با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
حیات ذهن

دانلود و خرید کتاب حیات ذهن

۳٫۶ از ۸ نظر
۳٫۶ از ۸ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب حیات ذهن  نوشته  هانا آرنت  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچه

معرفی کتاب حیات ذهن

هانا آرنت(۱۹۷۵-۱۹۰۶)، نظریه‌پرداز سیاسی آلمانی‌تبار امریکایی است. آرنت طرح «حیات ذهن» را در قالب سه جلد ریخت: «تفکر»، «اراده» و «داوری» ــ سه جلوه مهم حیات ذهن که، به تعبیر الیزابت یانگ ـ بروئل، «جمهوری ذهن» را تشکیل می‌دهند. متأسفانه، مرگ آرنت در ۱۹۷۵، مجال اتمام این طرح را از او گرفت. آرنت در این هنگام دو جلد نخست را به پایان رسانده بود (که پس از مرگش در ۱۹۷۸ منتشر شدند)، ولی از جلد سوم چیزی جز یادداشت‌هایی در کار نبود. گفته‌اند که «درست پس از مرگ آرنت»، نخستین صفحه جلد سوم «در ماشین تحریر او یافت شد، که فقط حاوی عنوان نوشته و دو سرلوحه از سیسرون و گوته بود». با این حال، در جلدهای اول و دوم کتاب اشاره‌هایی به داوری هست که با عنایت به آن‌ها می‌توان تا حدودی از چند و چون این مفهوم نزد او باخبر شد. در عین حال، چنان‌که اشاره کرده‌اند، کتاب دیگری از آرنت به نام «درسگفتارهایی درباره فلسفه سیاسی کانت» به اعتباری و تا حدودی در حکم جلد سوم «حیات ذهن» است. «حیات ذهن» و «وضع بشر» دو اثر فلسفی‌تر آرنت محسوب می‌شوند که هر کدام عمدتا با وجهی از مسئله نظر و عمل سر و کار دارند. اگر در وضع بشر دغدغه آرنت کاوش در زندگی وقفِ عمل (vita activa) است، در حیات ذهن به حیطه نظر و قوای ذهن می‌پردازد و در این میان کار را با کاوش در قوه تفکر آغاز می‌کند و سپس به سراغ اراده می‌رود.

نظرات کاربران

مشاهده همه نظرات (۴)
Nymphadora
۱۴۰۰/۰۲/۱۸

کسانی که خوندن لطفا بگید ترجمه روان و قابل فهم هست؟

حشمت
۱۳۹۷/۰۱/۲۱

سلام ارتقا سیستم برنامه طاقچه و افزودن ابزارهای به روز کتاب خوانی الکترونیک در رقابت با دیگر برنامه ها موثر خواهد بود.

ye.shin_valizadeh
۱۳۹۹/۱۰/۰۸

نمیشه ی کد تخفیف به من بدین ☹️ لااقل برای مشتریاتون تخفیف بذارید

Aminam
۱۳۹۷/۰۱/۱۷

مهم نیست که خرید کتاب چقدر برات گرون تموم بشه مهم اینه که اگه کتابو نخونی چقدر ضرر میکنی...

بریده‌هایی از کتاب
مشاهده همه بریده‌ها (۴)
آدمی هیچ‌گاه به اندازه وقتی که عملی انجام نمی‌دهد اهل عمل نیست، و هرگز به اندازه زمانی که با خویشتن به سر می‌برد از بی‌کسی فاصله نگرفته است.
Mitra
حضور ما همواره مؤثرتر از مداخله‌ی بی‌ربطِ ماست. اگر می‌خواهی به کسی کمکی کنی، فقط مداخله نکن. لازم نیست کاری بکنی، فقط قضاوت نکن
Javan Javan
شکسپیر می‌گوید: «واقعیت، چیزی‌ست که هست. آنچه هست، همانی‌ست که هست، خوب و بد ندارد. فکر ماست که واقعیت‌ها را خوب یا بد جلوه می‌دهد.»
Javan Javan
هنگامی که فارغ می‌شوی از قصه‌ی ذهنیِ خود، متصل می‌شوی به هستی کُل؛ همچون اتصالِ قطره به دریا. هیاهوی درون سر و فکرها نمی‌گذارند «حضور» را تجربه کنی. فکر، تفسیری غلط و مخدوش از بودنِ هشیارانه‌ی تو به دست می‌دهد.
Javan Javan

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۶۳۰ صفحه
قیمت نسخه چاپی۸۵,۰۰۰ تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۳/۱۲/۰۱
شابک‭۹۷۸-۶۰۰-۲۷۸-۱۵۵-۰‬
دسته بندی
تعداد صفحات۶۳۰صفحه
قیمت نسخه چاپی۸۵,۰۰۰تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۳/۱۲/۰۱
شابک‭۹۷۸-۶۰۰-۲۷۸-۱۵۵-۰‬

تجربه بهتر در اپلیکیشن