با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
بتهوون

دانلود و خرید کتاب بتهوون

۴٫۸ از ۸ نظر
۴٫۸ از ۸ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب بتهوون  نوشته  لودویگ بتهوون  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچهدرباره طاقچه بی‌نهایت

معرفی کتاب بتهوون

«مردان بزرگ، بعد از مرگشان، برای بحث و جدل درباره خودشان به‌قدری مجال فراهم می‌آورند که عمری در پی آن بوده‌اند.» کتابی که می‌خواهید بخوانید، زندگی‌نامه یک مرد بزرگ در عرصه هنر موسیقی است. لوودویک وان بتهوون مردی اسرارآمیز که خود را قادر به تسخیر دنیا، افتخارات بسیار و قلب زنان می‌دانست. امیل لودویگ، نویسنده آلمانی اثر، که به خاطر نوشتن زندگی‌نامه‌های پرطرفدارش مشهور است درباره بتهوون در مقدمه کتاب می‌گوید: «بتهوون همیشه به دو دلیلِ مخالف و متناقض شناخته شده است و بیش‌تر مورد حمله بوده تا احترام و ستایش. آیندگان سرگذشت وی را با صدها حکایات شاعرانه آراسته و پیراسته‌اند؛ آن‌ها در او عزلت، حرکات شیطانی، ناامیدی و حزن زیادی، که هر کدام لحظه‌ای از زندگی او را تشکیل می‌داده، دیده‌اند و از داشتن نابغه قدرناشناخته‌ای شکایت‌ها کرده‌اند. آن‌ها مدعی‌اند که او انسانیت را بدون دوست داشتن یک فرد انسانی دوست می‌داشت، مانند یک تریسْتان بدون ایزوت. متن این کتاب بیان یک سرگذشت حزن‌انگیز نیست، بل مبارزه یک مرد سرسخت و لجوج است که تمام موانعی را که یا خودش بر سر راه خود قرار داده بود یا سرنوشت فرا راهش نهاده بود، از بین برد و مغلوب و مقهور خود کرد.» امیل لودویگ در این اثر سعی کرده است نشان دهد نبوغ و سرشت بتهوون چگونه ضد یکدیگر برمی‌خاستند و باهم به توافق می‌رسیدند. او عقیده دارد اگر بتهوون هیچ شاهکاری هم خلق نمی‌کرد، باز سرگذشتش شورانگیز بود. کتاب پنج فصل دارد که از دوران تلخ جوانی بتهوون تا زمان عزلت‌نشینی و سرانجام مرگ او را دربردارد: «در اغلب نوشته‌هایش به دوستانش حکایت می‌کند که به‌قدری سفارش دارد که نمی‌تواند به همه برسد و همیشه شش هفت ناشر دورش حلقه زده‌اند که دست‌های‌شان به سویش دراز است. در سن بیست و پنج سالگی خود را با هندل و گوته مقایسه کرد و می‌خواست مانند آن‌ها مقبولیت عامه داشته باشد تا بتواند به‌آسانی کار کند، «ولی همه که هندل نیستند». این جمله را به آقای پیری در تالاری گفته بود و او را همان‌جا کاشته بود و دیگر ابدآ با او حرف نزد. به پرنس لیشنووسکی، که به او گفته بود استادان جدید بعدها شناخته خواهند شد، جواب داد: من نمی‌توانم با اشخاصی که به من ایمان ندارند، معاشرت کنم، برای این‌که برای ایشان ناشناس هستم... نخوت و تکبر او در این زمان آن‌چنان است که هایدن پیر او را «مغول کبیر» می‌نامید.»

نظرات کاربران

مشاهده همه نظرات (۳)
hamex
۱۳۹۸/۰۹/۲۷

نویسنده این کتاب امیل لودویگ است نه خود بتهوون!

p.ch
۱۳۹۹/۰۱/۱۶

من معمولا زندگینامه نمی خونم ولی این کتاب اونقدر خوب بود که با این که طولانی بود ولی من تا آخر خوندمش ❤️

حامد محمدزاده
۱۳۹۹/۰۷/۱۴

در داخل کتاب چیزی جز جذابیت نخواهید دید،بتهوون واقعا تکرار نشدنی است،اگر علاقه به موسیقی هم دارید عالی است،وقتی کتاب را میخوانید جذب میشوید.

بریده‌هایی از کتاب
مشاهده همه بریده‌ها (۴)
او می‌توانست به‌آسانی هایدن دوم شود، ولی می‌خواست اولین بتهوون باشد.
Sara
اگر می‌خواستم تمام نیروی حیاتی خود را به زندگی بدهم، دیگر چه چیزی برای چیزهایی که در دنیا بزرگ و شریف است باقی می‌ماند؟
Sara
با پیروی از بناپارت، می‌خواست با حدت نبوغ و ایمان خود را به هنر تحمیل کند و این شیوه او را موفق کرد.
ماهور و هامون
دو نیرو می‌بایستی به او اجازه می‌دادند تا وجهه‌ای به دست آورد: اشراف و ناشرین. او با تقدیم آثارش به اشراف، خود را به آن‌ها پیوند می‌داد. ناشرین نیز آن‌ها را چاپ می‌کردند. هیچ موسیقی‌دانی قبل از او هدایای خود را به این مهارت و سیاست به کسی تقدیم نکرده است.
ماهور و هامون

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۳۹۲ صفحه
قیمت نسخه چاپی۷۵,۰۰۰ تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۰/۰۴/۱۳
تعداد صفحات۳۹۲صفحه
قیمت نسخه چاپی۷۵,۰۰۰تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۰/۰۴/۱۳