبر ۱۹۶۴ متولد شد. او معاون رئیس‌جمهور منتخب ایالات متحده آمریکا، جو بایدن است که از بیستم ژانویه سال ۲۰۲۱ کارش را شروع خواهد کرد. کامالا هریس اولین معاون رئیس‌جمهور زن و نخستین معاون رئیس‌جمهور رنگین‌پوست آمریکا به‌شمار می‌رود. او از سال ۲۰۱۷ تا ۲۰۲۰ به عنوان سناتور تازه‌کار ایالات متحده آمریکا از ایالت کالیفرنیا مشغول به کار بود. او از اعضای حزب دموکرات است. 

کامالا از مادری هندی به نام شیامالا گوپالان که زیست‌شناس بود، متولد شد. مادرش در زمینه  سرطان پستان پژوهش می‌کرد و در این زمینه بسیار تاثیرگذار بود. پدرش، دانلد جی. هریس، استاد بازنشسته اقتصاد دانشگاه استنفورد، و اهل جاماییکای بریتانیا بود. 

کامالا هریس فارغ‌التحصیل دانشگاه هوارد و دانشگاه کالیفرنیا، کالج حقوق هیستینگز است. او در انتخابات دادستانی کل ایالت کالیفرنیا در سال ۲۰۱۰ پیروز شد و در سال ۲۰۱۴ با اختلاف زیاد دوباره نیز انتخاب شد.

هریس در سال ۲۰۱۴ با داگلاس امهاف وکیل کالیفرنیایی ازدواج کرده‌است. خواهر کامالا، تحلیلگر سیاسی شبکه ام اس ان بی سی است. از فعالیت‌های او می‌توان به دادستانی ناحیه‌ای سان فرانسیسکو، دادستانی کالیفرنیا و حضور در مجلس سنا از سال ۲۰۱۷ تاکنون اشاره کرد. 

بخشی از کتاب حقایق ناگفته

در همین حین الکساندر، پسر تعمیدی نه ساله‌ام، با چشمانی که اشک در آن می‌جوشید کنارم آمد. اول فکر کردم یکی دیگر از بچه‌ها اذیتش کرده.

«بیا اینجا مرد کوچولو. چی شده؟»

الکساندر سرش را بالا کرد و با من چشم در چشم شد. صدایش می‌لرزید: «خاله کامالا، اون مرد نباید برنده بشه. برنده نمی‌شه، می‌شه؟» نگرانی الکساندر قلبم را شکست. دوست نداشتم هیچ‌کس باعث شود کودکی چنین احساسی پیدا کند. هشت سال قبل، زمانی که باراک اوباما به عنوان رئیس‌جمهور انتخاب شد، بسیاری از ما اشک شوق ریختیم. و حالا باید ترس الکساندر را می‌دیدم...

من و پدرش رجی او را بیرون از رستوران بردیم تا آرامش کنیم.

«الکساندر، تا حالا دیدی گاهی اوقات ابرقهرمان‌ها با یک چالش بزرگ روبه‌رو می‌شن، چون یه موجود شرور دنبالشونه؟ وقتی همچین اتفاقی می‌افته اون‌ها چی‌کار می‌کنن؟»

با صدای کم‌جانی گفت: «باهاش مبارزه می‌کنن.»

«درسته. و با دل و جون باهاش مبارزه می‌کنن، چون بهترین ابرقهرمان‌ها مثل تو دل بزرگی دارن. اما همیشه مبارزه می‌کنن، نه؟ پس ما هم باید همین کار رو بکنیم.»

به جمعیت پیش روی خود گفتم وظیفه‌ای در این راه بر دوش‌مان است. گفتم این انتخابات بسیار سرنوشت‌ساز است. همگی باید متعهد به متحدکردن کشور خود باشیم تا آنچه را که در جهت محافظت از ارزش‌ها و ایده‌های زیربنایی‌مان لازم است، انجام دهیم. زمانی که این سؤال را مطرح کردم، به الکساندر و تمامی بچه‌ها می‌اندیشیدم: «باید عقب‌نشینی کنیم یا بجنگیم؟ من می‌گم به جنگیدن ادامه بدیم و من قصد دارم بجنگم!»

آن شب همراه اقوامی که قرار بود شب را پیش ما بمانند، به خانه رفتم. هرکدام به اتاق خود رفتیم، لباس راحتی بر تن کردیم و در اتاق پذیرایی گرد هم آمدیم. برخی روی مبل نشسته بودند، بقیه روی زمین. همگی جلو تلویزیون جا خوش کرده بودیم.

هیچ‌کس نمی‌دانست باید چه بگوید یا چه کاری انجام دهد. هرکدام سعی داشتیم به شیوه‌ای که بلدیم با این موضوع کنار بیاییم. من کنار داگ روی مبل نشستم و یک بسته چیپس بزرگ دوریتوس خوردم. حتی یک دانه از چیپس‌ها را به بقیه ندادم.

