با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
واقعیت ناپیدا

دانلود و خرید کتاب واقعیت ناپیدا

سفری به گرانش کوانتومی

۴٫۰ از ۱۳ نظر
۴٫۰ از ۱۳ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب واقعیت ناپیدا  نوشته  کارلو روولی  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچهدرباره طاقچه بی‌نهایت

معرفی کتاب واقعیت ناپیدا

کتاب واقعیت ناپیدا؛ سفری به گرانش کوانتومی اثری از کارلو روولی با ترجمه علی خدادادی شاهی است. این کتاب با زبان ساده و روان به بیان واقعیت‌های فیزیک کوانتومی می‌پردازد و پاسخی ساده اما قانع‌ کننده برای پرسش‌هایتان دارد.

درباره کتاب واقعیت ناپیدا

داستان فیزیک کوانتوم داستان نسبتا جدیدی است. اما کارلو روولی این شجاعت را داشته است که برای تعریف کردن این داستان به ابتدای تاریخ، به یونان باستان سفر کند و ماجرا را از نقطه آغاز اصلی‌اش یعنی اتم‌های دموکریتوس آغاز کند. او در این کتاب به سوالاتتان پاسخ می‌دهد. سوالاتی که همیشه از خود پرسیده‌اید اما جوابی خاص برای آن نیافتید. سوالاتی مانند: اجزای اصلی سازنده جهان کدامند؟ آیا فضا و زمان وجود دارند؟ و واقعیت دقیقا چیست؟ او با زبان ساده و دوستانه از ابتدای تاریخ آغاز می‌کند و به بیان حقیقت می‌پردازد. طوری که در نهایت از خودتان می‌پرسید آیا همه چیز به این سادگی است؟ 

مجله تایمز درباره این کتاب اینطور گفته است: واقعیت ناپیدا روایتی دست اول از فیزیک معاصر است با نثری جذاب و درخشان. دانشمندان او را استیون هاکینگ جدید می‌نامند.

کتاب واقعیت ناپیدا را به چه کسانی پیشنهاد می‌کنیم 

علاقه‌مندان به علم فیزیک را به خواندن کتاب واقعیت ناپیدا دعوت می‌کنیم. 

بخشی از کتاب واقعیت ناپیدا

در این رقص بی‌پایان اتم‌ها نه انجامی هست نه کرانه‌ای. ما انسان‌ها نیز مانند مابقی طبیعت، جزئی از این رقص بی‌پایان هستیم. جزئی که نتیجه ترکیبی تصادفی است. طبیعت همچنان به تجربه و آزمایش ترکیب‌ها و فرم‌های جدید ادامه می‌دهد و ما مانند حیوانات، نتیجه یک انتخاب تصادفی و بی‌انجامیم که در طول ادوار متمادی ساخته شده است. زندگی ما ترکیبی از اتم‌هاست. افکار ما از اتم‌هایی کوچک ساخته شده است. رؤیاهای ما محصول اتم‌هاست. امیدها و عواطف ما به زبانی متشکل از الفبای اتم‌ها نوشته شده است. نوری که ما می‌بینیم ساخته‌شده از اتم‌هایی است که حامل تصاویر برای ما هستند. دریاها، ستاره‌ها و شهرها همه از اتم ساخته شده‌اند. این دیدگاهی با عظمت و نامحدود و به‌شکلی حیرت‌آور ساده و قدرتمند است که تمدن جهانی ما دانش خود را بر پایه آن به دست آورده است.

