با کد تخفیف Salam اولین کتاب الکترونیکی یا صوتی‌ات را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کن.
کتاب در محاصره احمق ها اثر توماس اریکسون

دانلود و خرید کتاب در محاصره احمق ها

شناخت آدم‌هایی که نمی‌توانیم بشناسیم

۳٫۲ از ۱۴ نظر
۳٫۲ از ۱۴ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب در محاصره احمق ها  نوشته  توماس اریکسون  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچهدرباره طاقچه بی‌نهایت

معرفی کتاب در محاصره احمق ها

 کتاب در محاصره احمق ها نوشته توماس اریکسون ابتدا به زبان سوئدی منتشر و با فروش میلیونی، به پرفروش‌ترین کتاب سال آن کشور تبدیل شد. این کتاب به ۳۹ زبان دنیا ترجمه شده و به همین علت، فروش جهانی خوبی هم داشته است. 

درباره کتاب در محاصره احمق ها

این کتاب پر از اطلاعات عملی برای نحوهٔ برقراری ارتباط موفق با انسان‌های پیرامون است و به خواننده کمک می‌کند تا با روش‌های ساده، آدم‌های اطراف خود را بشناسد و بدین ترتیب با آدم‌های پیرامونش، از همسرش گرفته تا همکاران و دوستانش، بهتر و مؤثرتر ارتباط برقرار کند. نویسندهٔ این کتاب توماس اریکسون استاد دانشگاه و مدرس حوزهٔ ارتباطات انسانی، رفتارهای انسانی، مدیریت و رهبری و نیز نویسندهٔ کتاب‌هایی در حوزهٔ رفتارهای انسانی و ارتباطات میان‌فردی است. این کتاب به شما کمک می‌کند به یک شناخت حقیقی از اطرافیانتان برسید. شناختی دقیق که شما را با واقعیت همراه می‌کند.

خواندن کتاب در محاصره احمق ها را به چه کسانی پیشنهاد می‌کنیم؟

این کتاب را به تمام علاقه‌مندان به یک زندگی هوشمندانه و در آرامش پیشنهاد می‌کنیم. 

بخشی از کتاب در محاصره احمق ها

حرف عجیبی زدم؟ پس بگذارید بیشتر توضیح بدهم. هر سخنی که به کسی بزنید از فیلتر ذهنی او عبور می‌کند: اشارات، اطلاعات جانبدارانه و متعصبانه، پیش‌فرض‌ها و پیش‌انگاره‌های ذهنی. آنچه از سخنان شما باقی می‌ماند پیامی است که او درک می‌کند و می‌فهمد. به دلایل متفاوت، پیام شما آن‌گونه دریافت می‌شود که شنونده می‌خواهد؛ یعنی بعد از تفسیر و تعبیرِ او فهمیده می‌شود. در پایان، پیام به گونه‌ای به مخاطب منتقل می‌شود که با قصد و منظور شما به کلی تفاوت دارد. طبعاً آنچه از فحوای پیام شما فهمیده می‌شود بستگی به کسی دارد که حرف شما را می‌شنود. به ندرت کسی پیام شما را دقیقاً به همان‌گونه می‌فهمد که شما قصد بیانش را داشته‌اید.

شاید ناراحت‌کننده باشد که بدانیم ما به عنوان گوینده و تولیدکنندهٔ پیام کنترل اندکی بر میزان درک و فهم شنونده از آن پیام داریم. مهم نیست شما چه مؤلفه‌هایی را برای ترغیب ذهن شنونده به درک صحیح‌تر و دقیق‌تر پیامتان به کار ببرید. هرچه بکنید، برای درک دقیق و صحیح پیام از سوی شنونده کاری از دستتان برنمی‌آید. این یکی از چالش‌های متعدد در برقراری ارتباط بین افراد است. شما که نمی‌توانید کارکرد ذهنی مخاطبتان را تغییر دهید. با وجود این، بسیاری از مردم هم می‌دانند انتظار چه نوع رفتاری را از طرف مقابل دارند و هم به آن رفتار حساس‌اند. پس اگر جوری رفتارتان را تعدیل کنید و کردارتان را تغییر دهید که بتوانید انتظار طرف مقابلتان را برآورده سازید ارتباطی مؤثرتر و تعاملی موفق‌تر خواهید داشت.

چرا این امر بسیار اهمیت دارد؟

وقتی زمینه و حوزهٔ ارتباط شما با کسی امن باشد، یعنی انتظارات او را برآورده کنید، طرف مقابل بهتر می‌تواند شما را درک کند. مخاطب به جای آنکه آگاهانه یا ناآگاهانه بکوشد به رفتار ارتباطی شما واکنش نشان دهد، باید نیروی خود را صرف درک پیام شما بکند.

پس همه باید منعطف باشیم و بتوانیم روش‌های ارتباطی مختلفی را به کار بگیریم تا وقتی با کسی متفاوت با ما ارتباط برقرار می‌کنیم، خودمان را با او تطبیق دهیم. اینجا حقیقت دیگری نمایان می‌شود: مهم نیست از چه شیوه‌ای برای برقراری ارتباط استفاده می‌کنید؛ شما فردی همیشه در اقلیت هستید. مهم نیست رفتارتان چگونه باشد؛ اکثر آدم‌هایی که در اطرافتان به سر می‌برند رفتاری متفاوت با شما دارند. شما نمی‌توانید رفتار دلخواه خودتان را ملاک ارتباط آنها قرار دهید. ارتباط خوب و متعامل ارتباطی مطلوب و مبتنی بر انعطاف و توانایی شما در برآورده کردن نیازهای طرف مقابل است.