اما این را می‌دانستم: یک کارزار پایان یافته، اما کارزار دیگری در راه است. کارزاری که نیاز به کمک همه ما داشت. این بار قرار بود برای روح ملت‌مان مبارزه کنیم.

از آن سال تاکنون شاهد دولتی بودیم که خود از «طرفداران برتری نژاد سفید» در کشور طرفداری می‌کند و به سوی دیکتاتورهای خارج از کشور نیز دست دوستی دراز کرده؛ بچه‌ها را با نقض حقوق انسانی‌شان با بی‌رحمی از آغوش مادران‌شان بیرون کشیده؛ شرکت‌ها و ثروتمندان را تا حد زیادی از پرداخت مالیات خلاص کرده درحالی‌که طبقهٔ متوسط را فراموش کرده است؛ مبارزه ما در برابر تغییرات اقلیمی را از مسیر خود خارج کرده؛ نظام درمانی را به نابودی کشانده و حق تصمیم‌گرفتن زنان در مورد بدن خودشان را به خطر انداخته است. و همزمان به همه‌چیز و همه‌کس، از جمله مطبوعات آزاد و مستقل، حمله کرده است.

ما بهتر از این هستیم. مردم امریکا می‌دانند ما بهتر از این هستیم. اما باید این موضوع را اثبات کنیم. باید به خاطرش مبارزه کنیم.

نظرات کاربران

مشاهده همه نظرات (۲۹)
متین ژاله آرا
۱۳۹۹/۱۱/۰۲

دوستان گرامی، من هنوز این کتاب رو نخوندم و قصد هم ندارم که در آینده نزدیک مطالعه‌اش کنم، در نتیجه هیچ نظری در مورد محتوای کتاب یا نویسنده‌اش ندارم. ولی برام سؤال بود که آیا شما همگی کتاب رو تا

- بیشتر
نوپو
۱۳۹۹/۱۱/۰۲

هیچوقت کتابی ک یه سیاست مدار نوشته رو نخونین..مخصوصا اگه در حال حاضر مشغول ب کار باشه..سراسر مغلطه..سراسر سفسطه..

رامشک
۱۳۹۹/۱۰/۱۸

نمونه جذاب نبود

علی
۱۳۹۹/۱۱/۱۳

ترجمه ضعیف و لغت به لغت. متاسفانه کیفیت ترجمه در ایران خیلی بد شده.

BOOKWORM
۱۳۹۹/۱۱/۰۲

حیف از وقت و زمانی که بخواهد برای خوندن این کتاب به هدر بره! با تشکر از طاقچه

ghased ruzan abri
۱۳۹۹/۱۲/۱۲

سوژه دوست نداشتنی به مقدار زیاد

rosa
۱۳۹۹/۱۱/۰۵

با احترام به زحمات مترجم، اصلا کتاب خوبی نیست.

amirhosseinraei
۱۴۰۰/۰۱/۰۴

کتاب حقایق ناگفته نوشته کامالا هریس را از نگاه یک خواننده بی طرف باید تحلیل کرد متاسفانه برخی صرفا نخوانده نظرشان را گفتند. این کتاب مخلوطی از نظرات و عقاید کامالا و خاطرات او از جمله دوران پیروزی انتخابات می

- بیشتر
elham🦋
۱۳۹۹/۱۱/۰۳

اسکی از میشل اوباما

sadra
۱۳۹۹/۱۲/۱۸

سوال من این است چرا نوشته ی یک تروریست که هدفش اینه ایران و ایرانی باید ضعیف بمونه و روحیه ای خودبرتر بینی داره باید در کشور ما چاپ شه چرا کتاب علی پروین چاپ نمیشه،چرا کتاب محمودفرشچیان چاپ نمیشه

