با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
مقدمه‌ای بر جامعه‌‌شناسی خانواده

دانلود و خرید کتاب مقدمه‌ای بر جامعه‌‌شناسی خانواده

۴٫۸ از ۵ نظر
۴٫۸ از ۵ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب مقدمه‌ای بر جامعه‌‌شناسی خانواده  نوشته  باقر ساروخانی  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچهدرباره طاقچه بی‌نهایت

معرفی کتاب مقدمه‌ای بر جامعه‌‌شناسی خانواده

باقر ساروخانی (۱۳۱۸-) استاد دانشگاه و پژوهشگر حوزه جامعه‌شناسی است.

برگرفته از مقدمه کتاب:

«در بین تمامی نهادها، سازمان‌ها و تأسیسات اجتماعی، خانواده نقش و اهمیتی خاص و بسزا دارد. تمامی آنان که در باب سازمان جامعه اندیشیده‌اند، همه مصلحین، حتی رؤیاگرایان و آنان که به ناکجاآباد روی کردند، بر خانواده و اهمیت حیاتی آن برای جامعه تأکید ورزیده‌اند. به درستی هیچ جامعه‌ای نمی‌تواند ادّعای سلامت کند، چنانچه از خانواده‌هایی سالم برخوردار نباشد. باز بی هیچ شبهه، هیچ یک از آسیب‌های اجتماعی نیست که فارغ از تأثیر خانواده پدید آمده باشد. به بیان اتوکلاین برگ، فرزند پدر بشر است، یعنی اوست که رسالت تداوم نسل‌ها را درخود دارد و هم اوست که کیفیت و کمیت نسل فردا را رقم می‌زند...»

ساروخانی همچنین در پیشگفتار این کتاب درباره چگونگی نگارش آن می‌نویسد: «اثری که بدین‌سان تقدیم جامعه دانش‌پژوهان فارسی زبان می‌شود، حاصل نزدیک به بیست و پنج سال کار آموزش و پژوهش در زمینه جامعه‌شناسی خانواده در ایران و کشورهای دیگر است. پذیرش موضوع «گزینش همسر در ایران و غرب» به عنوان رساله اصلی دکترای این جانب در سوربن به وسیله ژان استوتزل استاد عالی قدر به سال ۱۳۴۲، آغاز راه بود. پس از آن در سال ۱۳۴۷ با تقبل درس جامعه‌شناسی خانواده در دانشگاه تهران، بعد آموزش نیز بدان افزوده شد و این هر دو (پژوهش و آموزش)، از آن تاریخ تاکنون ادامه داشته است....»

نظرات کاربران

مشاهده همه نظرات (۲)
Hepatitis G
۱۳۹۹/۰۹/۱۵

این کتاب عالیه چندسال پیش برای کنکورم خوندمش و دوست دارم دوباره بخونمش

Hemmat
۱۳۹۴/۱۱/۲۴

سلام استاد ساروخانی از پیشگامان جامعه شناسی ایران است و در این راه زحمات بسیار زیادی را در کنار دیگر بزرگانی همچون دکتر توسلی ، دکتر محسنی ،دکتر وثوقی و دیگران متحمل گردیده است. کتاب جامعه شناسی خانواده

- بیشتر
بریده‌ای برای کتاب ثبت نشده است

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۳۳۰ صفحه
قیمت نسخه چاپی۴۰,۰۰۰ تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۷۵/۱۰/۰۱
شابک۹۷۸-۹۶۴-۱۲-۰۷۲۸-۳
دسته بندی
تعداد صفحات۳۳۰صفحه
قیمت نسخه چاپی۴۰,۰۰۰تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۷۵/۱۰/۰۱
شابک۹۷۸-۹۶۴-۱۲-۰۷۲۸-۳