نامه امام صادق به شیعیان: دستورالعمل اعتقادی اخلاقی  شیعه
۴٫۳از ۵۵ نظر

دانلود کتاب نامه امام صادق به شیعیان: دستورالعمل اعتقادی اخلاقی شیعه

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچه
۴٫۳از ۵۵ نظر
۴٫۳از ۵۵ نظر
۴٫۳از ۵۵ نظر
دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچه

معرفی کتاب نامه امام صادق به شیعیان: دستورالعمل اعتقادی اخلاقی شیعه

نامه ای به دست ما رسیده که باید در خانه هر شیعه ای حضور یابد و سرمشق زندگی باشد. این نامه را حضرت جعفر بن محمد (علیه السلام) تفضل فرموده و دست بر قلم برده و نگاشته ای سراسر موعظه را همچون پدری مهربان برای فرزندانش نوشته و برایشان فرستاده است.

نامه امام مخاطب عام دارد و همه شیعیان با هر درجه از علم و معرفت باید آن را بخوانند؛ حضرت گاهی به مطالب اخلاقی می پردازند و گاهی وارد مباحث اعتقادی می شوند. در فرازی حقوق اجتماعی را مطرح می فرمایند، و در فرازی دیگر به عبادات سفارش می کنند،و گاهی کلیاتی از مبانی اسلام را بیان می فرمایند.

نظرات کاربران

مشاهده همه نظرات (۳۱)
ramin78
۱۳۹۹/۰۲/۲۴

بسیار عالی و قابل تامل بود البته جا داشت ترجمه کمی بهتر باشه.

muhammad
۱۳۹۹/۰۲/۱۲

ترجمه ی روایت کیفیت کمی داره.

mohamad.kamali
۱۳۹۹/۰۱/۲۷

نامه امام قطعا خوبه و جذاب و مفید و لازم الاجرا؛ اما انتظار داشتم نویسنده تحلیل بیشتری نسبت به نامه داشته باشه ولی خب اینطور نبود و اگه ترجمه نامه رو میخوندم به نظرم مفیدتر بود برام و چندان فرقی با

- بیشتر
Codebanoo
۱۳۹۹/۰۱/۲۲

ترجمه به شدت ضعیفه و اصلا روان نیست و حتی پیچیده‌ست! و یه کار اضافه اینکه مترجم اومده در ابتدای هر بخش از سخنان اصلی یه متنی نوشته که آدم همش فکر می‌کنه این ترجمه متن اصلیه، بعد می‌خونه میبینه

- بیشتر
همای رحمت
۱۳۹۹/۰۱/۰۱

بسیار کتاب روان و جذابی است برای اصلاح برخی عادات و خلق و خویمان. این یک لینک هدیه برای این کتاب است. https://api.taaghche.ir/mybook/sg/637203076360381373

بریده‌هایی از کتاب
مشاهده همه بریده‌ها (۱۱۰)
مؤمن به خیرخواهیِ خدا نسبت به خود ایمان دارد.
حکیمی
یا رب! کمکم کن!
ــسیّدحجّتـــ
خودتان را در دنیا بر بلا شکیبا سازید
مستاجر
مبادا زبانتان را به گفتار دروغ و تهمت و گناه و دشمنی آلوده سازید
مستاجر
رضای الهی با اطاعت از فرستادگان خدا یعنی پیامبر و امامان علیهم‌السلام به دست می‌آید، و هر کس این پایه را نداشته باشد نوبت به شفاعت او نمی‌رسد.
مادر بزرگ علی💝
«ظاهر گناه و باطن آن را ترک کنید
|قافیه باران|
خدای تعالی شما را به داشتن حقیقت گرامی داشته، و شما را به راه حق بصیرت داده، ولی آنان را شایسته آن ندانسته است.
فاطمه
بر شما باد بر آرامش و وقار و سکون، و بر شما باد بر شرم و حیا، و از آنچه مردمان شایسته پیش از شما دوری کرده‌اند شما هم دوری کنید.
mohammad rs
هر کس دوست دارد خدا را دیدار کند در حالی که به راستی و حقیقت مؤمن باشد، باید خدا و رسول را و آنان که ایمان آورده‌اند را دوست داشته باشد و به درگاه خدا از دشمنان ایشان بیزاری جوید، و در برابر آنچه از فضیلت و برتری آنها به او می‌رسد تسلیم گردد، زیرا درک فضل آنان را نکند فرشته مقربی و نه پیامبر مرسلی و نه پایین‌تر از آنها. مگر نشنیده‌اید آنچه را خدا در فضیلت پیروان با ایمان ائمه هدی علیهم‌السلام فرموده: «اینان با کسانی هستند که خدا موهبتشان داده از پیامبران و صدیقین و شهیدان و صالحین، و چه نیکو رفیقانی هستند». این است یکی از وجوه فضیلت پیروان امامان تا چه رسد به خود ایشان و فضیلتی که دارند.
S
شیعیان آن عصر به خوبی قدر چنین نعمتی را دانستند، و خواسته‌های امامشان درباره این نامه را به صورت جدی به اجرا گذاشتند. تا آنجا که این نامه را در جانمازهای خود در خانه‌هایشان گذاشته بودند، و وقتی از نماز فراغت می‌یافتند آن را مطالعه می‌کردند. اکنون نوبت ماست که بار دیگر پاکت این نامه اماممان را باز گشایی نماییم، و آن را بر سر و چشم خود بگذاریم، و این پیام پدرانه را با اشک شوق بخوانیم، و با تمام وجود آماده عمل بدان شویم.
سلام بر مهدی «عج»

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۶۴ صفحه
نوع فایلePUB
تاریخ انتشار۱۳۹۴/۰۸/۰۱
شابک‌‫‭‫‭۹۷۸-۹۶۴-۳۹۷-۹۴۴-۷
تعداد صفحات۶۴صفحه
نوع فایلePUB
تاریخ انتشار۱۳۹۴/۰۸/۰۱
شابک‌‫‭‫‭۹۷۸-۹۶۴-۳۹۷-۹۴۴-۷