با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
روان‌درمانی چیست؟

دانلود و خرید کتاب روان‌درمانی چیست؟

۴٫۱ از ۱۳ نظر
۴٫۱ از ۱۳ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب روان‌درمانی چیست؟  نوشته  آلن دوباتن  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچهدرباره طاقچه بی‌نهایت

معرفی کتاب روان‌درمانی چیست؟

آلن دوباتن در کتاب روان‌درمانی چیست؟ درباره یکی از ارزشمندترین ابداعات صد سال گذشته در علم روان‌شناسی یعنی روان درمانی صحبت می‌کند. قدرتی استثنایی برای ارتقاء سطح سلامت روانی، بهبود روابط و گشایش فضای خانواده.

خلاصه کتاب روان درمانی چیست؟

آلن دوباتن در این کتاب درباره کژفهمی‌ها و سوء برداشت‌ها و امیدواری‌ها و شک‌های نابجا و بیهوده‌ای که درباره علم روان‌درمانی وجود دارد صحبت کرده است. او در این کتاب سعی کرده روان‌درمانی را به شیوه‌ای درست توضیح دهد و گستره و حد و حدود و روش‌های پاسخگویی آن به نیازهای درونی انسان را بشناساند. به گفته خودش «این کتاب بازتاب‌دهندهٔ یک باور بنیادین در مدرسه زندگی، که معتقد است روان‌درمانی بزرگ‌ترین گامی است که ما می‌توانیم در جهت خودفهمی و شکوفایی خویش برداریم.»

به عبارت دیگر این کتاب راهنمایی درباره هدف و معنای روان درمانی است.

کتاب روان‌درمانی چیست؟ برای چه کسانی مناسب است

خواندن کتاب روان درمانی چیست؟ برای همه سودمند است. چه کسانی که این علم را به خوبی می‌شناسند و به ضرورت وجود آن معتقدند و چه آنهایی که هنوز با دیده شک و تردید به آن می‌نگرند. با خواندن این کتاب افق‌های تازه‌ای پیش روی شما گشوده می‌شود تا برداشت نویی از روان‌درمانی و مزایای آن داشته باشید.

درباره آلن دوباتن

آلن دوباتن فیلسوف، نویسنده و مجری تلوزیون فرانسوی است که دغدغه اش نوشتن درباره زندگی روزمره به شیوه‌ای فلسفی است. او در تمام نوشته‌هایش می‌کوشد فلسفه را وارد زندگی عادی انسان کند. دوباتن آنقدر به این موضوع علاقه دارد که دوره دکتری خود در دانشگاه هاروارد را رها کرد تا درباره فلسفه در زندگی به زبان ساده بنویسد. 

مهم‌ترین کتاب‌های الن دو باتن، تسلی بخشی‌های فلسفه، هنر سیر و سفر و پروست چگونه می‌تواند زندگی شما را دگرگون کند، نام دارند.

جملاتی از کتاب روان درمانی چیست؟

سرچشمه‌های نیاز به روان‌درمانی در اعماق گذشته‌های ما جای دارد. قریب به یقین در دوران کودکی بی آن‌که قصدی در میان بوده باشد، موانعی در منحنی رشد ما به سوی بلوغ عاطفی وجود داشته است. اگر در دوران کودکی رفتار والدین توأم با مهربانی بوده و با حساسیت و از روی عشق از ما مراقبت کرده باشند، باز نمی‌توان دوران کودکی را بدون آسیب عمیق روانی سپری کنیم؛ چیزی که می‌توان آن را «آسیب آغازین» نام نهاد.

دوران کودکی تا حدی به این دلیل ما را در معرض آسیب هیجانی قرار می‌دهد که برخلاف دیگر موجودات زنده، گونهٔ جانوری انسان خردمند۳، دورهٔ کودکی بیش از حد طولانی و از جنبه ساختاری، آمیخته با ترس از فضاهای تنگ و بسته را پشت سر گذاشته است؛ اما کره اسب نیم ساعت بعد از تولد می‌تواند روی پاهای خود بایستد.

فهرست کتاب روان درمانی چیست؟

بخش اول: مقدمه؛

بخش دوم: چرا به درمان نیاز داریم؛

بخش سوم: روان‌درمانی چگونه عمل می‌کند؛

بخش چهارم: مطالعات موردی؛

بخش پنجم: نتیجه‌گیری؛

بخش ششم: روان‌درمانی چگونه می‌تواند ما را تغییر دهد

نظرات کاربران

مشاهده همه نظرات (۹)
P.H
۱۳۹۸/۱۱/۱۴

کتاب خوبیه ولی خیلی خلاصه و کلی به اهمیت و مزایای روان درمانی پرداخته که به نظرم به منظور قانع کردن افراد برای مراجعه به روان درمانگر اطلاعات خیلی کمی ارائه میده. در کل من توقع بیشتری از کتاب داشتم.