- بیشتر
بریده‌هایی از کتاب
مشاهده همه بریده‌ها (۲۸)
«اجازه نده کسی بهت بگه تو چه کسی هستی. خودت بهشون بگو چه کسی هستی.»
mary
از زندگی آن‌ها آموختیم خدمت به دیگران است که به زندگی هدف و معنا می‌بخشد.
reza
در امریکا صاحب مقام دادستانی با انتخابات انتخاب می‌شود، چون در کشور ما، جرمی علیه یکی از ما به معنای جرمی علیه تمام ماست. در واقع همان‌طور که از تعریفش پیداست، نظام عدالت کیفری ما شامل مفادی است که در این مفاد قدرتمندان به کسانی که قدرت کمتری دارند آسیب رسانده‌اند و ما از ضعفا انتظار نداریم به تنهایی عدالت را برای خود برقرار کنند و حق‌شان را بگیرند؛ این کار را تلاشی جمعی می‌دانیم. بدین خاطر است که دادستان‌ها نمایندهٔ قربانی نیستند، آنان «نمایندهٔ مردم» هستند؛ جامعه به طور کلی. من همان‌طور که با قربانیانی که شرافت و امنیتشان همیشه برایم در درجهٔ اول بوده کار می‌کردم، این اصل را مهم‌ترین بخش کار خود قرار دادم. آدم باید خیلی شجاع باشد که داستانش را برای همه بگوید و بازپرسی غیرمستقیم در دادگاه را تحمل کند، آن هم وقتی می‌داند جزئیات زندگی خصوصی‌اش برای همه آشکار می‌شود و ممکن است اعتبارش لکه‌دار شود. اما زمانی که در جایگاه شاهد قرار می‌گیرند، در واقع برای همهٔ ما این کار را می‌کنند تا آنان که از قوانین جامعهٔ ما سرپیچی کرده‌اند، نتیجهٔ اعمال‌شان را ببینند و جوابگو باشند.
reza
باعث شد بفهمم حتی کسی که اندازهٔ یک کارآموز قدرت دارد هم اگر بخواهد می‌تواند عدالت را اجرا کند.
reza
«آن‌کس که دانش دارد، از کلمات محدود استفاده می‌کند و آن‌کس که درک دارد، خونسرد است.»
Saeed Haidari
در قلمرو سیاست عمومی، به نظر می‌رسد در پذیرش نوآوری با مشکل مواجهیم. بخشی از آن به این خاطر است که وقتی نامزد جایگاه‌های حکومتی می‌شوید و مقابل رأی‌دهندگان می‌ایستید، از شما انتظار ندارند فرضیه داشته باشید، بلکه انتظار دارند «نقشهٔ نهایی» را داشته باشید. مشکل اینجاست که وقتی هر نوآوری، سیاست جدید یا نقشهٔ جدیدی را کنار می‌گذارید، احتمال خطا بالا می‌رود و چون جلو چشم مردم قرار دارید، همین خطاها را با خط درشت روی صفحهٔ اول روزنامه‌ها چاپ می‌کنند
mm
. باید یادمان باشد برای رسیدن به چه چیزهایی کار کرده‌ایم و در بعضی موارد خون ریخته‌ایم: نظمی جهانی که مشوق صلح و همکاری است، تعهد به دموکراسی در اینجا و در دنیا، نپذیرفتن مستبدان و ستمگران و دیکتاتورهایی که فقط برای مصلحت خودشان به کشورشان حکومت می‌کنند، نه برای مصلحت مردمی که باید به آن‌ها خدمت کنند. اگرچه بی‌نقص نبوده‌ایم، تاریخ ما مملو از جست‌وجوی دنیایی بهتر، امن‌تر و آزادتر است. در سال‌های آینده، در مقابل چالش‌های پیش رو، نباید فراموش کنیم چه کسی هستیم و چه کسی می‌توانیم باشیم.
mm
در قلمرو سیاست عمومی، به نظر می‌رسد در پذیرش نوآوری با مشکل مواجهیم. بخشی از آن به این خاطر است که وقتی نامزد جایگاه‌های حکومتی می‌شوید و مقابل رأی‌دهندگان می‌ایستید، از شما انتظار ندارند فرضیه داشته باشید، بلکه انتظار دارند «نقشهٔ نهایی» را داشته باشید. مشکل اینجاست که وقتی هر نوآوری، سیاست جدید یا نقشهٔ جدیدی را کنار می‌گذارید، احتمال خطا بالا می‌رود و چون جلو چشم مردم قرار دارید، همین خطاها را با خط درشت روی صفحهٔ اول روزنامه‌ها چاپ می‌کنند
mm
وقتی پای مهم‌ترین چیزها در میان باشد، وجوه اشتراک‌مان خیلی بیشتر از اختلافات‌مان است.
Saeed Haidari
زمانی که متحد کسی هستیم، به این معنی نیست که وقتی چیزی گفت که با او موافق بودیم فقط به نشانهٔ تأیید سر تکان دهیم، اگرچه این هم مهم است، اما باید دست به اقدامی هم بزنیم. وظیفهٔ ماست که از حق کسانی دفاع کنیم که دور میزهایی که تصمیمات تغییردهندهٔ زندگی گرفته می‌شود، حضور ندارند. نه‌فقط از حق کسانی که شبیه خودمانند، نه‌فقط از حق کسانی که نیازشان با نیاز ما یکسان است، نه‌فقط از حق کسانی که ما را مخاطب خودشان قرار داده‌اند، بلکه وظیفهٔ ما بهبود شرایط انسانی است، از هر طریقی که بتوانیم و برای هر کسی که نیاز داشته باشد.
mm

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۳۱۶ صفحه
قیمت نسخه چاپی۶۵,۰۰۰ تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۹/۱۰/۱۵
شابک۹۷۸-۶۲۲-۲۵۴-۰۵۲-۴
تعداد صفحات۳۱۶صفحه
قیمت نسخه چاپی۶۵,۰۰۰تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۹/۱۰/۱۵
شابک۹۷۸-۶۲۲-۲۵۴-۰۵۲-۴