با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
مترسک و خدمتکارش

دانلود و خرید کتاب مترسک و خدمتکارش

۵٫۰ از ۲ نظر
۵٫۰ از ۲ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب مترسک و خدمتکارش  نوشته  فرزاد فربد  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب مترسک و خدمتکارش

یک اتفاقِ یک در میلیون می‌افتد: صاعقه می‌زند و به مترسک جان می‌دهد. مترسک از پسرکی به نام جک کمک می‌خواهد. جک پا برایش جور می‌کند و می‌شود خدمتکارش. بدین ترتیب، سفر پر ماجرای مترسک و جک شروع می‌شود.

سرکورلی وکیل خانواده‌ی بوفالونی‌هاست؛ فامیل‌هایی که پنولفوی، سازنده‌ی مترسک، را به تنگ آورده‌اند؛ همان‌ها که می‌خواهند مزرعه را بخشکانند و جایش کارخانه‌ی علف کش بسازند. در طول سفر، هر از گاهی پیداشان می شود. آن ها دنبال مترسک می‌گردند که حالا رقیب شان شده است.

رمان مترسک و خدمتکارش سفری شگفت انگیز و سرشار از لحظه های و صحنه‌ها و ماجراهای ناب به یاد ماندنی است: وقتی مترسک و خدمتکارش در قلعه‌ی راهزن‌های سر تا پا مسلح گیر می افتند، نه تنها از پس راهزن‌ها برمی‌آیند، که با ترفندی باورنکردنی آن ها را فراری می‌دهند؛ آن جا که مترسک عاشق جاروی دسته بلند می‌شود و برایش آواز عاشقانه می‌خواند؛ وقتی جک تا پای مرگ گرسنگی می‌کشد و مترسک از سر مهربانی شلغمش را به او تعارف می‌کند و جانش را نجات می‌دهد؛ صحنه‌ای که مترسک وسط جنگ ناگهان می‌ایستد، دستش را بین برگ‌ها می‌برد و با دقت آشیانه یک پرنده را بیرون می آورد و به یک سینه سرخ وحشت زده، مثل حکیمی فرزانه، می‌گوید:" واقعا غیر قابل تحمل است خانم، از طرف هنگم از شما عذرخواهی می‌کنم. وظیفه‌ی سربازها ترساندن یک مادر و تخم‌هایش نیست"؛ و سرانجام محاکمه‌ی پر سر و صدای مترسک و بوفالونی‌ها، بر سر اسپرینگ ولی، آیا مترسک می‌تواند پیروز این میدان باشد؟ آیا اسپرینگ ولی به دست بوفالونی‌های پرنفوذ می‌افتد و مزرعه‌ها را می‌خشکانند؟ یا اتفاق‌های بهتری در انتظار اسپرینگ ولی است؟

نظرات کاربران

مشاهده همه نظرات (۱)
farez
۱۳۹۶/۱۰/۱۹

ساده و شیرین....حال و هوایی مثل شازده کوچولو رو داشت.داستان سفر پر ماجرای یه مترسک و دوستش جک که پسری تنهاست. کاش دوستان نوجوانمون وقتی هم برای مطالعه ی غیر درسی قرار بدند در برنامه اشون. این کتاب رو به همه

- بیشتر
بریده‌ای برای کتاب ثبت نشده است

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۲۲۴ صفحه
قیمت نسخه چاپی۴۵,۰۰۰ تومان
نوع فایلPDF
تاریخ انتشار۱۳۹۱/۱۰/۰۱
شابک۶- ۲۰ - ۷۰۵۸ - ۶۰۰ - ۹۷۸
تعداد صفحات۲۲۴صفحه
قیمت نسخه چاپی۴۵,۰۰۰تومان
نوع فایلPDF
تاریخ انتشار۱۳۹۱/۱۰/۰۱
شابک۶- ۲۰ - ۷۰۵۸ - ۶۰۰ - ۹۷۸