با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
کتاب ارواح‌ سرکش‌: (جلد ۹ از مجموعه آثار جبران خلیل جبران) اثر جبران خلیل جبران

دانلود و خرید کتاب ارواح‌ سرکش‌: (جلد ۹ از مجموعه آثار جبران خلیل جبران)

۴٫۰ از ۱ نظر
۴٫۰ از ۱ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب ارواح‌ سرکش‌: (جلد ۹ از مجموعه آثار جبران خلیل جبران)  نوشته  جبران خلیل جبران  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچهدرباره طاقچه بی‌نهایت

معرفی کتاب ارواح‌ سرکش‌: (جلد ۹ از مجموعه آثار جبران خلیل جبران)

«ارواح‌ سرکش‌» یک مجموعه داستان از جبران خلیل جبران(۱۹۳۱-۱۸۸۳)، نویسنده و شاعر امریکایی لبنانی‌تبار است. «ارواح‌ سرکش» شامل‌ چهار داستان‌ است. در بخشی از کتاب می‌خوانیم: «دخترکان‌ از جای‌ برخاستند تا با حرکات‌ موزون‌، نوای‌ موسیقی‌ را همراهی‌ کنند، چنان‌ که‌ شاخه‌های‌ نرم‌ درختان‌ با وزش‌ نسیم‌ به‌ هر سو خم‌ می‌شوند. دیدگان‌ به‌ سوی‌ آنها خیره‌ ماند و سرها در برابرشان‌ فرود آمد. روح‌ جوانان‌، آنها را در آغوش‌ کشید و دل‌ پیران‌ از زیبایی‌ آنها گداخته‌ شد. آن‌گاه‌، همگی‌ بیش‌ از پیش‌ نوشیدند و خواهش‌ جان‌ را از باده‌ آکندند، چندان‌ که‌ جنب‌ و جوش‌ مجلس‌ فروکش‌ کرد و صداها بلند شد. آزادی‌ و بی‌خیالی‌ سایه‌ گسترد و تعادل‌ افکار و اندیشه‌ها از میان‌ رفت‌، جان‌ها بی‌اراده‌ شدند و دل‌ها بی‌قرار گشتند و خانه‌ و هر آنچه‌ در آن‌ بود، همچون‌ سازی‌ شد که‌ تارهایش‌ از هم‌ گسیخته‌ باشد و دستان‌ دخترک‌ جنّی ناپیدا، با شدت‌ بر آن‌ زخمه‌ می‌زد و از آن‌، نغمه‌هایی‌ هماهنگ‌ و در عین‌ حال‌ نامفهوم‌ برمی‌آمد. در گوشه‌ای‌ از مجلس‌، جوانکی‌ راز عشق‌ خویش‌ با دختری‌ را بازگو می‌کرد که‌ زیبایی‌، او را ناز و عشوه‌ی‌ بی‌اندازه‌ آموخته‌ بود. آن‌ طرف‌تر، نوجوانی‌ خود را برای‌ گفتگو با دختر زیبارویی‌ آماده‌ می‌کرد و عبارات‌ و جملات‌ دلنشین‌ و مؤدبانه‌ را از ذهن‌ می‌گذراند. آن‌ سوتر، پیرمردی‌ پی‌درپی‌ جام‌ سر می‌کشید و با اصرار از ترانه‌سرایان‌ درخواست‌ می‌کرد آوازی‌ را که‌ یادآور دوران‌ جوانی‌اش‌ بود، تکرار کنند».

نظرات کاربران

مشاهده همه نظرات (۱)
....
۱۳۹۷/۰۵/۲۵

جالب بود و سوال برانگیز.. آیا یک شخص حق داره برای رسیدن به خوشبختی،خوشبختی را از دیگری دریغ کنه؟حتی اگر این حق به او داده شده باشه؟

بریده‌هایی از کتاب
مشاهده همه بریده‌ها (۸)
زیرا عشق‌ نیرویی‌ است‌ که‌ دل‌ را پدید می‌آورد، نه‌ این‌ که‌ دل‌ آن‌ را پدید آورد.
....
خوشبختی‌ زن‌ به‌ نام‌ و ثروت‌ شوهر یا بخشندگی‌ و بردباری‌ او بستگی‌ ندارد، بلکه‌ خوشبختی‌ به‌ عشقی‌ وابسته‌ است‌ که‌ روح‌ آن‌ دو را به‌ خود فرا می‌خواند، در دل‌ آنان‌ احساس‌ را جای‌ می‌دهد و آن‌ دو را به‌ یک‌ جسم‌ و یک‌ تن‌ مبّدل‌ می‌کند
فطرس
عشق‌، به‌ اراده‌ی‌ خداوند بر دل‌ها می‌نشیند، نه‌ با خواهش‌ آدمیان‌.
فطرس
مگر نه‌ این‌ که‌ ماه‌ آسمان‌، همچنان‌ که‌ با پرتو خود ذوق‌ و قریحه‌ی‌ سرایندگان‌ را به‌ جوشش‌ در می‌آورد، آرامش‌ دریاها را نیز با جذر و مد از میان‌ می‌برد؟
....
داستان‌ دردآلودی‌ که‌ شب‌های‌ تار، آن‌ را در کالبد زنی‌ به‌ تصویر می‌کشند که‌ خود را در بند بستر مردی‌ به‌ نام‌ شوهر می‌یابد، پیش‌ از آن‌ که‌ معنا و مفهوم‌ زناشویی‌ را دریافته‌ باشد؛ اما روح‌ آن‌ زن‌ در کمال‌ محبت‌ و با همه‌ی‌ زیبایی‌ و پاکی نهفته‌ در آن‌، گرداگرد مرد دیگری‌ می‌گردد.
....
آنها همچون‌ دخمه‌های‌ تهی بیابان‌ هستند که‌ صداها را پژواک‌ می‌دهند، اما معنای‌ آن‌ را درنمی‌یابند.
....
روستایی‌ تهیدستی‌ که‌ با چشمان‌ اشکبار به‌ این‌ خانه‌ها می‌نگرد، اگر می‌دانست‌ که‌ ذره‌ای‌ از مهر نهفته‌ در سینه‌ی‌ همسر او در دل‌ ساکنان‌ آن‌ قصرها یافت‌ نمی‌شود، بی‌گمان‌ از سر تمسخر لبخندی‌ می‌زد و دلسوزانه‌ به‌ کشتزار خود باز می‌گشت‌..
....
عشق‌ نیرویی‌ است‌ که‌ دل‌ را پدید می‌آورد، نه‌ این‌ که‌ دل‌ آن‌ را پدید آورد.
فطرس

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۱۲۰ صفحه
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۸۴/۰۱/۰۱
شابک‎۹۶۴-۷۶۵۰-۳۴-۵‬
تعداد صفحات۱۲۰صفحه
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۸۴/۰۱/۰۱
شابک‎۹۶۴-۷۶۵۰-۳۴-۵‬