با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
کودک‌آزاری جنسی

دانلود و خرید کتاب کودک‌آزاری جنسی

رویکردها، تشخیص، پیش‌گیری و درمان

۴٫۱ از ۱۲ نظر
۴٫۱ از ۱۲ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب کودک‌آزاری جنسی  نوشته  معصومه معارف‌وند  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچه

معرفی کتاب کودک‌آزاری جنسی

کتاب کودک‌آزاری جنسی نوشته معصومه معرف‌وند، نازنین تدین نجف‌آبادی و غزاله مسعودی است. در این کتاب سعی شده است به رویکردها، تشخیص، پیش‌گیری و درمان قربانیان جنسی بپردازد.

درباره کتاب کودک‌آزاری جنسی

کودک آزاری جنسی پدیده‌ای پیچیده و دردناک است. بسیاری از موارد کودک آزاری جنسی در دنیا به دلایل مختلف گزارش نمی‌شوند. بی‌تردید عدم گزارش کودک آزاری جنسی به معنای این نیست که چنین اتفاقی برای کودکان نمی‌افتد. در واقع عدم گزارش کودک آزاری جنسی به این معناست که کسانی که مورد آزار جنسی قرار گرفتند و نیاز به کمک و خدمات حرفه‌ای دارند، از دریافت خدمات بی‌بهره می‌مانند و برای سال‌ها آثار ناشی از این تجربه سهمگین را تحمل می‌کنند. به همین دلیل پیشگیری از کودک آزاری جنسی به عنوان مهم‌ترین راهبرد برای مقابله با آن شناخته می‌شود. جای خوشحالی است که در سال‌های اخیر تعدادی از مددکاران اجتماعی پیشگیری از کودک آزاری جنسی را با آموزش والدین و کودکان در دستور کار خود قرار داده‌اند. در اینکتاب سعی شده است مهم‌ترین و اساسی‌ترین مسائل مربوط به آزار جنسی بررسی شود تا کتاب کارآمدی برای والدین و مربیان باشد.

خواندن کتاب کودک‌آزاری جنسی را به چه کسانی پیشنهاد می‌کنیم

این کتاب را به تمام معلمان، مربیان و والدینی که با کودکان در ارتباط هستند پیشنهاد می‌کنیم

بخشی از کتاب کودک‌آزاری جنسی 

تعریف کودک آزاری جنسی بسیار چالش برانگیز است و در اسناد مختلف تعاریف متفاوتی از آن ارائه کرده‌اند. عدم توافق در مورد تعریف کودک آزاری جنسی حتی در برخی موارد موجب می‌شود ارائه خدمت به کودکانی که آزار جنسی را تجربه کرده‌اند، با مشکل مواجه شود. در فصل اول این کتاب مفاهیم کلیدی از جمله کودک آزاری جنسی تعریف شده‌اند. گزارش شیوع این پدیده در دنیا تحت تأثیر تنوع تعاریف کودک آزاری جنسی قرار دارد. در فصل اول شیوع کودک آزاری جنسی گزارش شده است و سپس آثار و نشانه‌های کودک آزاری جنسی معرفی شده‌اند.

در فصل دوم رویکردها و نظریه‌هایی که به تبیین کودک آزاری جنسی و درمان آن می‌پردازند، به طور مختصر مرور شده‌اند. این رویکردها و نظریه‌ها مبنای اقداماتی هستند که به مددکاران اجتماعی توصیه شده است به منظور ارزیابی، تشخیص و درمان کودکان آزاردیده جنسی انجام دهند.

نظرات کاربران

مشاهده همه نظرات (۳)
سارا
۱۳۹۹/۰۹/۲۸

با اینکه مخاطب کتاب مددکاران هستند؛ ولی کتاب بسیار خوبیه دیگران هم می‌تونن ازش استفاده کنن و حتی لازمه که مطالعه کنن. به‌خصوص اون بخشیش که چگونگی آموزش خودمراقبی به کودکان رو می‌ده خیلی خوبه.

diana
۱۳۹۹/۱۰/۲۰

سلام خریداری کردم اما باز نمیشه لطفا راهنمایی کنید

sam
۱۳۹۹/۰۷/۱۲

چرا این کتاب هیچ وقت تخفیف نداره؟

بریده‌ای برای کتاب ثبت نشده است

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۲۶۸ صفحه
قیمت نسخه چاپی۴۹,۵۰۰ تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۸/۱۲/۰۵
شابک۹۷۸-۶۲۲-۲۳۴-۱۳۱-۲
تعداد صفحات۲۶۸صفحه
قیمت نسخه چاپی۴۹,۵۰۰تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۸/۱۲/۰۵
شابک۹۷۸-۶۲۲-۲۳۴-۱۳۱-۲