کاربر ۱۶۰۰۳۱۰
۱۳۹۹/۰۵/۲۱

کتاب تا حدی علمی خوشبختانه مثل بیشتر کتابای روانشناسی موجود جز دسته ی روانشناسی های زرد نیست. من خودم به عنوان یه روانشناس پیشنهادش میکنم

amirreza ahmadynezhad
۱۳۹۹/۱۰/۱۲

کامل به بررسی روان درمانی و چیستی و چگونگی و نحوه کمک کردن روانکاوی بما صحبت می‌کنه و مثال هایی از زندگی افراد واقعی میاره چطور با کمک روانکاوی زندگیشون تغییر کرده و البته میزان توقع از نتیجه بخش بودن

- بیشتر
ترنم
۱۳۹۸/۰۹/۱۰

کتاب واقعا خوبیه و ارزش خواندن را داره

KAMA
۱۳۹۸/۰۹/۱۴

از نظر محتوایی متوسط و از لحاط ترجمه بسیار ناپخته. اصطلاحات واضح روانشناسی مانند attachment با معادل‌هایی غیر از معادل رایج و تخصصی ترجمه شده‌اند. زبان روانی دارد و در مجموع برای مخاطب آشنا به روانشناسی حظ به خصوصی ندارد

- بیشتر
هما
۱۳۹۸/۱۰/۰۲

اررش خواندن داره.

razavi
۱۳۹۹/۰۹/۰۷

عالی از همه نظر

M khataei
۱۴۰۰/۰۵/۰۱

محتوای کتاب به کتاب خودشناسی از همین نویسنده بسیار نزدیکه. در کل کتاب مفیدیه و مثال های مختلف داره و یکبار خوندنش ضرری نداره.اما به نظرم ترجمه در مواردی مشکل داره و سلیس نیست.

El Santo
۱۳۹۹/۰۲/۰۶

بنظرم به امتحان کردنش میارزه بخونیدش، تجربه ذهنی هر کسی از بقیه متفاوته..تجربه من مثبت بود

بریده‌هایی از کتاب
مشاهده همه بریده‌ها (۳۰)
علل آسیب‌های دوران کودکی که برای ما اتفاق می‌افتد، به ندرت از بیرون برجسته و چشمگیر به نظر می‌رسد، اما آثار آن‌ها غالباً قوی و ماندگار است. شکنندگی دوران کودکی به حدی است که نیازی نداریم اتفاق هولناکی برای ما رخ دهد تا دچار ازهم‌پاشیدگی عمیق شویم.
سعید سلیمانی
درواقع کسانی که مسبب آسیب‌های آغازین ما بودند، چنین قصدی نداشتند؛ بلکه خودشان آسیب‌دیده و در تقلا برای دوام بودند. بدین ترتیب می‌توانیم تصویری اندوهناک، اما دلسوزانه‌تر از جهانی ترسیم کنیم که در آن مشقت‌ها و اضطراب‌ها، کورکورانه به نسل‌های بعدی منتقل شوند. تجربهٔ چنین بینشی درست است و باعث ترس کمتری می‌شود. کسانی که به ما آسیب زدند موجوداتی برتر و توانمند نبودند که نقاط ضعف ما را تشخیص داده و حمله‌ور شدند، بلکه خودشان آزرده و آسیب‌پذیر بودند که نهایت تلاششان مقابله با انبوهی از غم‌های پنهان بود؛ غم‌هایی که در زندگی روزمره محکوم به آن هستیم.
P.H
روان‌درمانی نمی‌تواند رنج‌های ذاتی وجودی را از میان ببرد، اما می‌تواند ما را طوری مجهز کند که با اندکی شجاعت و متانت بیشتر به مقابله با آن‌ها برخیزیم.
El Santo
افراد شورشگر در حقیقت کسانی هستند که اطاعت‌پذیری بیش از حدی از آن‌ها خواسته شده است.
Ahmad
الگوی عدم تعادل‌های ما به ناپختگی بنیادینی ارتباط دارد و نشانه‌هایی در خود دارد مبنی بر این‌که در دوران کودکی با مسائلی درگیر بودیم که خارج از توانمان بوده است.
MasiBanoo21
فرد به اصطلاح خودشیفته در حقیقت روان شب زده‌ای است که در سال‌های ابتدایی از فرصت تحسین شدن بیش از حد و نامعقول محروم مانده است.
رها
خصوصیات شخصیتی و ذهنیت‌هایی که در واکنش به یک یا دو بازیگر محوری (پدر مادر) در دوران کودکی شکل‌گرفته‌اند، تبدیل به الگوی ما برای تفسیر رفتارهای دیگران می‌شود. به عنوان مثال، شوخ‌طبعی و اندکی دیوانه‌بازی برای جلب توجه مادری بی‌علاقه است که در بزرگسالی تبدیل به طبع ثانویه ما می‌شود.
کاربر ۱۵۵۹۶۴۹
پدر یا مادر خشن، ما را به سمت تسلیم‌پذیری و ناتوانی از اعتراض و مخالفت سوق می‌دهد. مراقبت و حفاظت بیش از حد والدین باعث می‌شود کودک ترسو شود و در مواجه با موقعیت‌های پیچیده وحشت کند. والدین پرمشغله و بی‌اعتنا عامل شکل‌گیری شخصیت به شدت توجه طلب در کودک است. هر رفتار ما همواره منطق و پیش‌زمینه‌ای دارد. می‌توانیم بگوییم عدم تعادل‌ها ریشه در گذشته دارد، چون بازتاب‌دهندهٔ غرایز و نحوهٔ اندیشیدن در دوران کودکی است.
احسان رضاپور
در اغلب اوقات صدای درون ما به هیچ وجه مهربان نیست، بلکه صدایی شکننده و تنبیه‌کننده، یا وحشت‌زده و تحقیرآمیز است
Ali7750
در حقیقت ما زمان حال را از دریچهٔ تنگ گذشته زندگی می‌کنیم.
Behzad Ezzati

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۱۰۴ صفحه
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۷/۰۶/۰۳
تعداد صفحات۱۰۴صفحه
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۷/۰۶/۰۳