دانستن و درک شیوهٔ رفتاری طرف مقابل و روش ارتباطی او منجر به گمانه‌زنی‌های عالمانه دربارهٔ شیوهٔ واکنش او در موقعیت‌های مختلف می‌شود. این درک، قابلیت و توانایی شما را در ورود به قلب و ذهن طرف مقابل افزایش می‌دهد. 

سایر کتاب‌های توماس اریکسون

مشاهده همه

نظرات کاربران

مشاهده همه نظرات (۲)
رضا د.ب
۱۴۰۰/۰۲/۱۰

اوایل کتاب خوب هست و در کل انجام کارهای کتاب و قرار دادن افراد در گروه های خاص، تقریبا آرمانگرایانه هست. از اواسط کتاب خواب میرفتم و برای شخص من جالب نبود. شاید کتاب بیشتر به درد سازمانها و مدیران

- بیشتر
𝓓𝓻. 𝓷𝓮𝓰𝓪𝓻
۱۴۰۰/۱۱/۱۸

توماس اریکسون، متخصص روابط است. او به شرکت‌های در حال توسعه در رابطه با بحث رهبری و مدیریت کمک می‌کند. در ۱۸ سال گذشته، او بیش از ۵ هزار متخصص را برای رهبری بهتر سازمان تعلیم داده است. او کتاب‌های

- بیشتر
بریده‌هایی از کتاب
مشاهده همه بریده‌ها (۱۵۴)
وقتی جوان بودم، همیشه در جست‌وجوی یک الگو بودم. می‌خواستم الگویم در زندگی راهنمایم باشد. آرزو داشتم آن الگو، چه زن چه مرد، از هر نقصی بری باشد. اما هیچ وقت چنین الگویی پیدا نکردم. هنوز که هنوز است انسان کاملی پیدا نکرده‌ام. رسم زندگی چنین است. ما همه نقایصی داریم و با همان نقایص، راه زندگی‌مان را پیدا می‌کنیم.
OSTADI💎
دست از حسادت‌ها و شکایت‌های شخصی بردارید. یاد بگیرید که هم با خودتان و هم با دیگران سازگار و شکیبا باشید.
OSTADI💎
به ندرت کسی پیام شما را دقیقاً به همان‌گونه می‌فهمد که شما قصد بیانش را داشته‌اید.
OSTADI💎
پیام شما آن‌گونه دریافت می‌شود که شنونده می‌خواهد؛ یعنی بعد از تفسیر و تعبیرِ او فهمیده می‌شود. در پایان، پیام به گونه‌ای به مخاطب منتقل می‌شود که با قصد و منظور شما به کلی تفاوت دارد. طبعاً آنچه از فحوای پیام شما فهمیده می‌شود بستگی به کسی دارد که حرف شما را می‌شنود. به ندرت کسی پیام شما را دقیقاً به همان‌گونه می‌فهمد که شما قصد بیانش را داشته‌اید.
احسان رضاپور
این کتاب دربارهٔ موضوعی است که شاید پرکاربردترین روش و شیوهٔ به‌کاررفته در جهان برای تشریح و تعریف تفاوت در ارتباطات انسانی باشد. من این روش را «دیسا» می‌خوانم. دیسا مخففی از حروف اول چهار کلمهٔ انگلیسی است: سلطه، تلقین، تسلیم و توانایی تحلیل. این چهار رفتار اولیه نوع رفتار ما را با دیگران تعریف و مشخص می‌کند. هرکدام از این رفتارها نماینده‌ای از آن چهار رنگ قرمز، زرد، سبز و آبی است. به این سامانه معمولاً سامانهٔ «دیسک» هم می‌گوییم. در این صورت، «دیسا» تبدیل به «دیسک» می‌شود و به جای آن حرف آخر که معرف توانایی تحلیلی است کلمهٔ انطباق قرار می‌گیرد.
احسان رضاپور
قدرت به انسان قرمز کمک می‌کند که تصمیم بگیرد و منتظر دیگران نماند.
OSTADI💎
ما تمایل داریم به اشتباهات و کمبودهای دیگران توجه کنیم.
OSTADI💎
هیچ انسانی کامل نیست و هیچ‌کس هم عاری از خطا و نقص نیست.
OSTADI💎
روان‌شناسان کودک می‌گویند رفتارهای تکان‌دهنده‌ای که از بچه‌هایمان می‌بینیم غالباً همان رفتارهایی‌اند که در خودمان می‌بینیم و آرزو می‌کنیم که ای کاش این رفتارها در ما نبودند؛ پس در بچه‌هایمان هم نباید باشند.
OSTADI💎
سبزها رفیق و دوست هستند. به‌راحتی می‌توان با آنها تماس گرفت؛ زیرا هم خوش‌مشرب‌اند و هم مراقب دیگران‌اند و هم رعایت حال دیگران را می‌کنند. متأسفانه سبزها خیلی سست‌عنصر و ضعیف‌النفس به نظر می‌آیند. و دیگران با کسی که نتواند موضع جدی و قاطع بگیرد به‌سختی معاشرت می‌کنند. کسی نمی‌داند سبز چه موضعی دارد و کجا ایستاده است. بی‌تصمیمیِ آنها انرژی دیگران را نابود می‌کند.
OSTADI💎

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۳۳۶ صفحه
قیمت نسخه چاپی۵۰,۰۰۰ تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۹/۰۸/۱۷
شابک۹۷۸-۶۲۲-۷۲۹۱-۰۶-۳
تعداد صفحات۳۳۶صفحه
قیمت نسخه چاپی۵۰,۰۰۰تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۹/۰۸/۱۷
شابک۹۷۸-۶۲۲-۷۲۹۱-۰۶-۳