با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
رؤیاهای فلسفی یک روانکاو: کتابی درباره روانکاوی قهرمان درون

دانلود و خرید کتاب رؤیاهای فلسفی یک روانکاو: کتابی درباره روانکاوی قهرمان درون

۴٫۲ از ۹۶ نظر
۴٫۲ از ۹۶ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب رؤیاهای فلسفی یک روانکاو: کتابی درباره روانکاوی قهرمان درون  نوشته  ایمان  صحاف قانع  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچهدرباره طاقچه بی‌نهایت

معرفی کتاب رؤیاهای فلسفی یک روانکاو: کتابی درباره روانکاوی قهرمان درون

ایمان صحاف قانع( -۱۳۶۴)، نویسنده است.

«رؤیاهای فلسفی یک روانکاو» با الهام از آثار فردریش ویلهم نیچه، رویکردی فلسفی-روانکاوانه دارد.

در فصلی از آن به نام «درباره دشمن» می‌خوانیم:

« بزرگ‌ترین و عمومی‌ترین خطا در ناخرسندی‌های انسان این است که فرد، آلام و دردها و نشانه‌های بیماری را به عنوان «دشمن اصلی» در نظر گرفته و سعی می‌کند در برابر آن دست به مقابله بزند و در مأیوس‌کننده‌ترین حالت به نفرین کردن و ناله آن نشانه و رنج مشغول شود.

برای فرد، بسیار حیاتی است که موضوعات فرعی را از اصل بازشناسد و به درستی درک کند که دشمنان اصلی کجا پنهان شده‌اند. روزمرگی، کمبود عاطفه در زندگی زناشویی، شکست عشقی، افسردگی، خیانت دیدن و هر نوع آلام دیگر تنها نشانه‌اند. کسی که به مبارزه با آن‌ها قیام می‌کند، باید نیک بداند که این رنج‌های قدرتمند اگر به عنوان دشمن اصلی پنداشته شوند در برابرشان کار بسیار اندکی از دست ما ساخته است، زیرا ما نمی‌توانیم سرفه را بدون درمان ویروس سرماخورگی از بین ببریم.

در بهترین حالت مسکن‌ها و آرام‌کننده‌های کودکانه و توأم با انکار تبدیل به بهترین وسیله‌ها در درمان‌های سطحی امروزی شده‌اند. دشمن اصلی چیزی فرای این نشانه ها، ما را مبتلا کرده است.

دشمن اصلی در لایه‌های عمیق‌تر و در سطوح هشیاری متفاوتی ما را مبتلا کرده است. اگر بتوانیم یک حکم کلی صادر کنیم که چه چیزی می‌تواند در پس اضطراب‌ها و روان نژندی‌های ما باشد باید بگویم که همیشه به چیزی به نام «زمان» برمی خوریم. ما در سراشیبیِ بی بازگشتِ زمان می‌دویم و توان ایستادن نداریم. این ما را آن چنان مضطرب کرده است که نمی‌توانیم حتی دمی با آگاهی تمام از گذرا بودن این لحظه زندگی کنیم و دائماً مجبوریم با انکار، فرض کنیم که هنوز زمان زیادی به آخرین رویداد ممکن زندگی ما باقی مانده است».

نظرات کاربران

مشاهده همه نظرات (۶۰)
الهه
۱۳۹۹/۰۹/۱۹

متن کتاب شاید اولش کمی روان نباشه اما کم کم ارتباط برقرار میکنیم و اتفاقا بسیار مفید و جذاب و عمیق هست و کمک شایانی به رشد شخصی میکنه.من اولش با کمی تعصب که نویسنده ایرانی هست با شک کتابو

- بیشتر
سیما
۱۳۹۶/۰۵/۳۱

فوق العاده جالب بود بیشتر از چیزی که فکر میکردم ممنونم از نظرهای دوستان که باعث شد بخونمش

محی
۱۳۹۷/۰۶/۲۱

واقعا عالی بود خداروشکر که همچین اثری رو پیدا کردم و خوندم به شیفتگان روانشناسی پیشنهاد میکنم فوق العاده بود

Rojin
۱۳۹۷/۰۵/۱۷

بسیار عالی بود مفاهیم با دیدگاه نو بیان شده بود که بسیار دلچسب و عمیق بنظر میرسید

