با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
هوش عاطفی

دانلود و خرید کتاب هوش عاطفی

۳٫۸ از ۶ نظر
۳٫۸ از ۶ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب هوش عاطفی  نوشته  دانیل گلمن  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچهدرباره طاقچه بی‌نهایت

معرفی کتاب هوش عاطفی

هوش عاطفی کتابی نوشته دکتر دانیل گلمن کتابی درباره هوش عاطفی و اهمیت رشد و پرورش آن است.

درباره کتاب هوش عاطفی

در این کتاب دانیل گلمن به عنوان راهنمای سفری که به کمک ره‌آوردهای علمی جدید به درون دنیای هیجانات، احساسات و عواطف صورت می‌گیرد، انجام وظیفه می‌کند.

 هدف از این سفر، درک عمیق‌تر پیچیده‌ترین لحظات زندگی خودمان و جهان اطراف‌مان است. این سفر در آن جا خاتمه می‌یابد که بفهمیم هوشمند کردن احساسات و عواطف و هیجانات به چه معنی است و چه طور می‌توان احساس و عواطف را به نوعی معقولانه ابراز کرد. فهم این مطلب به خودی خود می‌تواند بسیار مفید باشد، زیرا آوردن عنصر شناخت و آگاهی به حوزهٔ احساسات می‌تواند همچون یک آشکارساز لایه کوانتومی در فیزیک، آنچه را که در معرض دید آدمی قرار می‌گیرد تغییر دهد.

سفرمان را در بخش اول کتاب با کشفیات جدید راجع به ساختار هیجانی مغز آغاز می‌کنیم و در آن جا توضیح کاملی از گیج‌کننده‌ترین لحظات زندگیمی خوانیم که در خلال آنها هیجان و احساس به طور کامل بر عقل و منطق چیره می‌شود. درک این نکته که ساختارهای مغز بر یکدیگر تأثیر متقابلی دارند و در لحظات خشم و ترس (یا شهوت و لذت) بر ما سلطه دارند نشان می‌دهد که آدم‌ها چه طور آن عادت‌های احساسی را که تیشه به ریشهٔ بهترین هدف‌های آنها می‌زنند یاد می‌گیرند، عادت‌هایی که همهٔ توانایی‌شان را برای کنترل امیال آنی عاطفی نابود می‌کنند.

میراث ژنتیک که از والدین خود کسب می‌کنیم به هر یک از ما مجموعه‌ای از خصوصیات احساسی و عاطفی ارزانی می‌کند که خلق و خو و مزاج ما را تعیین می‌کند. اما سیستم پیچیدهٔ مغز به نوعی غیرعادی انعطاف‌پذیر است. یعنی خلق و خوی آدمی ثابت و مقدر نیست. همان طور که در بخش چهارم خواهیم دید همان درس‌های عاطفی که در سنین کودکی در مدرسه و خانه یاد می‌گیریم به چهارچوب احساسات و عواطف ما شکل می‌دهند و ما را در کسب اصول اساسی هوش عاطفی ماهرتر می‌کنند و بالعکس. این بدان معناست که دوران کودکی و نوجوانی مرحله‌ای حیاتی برای پایه‌ریزی آن عادت‌های احساسی و اساسی است که بر سراسر زندگی‌مان سلطه خواهند داشت.

در بخش پنجم گلمن به بررسی خطراتی می‌پردازد که در کمین کسانی هستند که پا به عرصهٔ بلوغ گذاشته‌اند ولی از کنترل عواطف و احساسات خود عاجزند. در آن جا نشان می‌دهیم که چه طور کمبود هوشیاری در احساسات موجب افزایش دامنهٔ خطرات ‌(از افسردگی یا زندگی توأم با خشونت و پرخاشگری گرفته تا استعمال مواد مخدر) می‌شود. 

در این بخش همچنین گزارش‌های مستندی از مدارس پیشرو ارائه شده و نحوهٔ عملکرد آنها در زمینهٔ آموزش مهارت‌های اجتماعی و عاطفی مورد نیاز بچه‌ها تشریح شده است.

 خواندن کتاب هوش عاطفی را به چه کسانی پیشنهاد می‌کنیم

 این کتاب برای همه علاقه‌مندان به روان‌شناسی و به‌ویژه مقوله هوش عاطفی سودمند است.

 درباره دانیل گلمن

دکتر دانیل گلمن، مسئولیت بخش علوم رفتاری نیویورک تایمز را به عهده دارد. او در هاروارد تدریس می‌کرد و پیش از این سردبیر مجله سایکولوژی ToDay بود. سایر کتاب‌های او عبارتند از هوش اجتماعی، کار با هوش هیجانی و ذهن مراقبه‌گر است.

نظرات کاربران

مشاهده همه نظرات (۳)
امیرحسین صالحی
۱۳۹۹/۱۲/۳۰

این کتاب یک خودآموز بسیار خوب در زمینه ی روابط است ؛ هم رابطه با خودمان و هم رابطه با دیگران . به این دلیل کتاب بی نظیری در زمینه ی رابطه با خود می باشد که نحوه ی تاثیرگذاری

- بیشتر
آبی آسمانی
۱۳۹۹/۰۹/۱۲

از کتاب های خوب معرفی شده در کتاب باز هست.

علیرضا پاشائی راد
۱۴۰۰/۰۴/۳۰

ترجمه بسیار روان و مطالب بسیار مفید و جالب

بریده‌هایی از کتاب
مشاهده همه بریده‌ها (۴)
توانایی برای کنترل تکانه و میل و هوس، پایه شخصیت و ارادهٔ آدمی را تشکیل می‌دهد.
احسان رضاپور
چه عواملی در کار هستند که افراد با بهرهٔ هوشی بالا، در زندگی به زحمت جلو می‌روند ولی افراد با بهرهٔ هوشی متوسط، به طرز شگفت‌انگیزی خیلی خوب پیشرفت می‌کنند؟ به نظر من علت این تفاوت را باید در توانایی‌هایی جست که « هوش عاطفی »‌ نامیده می‌شوند و شامل خویشتنداری، شور و اشتیاق، استقامت و پشتکار، توانایی برانگیختن و تهییج خود است.
احسان رضاپور
ریشهٔ نوعدوستی در وحدت و همدلی (یا توانایی درک احساسات و عواطف دیگران)‌ نهفته است.
احسان رضاپور
دو خصوصیت اخلاقی که دوران ما تشنهٔ آنهاست عبارتند از: دلسوزی وخویشتنداری.
احسان رضاپور

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۴۲۵ صفحه
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۳/۰۴/۰۴
شابک۹۷۸-۹۶۴-۸۶۳۰-۹۶-۱
تعداد صفحات۴۲۵صفحه
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۳/۰۴/۰۴
شابک۹۷۸-۹۶۴-۸۶۳۰-۹۶-۱