دموکریتوس بر پایه این نظریه ده‌ها کتاب نوشت که در آنها به گسترش نظامی بزرگ و پاسخ به پرسش‌هایی فیزیکی، فلسفی، اخلاقی، سیاسی و کیهان‌شناختی پرداخت. او درباره ماهیت زبان، مذهب، منشأ اجتماعات انسانی و بسیاری چیزهای دیگر مطالبی نوشت. (شروع کیهان‌شناسی صغیرش جذاب است: «من در این کتاب به همه‌چیز خواهم پرداخت.») تمام این کتاب‌ها امروزه از دست رفته‌اند. ما با نظریات او از طریق نقل‌قول‌ها و شروحی که متفکران باستانی دیگر از او یا دربارهٔ او نوشته‌اند آشناییم. نتیجه این متون سربرآوردن نوعی اومانیسم قدرتمند، عقل‌گرا و ماده‌گرا بوده است. دموکریتوس دو چیز را با هم ترکیب کرد: از سویی، توجهی دقیق به طبیعت که با وضوح و دقتی علمی آراسته شده و تمام بقایای نظام اسطوره‌ای از آن زدوده شده است و از سوی دیگر، توجهی عظیم به انسانیت و تمرکزی عمیق بر زندگی اخلاقی که بهترین جنبه‌های روشنگری قرن هجدهم را دو هزار سال قبل از آن پیش‌گویی می‌کند. آرمان اخلاقی دموکریتوس رسیدن به آرامش ذهن از طریق اعتدال و میانه‌روی است. و اعتدال، از اعتماد به عقل و کنترل عواطف به دست می‌آید.

افلاطون و ارسطو با نظریات دموکریتوس آشنا و با آنها مخالف بودند. آنها به نظریات و ایده‌هایی مخالف با نظریات دموکریتوس اعتقاد داشتند. ایده‌هایی که بعضاً تا قرن‌ها مانع رشد علم شدند. هر دو آنها توصیفات طبیعت‌گرایانه دموکریتوس را به نفع توصیفی غایت‌انگارانه -که در آن همه‌چیز در جهان هدف و غایتی دارد- مؤکداً رد می‌کردند.

نظرات کاربران

مشاهده همه نظرات (۱)
Mehrab
۱۳۹۹/۱۱/۱۲

اگر در زمینه فیزیک جدید و کوانتوم بسیار خوانده آید و هنوز برایتان مبهم است، اگر جسته و گریخته شنیده اید که نظریه‌های جدید فیزیک قابل درک نیستند و انتزاعاتی سرشار از لفاظیند، اگر اصلا چیزی در این موضوعات نمی‌دانید

- بیشتر
بریده‌هایی از کتاب
مشاهده همه بریده‌ها (۷)
فیزیک در نظر من هوای تازه‌ای است که وارد خانه‌ام می‌شود.
mt
هرگز با پیمودن مسیرهای ازپیش‌مشخص‌شده به جای تازه‌ای نخواهید رسید
mt
فضازمان در جایی که ماده وجود دارد بیشتر خمیده می‌شود. ا
mt
می‌توان بی‌نهایت زمان به‌دلخواه کوچک داشت که حاصل جمع‌شان متناهی باشد.
mt
برای فهم اینکه نور چطور همزمان هم می‌تواند یک موج الکترومغناطیسی باشد هم گروهی از فوتون‌ها، به ابداع کل نظریهٔ مکانیک کوانتومی نیاز بود
mt
ما مشغول شمردن دانه‌های فضا هستیم. دانه‌هایی که کیهان از آنها ساخته شده است. کیهانی گسترده اما متناهی. تنها چیز حقیقتاً نامتناهی، جهل ماست.
محمد
یک موج یک شیء نیست، به این معنا که از ماده‌ای که همه‌جا همراهش باشد ساخته نشده است. اتم‌های بدن ما هم به همین صورت مدام به بدن ما می‌پیوندند و از آن جدا می‌شوند. ما مثل موج‌ها و مثل تمام اشیاءِ دیگر جریانی از رویدادها هستیم: ما فرایندهایی هستیم که تا مدت کوتاهی یکنواخت می‌مانیم...
mt

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۲۶۳ صفحه
قیمت نسخه چاپی۴۰,۰۰۰ تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۹/۱۰/۰۱
شابک۹۷۸-۶۰۰-۴۹۰-۲۳۷-۳
دسته بندی
تعداد صفحات۲۶۳صفحه
قیمت نسخه چاپی۴۰,۰۰۰تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۹/۱۰/۰۱
شابک۹۷۸-۶۰۰-۴۹۰-۲۳۷-۳