سارا
۱۳۹۷/۰۴/۰۹

وقتی شروع کردم به خوندن نمیتونستم زمین بذارم کتاب فوق العاده ای بود👍

محمود
۱۳۹۹/۰۱/۰۴

کتاب خوبی است، اما نه عالی اما با وسواس، ارزش خواندن دارد. وقت زیادی قرار نیست برای کتاب بگذارید، روزی چند صفحه بخوانید و در ذهن داشته باشید و هر موقع فرصتی پیدا شد به آن ها فکر کنید و نقطه نظر

- بیشتر
شکوفه
۱۳۹۹/۰۶/۱۴

کتاب ب وضوح راجعبه اخلاقیات صحبت نمیکنه و همین باعث جالب بودن اون میشه چون هرکسی با توجه ب روحیات خودش از متن برداشت خودش رو انجام میده و نکته مثبت کتاب میشه گفت همینه

الهام
۱۳۹۹/۰۷/۰۹

اصول اخلاقی و روانشناسی رو خیلی زیبا و عمیق در قالب تکه های کوتاه مطرح می کنه. واقعا خوب بود.

مریم
۱۳۹۹/۰۸/۱۰

کتاب خوبی بود به افراد کمک میکنه تا درونشونو ببینن و قهرمان درونشونو کشف کنند. نکات جالبی داشت.

....
۱۳۹۷/۰۴/۲۸

عالی بود

بریده‌هایی از کتاب
مشاهده همه بریده‌ها (۱۷۶)
در رابطه با مگسان یا باید شیرینی باشی، یا مگس، یا کثافتی بابِ طبع مگسان.
soheil.b
مطالعه قبل از اندیشیدن، می‌تواند بیش از سود زیان به همراه آورد و باعث شود که تمام ذهن ما از آراء دیگران پر شود و فرصت زایش تفکر خودمان برای همیشه از بین برود. به قول شوپنهاور «هنر مطالعه نکردن بسیار مهم‌تر از هنر مطالعه کردن است.» ما باید بتوانیم کتابهایی را بخوانیم که جنین ذهنی ما را به خوبی تغذیه کنند و کمک کنند تا ایده‌های ذهنی ما پرورش یابند و این مستلزم آن است که به ازاء هر ساعت مطالعه، چندین ساعت اندیشه و خلوت کنیم تا مبادا ذهنمان، تالار گفتمان افکار دیگران شود و نتواند هیچ فکری از برای خود داشته باشد و اندیشه‌ای نو و از آنِ خود بیافریند.
Fereshte
«تو باید بشوی آن که هستی!»
....
به ازاء هر ساعت مطالعه، چندین ساعت اندیشه و خلوت کنیم تا مبادا ذهنمان، تالار گفتمان افکار دیگران شود و نتواند هیچ فکری از برای خود داشته باشد و اندیشه‌ای نو و از آنِ خود بیافریند.
زهرا
گاهی چشم دوختن به منابع رنج و به آغوش آنها رفتن بسیار ارجحیّت دارد به دوری کردن از آنها.
....
راست‌ترین و اصیل‌ترین سخن این است که از آلام جهان انسان را گریزی نیست و آن چه ما را با هم متفاوت می‌کند چگونگی برخورد با این آلام است.
سایه خیال
چه بسیار مردمان که روانشان بسیار زودتر از جسمشان درگذشته است و هیچ وقت هم متوجه آن نشده‌اند.
Arvin Afshang
آن کس که این تضاد را انکار می‌کند به زودی از وجود آن شگفت زده خواهد شد.
او من است
نباید از این اعتراف شانه خالی کنم که در بسیاری اوقات مأیوسانه به هر سو گریخته‌ام تا از منابع قدرتمند رنج دوری کنم، اما در همه حال شگفت زده شده‌ام که جهان از هر چیز تهی شود از رنج خالی نخواهد شد و این همان بزرگترین درس است: اگر از رنج‌هایت بگریزی، از تمام هستی و واقعیتش گریخته‌ای و این خود باعث رنجی سترگ‌تر و احوالی افسوس برانگیز‌تر می‌شود.
seyed
نباید نهر زیبایی دوستی را به رودی خروشان و سِیلی بنیان کَن تبدیل کنی.
찬열

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۱۰۱ صفحه
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۳/۱۱/۰۱
شابک۹۷۸-۶۰۰-۳۵۶-۱۰۲-۱
تعداد صفحات۱۰۱صفحه
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۳/۱۱/۰۱
شابک۹۷۸-۶۰۰-۳۵۶-۱۰۲-۱