با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
مگس‌ها

دانلود و خرید کتاب مگس‌ها

۱٫۰ از ۱ نظر
۱٫۰ از ۱ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب مگس‌ها  نوشته  ماریانو آسوئلا  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچهدرباره طاقچه بی‌نهایت

معرفی کتاب مگس‌ها

می‌توان مگس‌ها را اولین رمان‌ انقلاب مکزیک دانست. این رمان که از ماریانو آسوئلا نویسنده‌ی انقلابی مکزیک است اهمیت زیادی در دوره‌ی انقلاب مکزیک دارد. این کتاب در دوره‌ی دیکتاتوری و خفقان مکزیک تحت حکومت پورفیریو دیالس نوشته شده‌است. مگس‌ها واقعیت‌های دوران انقلاب را فاش می‌کند.

کتاب مگس‌ها در فضای انقلابی نوشته شده است. ماریانو آسوئلا که خود شخصیتی انقلابی بود توانسته هول و هراس را به خوبی توصیف کند. او اولین رمان‌نویس انقلاب مکزیک است. همچنین آسوئلا بر دیگر نویسندگان انقلاب مکزیک تاثیرگذار بوده.

خلاصه کتاب مگس‌ها

داستان مگس‌ها درمحیطی هراس‌زده آغاز می‌شود. نمای ابتدایی کتاب ایستگاه راه آهنی در مکزیکوسیتی است. خطر سقوط پایتخت حکومت را تهدید می‌کند. نیروهای پانچو وی‌یا و ساپاتا در تلاش برای ترک شهر در حال سقوط هستند. حتی مردمی که به وی‌یا دلبسته بودند نیز تلاش می‌کنند فرار کنند. احتمال دارد هر یک از آن‌ها توسط سربازان سرخپوست قبلیه‌ی یاکس کشته شوند. این فراریان هراسان در یک واگن دور هم جمع می‌شوند. در آن شب هولناک همه‌ی افراد فراری حدس‌ها و گمان‌های خود را بیان می‌کنند. ماریانو آسوئلا اتمسفری مملو از ترس و وحشت را رقم می‌زند. این همان چهره‌ی حقیقی مکزیک انقلابی است.

درباره‌ ماریانو آسوئلا

آسوئلا نخستین داستان‌نویس انقلاب مکزیک است. او در سال ۱۸۷۳ در لاگوس ده موره‌نوی مکزیک متولد شد. ماریانو آسوئلا در سال ۱۸۹۶ داستان خاطرات یک دانشجو را در یک هفته‌نامه به چاپ رساند. در ادامه او از سال ۱۹۰۹ به‌عنوان یک نویسنده‌ی جدی به داستان‌نویسی پرداخت. آسوئلا هوادار قیام فرانسیسکو ماده‌رو شد که رژیم دیکتاتوری پورفیرریو دیاس را سرنگون کرد. او داستان‌های ارباب‌ها و فلک‌زده‌ها را هم مثل رمان مگس‌ها براساس واقعیت‌های انقلاب نوشت.

جملاتی از کتاب مگس‌ها

سینیور ریوس، عصبی، گفت: «آرام بگیرید! اسلحه که اسباب‌بازی نیست!»

پیرزن هم در تائید او گفت: «ممکن است اشتباهی رخ بدهد.»

کسی به شوخی گفت: «مادرزن من با جلد هفت‌تیر کشته شد.»

دن سینفوروسو تپانچه کشید و گفت: «کله‌خر! حالا می‌بینیم که طرز حرف زدن با یک افسر را یاد می‌گیری یا نه!»

نظرات کاربران

مشاهده همه نظرات (۱)
الف
۱۳۹۸/۰۷/۱۴

متنی که طاقچه برای معرفی کتاب گذاشته مشکل داره،پر از کاراکترهای بی معنی هستش

بریده‌ای برای کتاب ثبت نشده است

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۱۶۰ صفحه
قیمت نسخه چاپی۲۲,۰۰۰ تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۸/۰۶/۱۷
شابکundefined
دسته بندی
تعداد صفحات۱۶۰صفحه
قیمت نسخه چاپی۲۲,۰۰۰تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۸/۰۶/۱۷