با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
داستان‌های گریم برای پیر و جوان

دانلود و خرید کتاب داستان‌های گریم برای پیر و جوان

۵٫۰ از ۲ نظر
۵٫۰ از ۲ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب داستان‌های گریم برای پیر و جوان  نوشته  فیلیپ پولمن  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچه

معرفی کتاب داستان‌های گریم برای پیر و جوان

در کتاب داستان‌های گریم برای پیر و جوان که به همت فیلیپ پولمن گرداوری شده، مجموعه‌ای داستان‌ها و افسانه‌های برادران گریم را می‌خوانید.

 درباره کتاب داستان‌های گریم برای پیر و جوان

از زمانی که برادران گریم اولین نسخه از قصه‌های خود را به چاپ رساندند بیش از دویست سال می‌گذرد و مجموعه‌ی مذکور بارها مورد اصلاح و البته حذف و قیچی قرار گرفته است. 

در زمانه‌ای که چندان با قصه‌های پریان بیگانه نیست، فیلیپ پولمن با قلم جذاب خود پنجاه داستان از مجموعه‌ی مذکور را انتخاب کرده و به نزدیک‌ترین نسخه‌ی ممکن از نسخه‌ی اصلی برگردانده است. اما تمام جذابیت این اثر به انتخاب پولمن یا به‌ تازگی و دست‌نخورده بودنِ برخی از داستان‌ها برنمی‌گردد بلکه پولمن در انتهای هر داستان اطلاعاتی از طبقه‌بندی و حواشی داستان در اختیار خوانندگان می‌گذارد که نه‌تنها بر جذابیت داستان‌ها می‌افزاید بلکه راه را برای افراد مشتاق به تحقیق نیز باز می‌کند.

 خواندن کتاب داستان‌های گریم برای پیر و جوان را به چه کسانی پیشنهاد می‌کنیم

 همه دوست‌داران قصه‌ها و افسانه‌های ملل مخاطبان این کتاب‌اند.

 درباره فیلیپ پولمن

فیلیپ پولمن درسال ۱۹۴۶ در نوریچ انگلستان متولد شد. او فارغ‌التحصیل رشته‌ی زبان انگلیسی از دانشگاه کالج اکستر در آکسفورد است. نویسندگی حرفه‌ی اصلی اوست. شاهکار او ،مجموعه‌ی «نیروی اهریمنی» پولمن، یکی از مهم‌ترین آثار تاریخ ادبیات فانتزی و ادبیات جهان است.

 درباره برادران گریم

برادران گریم در خانواده حقوق‌دان مشهور شهرستان هاناو آلمان به دنیا آمدند: یاکوب در اوایل سال ۱۷۸۵ و ویلهلم در اوایل سال ۱۷۸۶. دو برادر از کودکی و نوجوانی تا بزرگ‌سالی و پیرسالی گرم‌وسرد روزگار را در کنار هم چشیدند و در راه مطالعه، تحقیق و تألیف همچنان یار همراه ماندند.

قصه‌های گریم در رأس فهرست آثاری که از زبان آلمانی به زبان‌های دیگر ترجمه شده و می‌شود قرار گرفته و در کنار فوگ‌های باخ، «فاوست» گوته، سمفونی‌های بتهوون، فلسفه کانت و... به طاق نصرت معنوی آلمانی تعلق دارند. 

قصه‌ها در جان آدم‌های سراسر جهان خوش درخشیده و در روشنگری فکر و ذهن نسل‌ها تأثیرگذار بوده‌اند. جهان ما بفهمی نفهمی در زیباترین و خوشایندترین تکه‌هایش با جک و لوبیای سحرآمیز، لنگه کفش طلایی سیندرلا، سفیدبرفی در کلبه هفت کوتوله، خواب صد ساله زیبای خفته و... طراحی شده و توازن یافته است.

قصه‌های گریم فقط سعی ندارند واقعیت را دگر کنند، بلکه با اشاره به لایه‌های زرین و زیرین آن می‌توانند از تنشی که همیشه در کمین است بکاهند. چنان‌که بر اسطوره کهن و اسطوره‌سازی معاصر مُهر تأیید می‌زنند، با ساختارشکنی و چشم پوشیدن از اسطوره نیز توافق دارند.

 بخشی از کتاب داستان‌های گریم برای پیر و جوان

حکایت پنجم:‌ دوازده برادر

روزی روزگاری شاهی بود و ملکه‌ای که با هم شاد و خوشبخت بودند و خوب و شاد سلطنت می‌کردند. این دو نفر دوازده بچه داشتند و هر دوازده‌تایشان پسر بود.

روزی شاه به همسرش گفت: «سیزدهمین بچه را بارداری. اگر دختر شد آن دوازده‌تا باید بمیرند. می‌خواهم او وارث پادشاهی و تمام ثروتم باشد.»

و برای آن‌که نشان دهد در تصمیمش مُصر است دوازده تابوت خرید. همگی را با تراشهٔ چوب پر کرده و بالای هر یک بالش پَری و کفن تاخورده‌ای گذاشته بود. تابوت‌ها را در اتاقی گذاشت و قفل کرد و کلیدش را به ملکه داد. گفت: «در این مورد به هیچ‌کس چیزی نگو.»

مادر تمام روز گریست تا آن‌که جوان‌ترین پسر که اسمش را از پسری در کتاب مقدس گرفته و بنیامین گذاشته بودند، پرسید: «مادر، چرا این‌قدر غصه‌داری؟»

ملکه گفت: «فرزندم، نمی‌توانم بگویم.»

ولی بنیامین با این جواب راضی نشد. آن‌قدر پرسید تا بالاخره مادر قفل اتاق را باز کرد و دوازده تابوتی را که ردیف شده بود نشانش داد. دوازده تابوت با خرده‌چوب و بالش و کفن.

در همان حال که می‌گریست گفت: «بنیامین عزیز من، این تابوت‌ها برای تو و برادرهایت است. اگر بچه‌ای که در شکم دارم دختر شود شماها را می‌کشند و در تابوت می‌گذارند و دفن می‌کنند.»

نظرات کاربران

مشاهده همه نظرات (۱)
Soheyla
۱۳۹۹/۰۶/۳۰

این کتاب حاوی داستانهایی که قدیمی هست واکثرا به گوشمون هم آشنا هستند. حس خوبی داشتم موقع خوندن داستانها. همه کوتاه و ساده هستند. در آخر هر داستان نویسنده نکته های خوب و آموزنده ای رو بیان می کنه که

- بیشتر
بریده‌ای برای کتاب ثبت نشده است

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۴۴۰ صفحه
قیمت نسخه چاپی۷۵,۰۰۰ تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۸/۰۴/۰۱
شابک۹۷۸-۶۰۰-۷۰۵۸-۶۷-۱
تعداد صفحات۴۴۰صفحه
قیمت نسخه چاپی۷۵,۰۰۰تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۸/۰۴/۰۱
شابک۹۷۸-۶۰۰-۷۰۵۸-۶۷-۱