با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
تئاتر روح

دانلود و خرید کتاب تئاتر روح

مونودرام در یک پرده

۱٫۰ از ۱ نظر
۱٫۰ از ۱ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب تئاتر روح  نوشته  نیکلای اورینوف  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچه

معرفی کتاب تئاتر روح

کتاب تئاتر روح نوشته نیکلای اورینوف است که محمد احسان مصحفی آن را ترجمه کرده است. این کتاب مونودرام در یک پرده است. نیکلای نیکلایویچ اورینوف نمایش‌نامه نویس، کارگردان و بازیگر روس است که آثار او نگاهی آوانگارد دارد و همواره واکنش منتقدان نسبت به او متفاوت بوده است. بعضی او را مانند برشت و بکت بسیار تاثیرگذار می‌دانند. او جز جز خلق نمایش نامه هایی که در روزگار خود آثاری بسیار پیشگامانه تلقی می شد در حوزه ی نظری تئاتر نیز دیدگاه های بدیعی ارائه داد که توجه بسیاری از صاحب نظران اروپا را به خود جلب کرد.

خواندن کتاب تئاتر روح را به چه کسانی پیشنهاد می‌کنیم

این کتاب را به تمام علاقه‌مندان به ادبیات نمایشی جهان پیشنهاد می‌کنیم

بخشی از کتاب تئاتر روح

میم ۱: من ازت متنفرم، خودِ عاطفی!

میم ۲: منم از تو متنفرم، موجودِ عقلانی!

(او دست خود را با یک حرکت سرتاسری به سمت اعصاب می‌برد)

میم ۱: وایسا. حق نداری به اعصاب «من» دست بزنی.

میم ۲: فضولی موقوف! مثِ این‌که یادت رفته، این اعصاب مال هر دو مونه، و هر وقت من به هر کدومشون دست زدم ... اونا می‌شن اعصاب من و این تو هستی که حق نداری بهشون دست بزنی! واقعاً که باید ازت تشکر کرد، وقتی اعصاب من بی‌حرکت ان، منم احمق می‌شم به اندازهٔ یه بی ... یه احمق، یعنی به اندازهٔ تو. تو نمی‌تونی جلوی منو بگیری. دوست دارم اونا رو این‌ور و اون‌ور کنم. بعدم مثِ چنگ آپولو باهاشون بنوازم و برای آزادی و عشق بخونم! (او با اعصاب بازی می‌کند. ضربان قلب بسیار شدیدتر می‌شود. در تلفن صحبت می‌کند.) برندی!

میم ۱: (تلفن را قاپ می‌زند) والرین!

میم ۲: (تلفن را قاپ می‌زند) برندی!

میم ۱: (دوباره آن را تصاحب می‌کند) والرین ــ صدامو می‌شنوی؟ چی؟ چیزی ازش نمونده؟ خودتو برسون به داروسازو. والرین ۳۰ قطره در یک لیوان آب. (تلفن را رها می‌کند. هر دو هویت در صحنه حرکت کرده بالا و پایین می‌روند. به هم برخورد می‌کنند.) آروم می‌گیری یا نه؟

میم ۲: آخه تو چی هستی؟

میم ۱: خوب نیگام کن، می‌فهمی چی ام.

(هر دو به هویت ناهشیار نزدیک می‌شوند. سکوت)

میم ۲: این دیگه کیه؟

میم ۱: کاملاً آروم، مثِ همیشه. مزاحم آرامشش نشو. اگه این کارو بکنی، خودت عذاب می‌کشی. (پشت تلفن) دارو رو خوردی؟ خوبه. سعی می‌کنم سر عقلش بیارم. اما من اصل ماجرا را نمی‌فهمم. این زن تو رو مفتون خودش کرده، اونم فقط با صدایی که داره؛ تازه، اگه اون ... خیلی خب! اما به‌خاطرش باید زن و بچه‌تو ول کنی ... منو ببخش، اما این راه حلش نیست. مگه این‌که بخوایم بریم سراغ چندهمسری ... می‌دونی که ... فقط یه آدم بربر می‌تونه ایده‌آلش این باشه، آدمی که مُخ‌ش برای درک انحنای ساق‌ها یا کَپَل یه زن بیش‌تر کار می‌کنه تا برای درک معماری شگفت‌انگیز یه معبد ابدی ــ منظورم اینه که روح ...نظرات کاربران

مشاهده همه نظرات (۱)
Niloofar
۱۴۰۰/۰۱/۲۹

افتضاه

بریده‌ای برای کتاب ثبت نشده است

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۵۶ صفحه
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۷/۰۱/۱۳
شابک۹۷۸-۶۰۰-۹۷۴۳۷-۷-۳
دسته بندی
تعداد صفحات۵۶صفحه
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۷/۰۱/۱۳
شابک۹۷۸-۶۰۰-۹۷۴۳۷-۷-۳