با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
بهترین داستان‌های جهان (جلد چهارم)

دانلود و خرید کتاب بهترین داستان‌های جهان (جلد چهارم)

سنت‌ستیزان بخش اول: مدرنیست‌ها

۵٫۰ از ۵ نظر
۵٫۰ از ۵ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب بهترین داستان‌های جهان (جلد چهارم)  نوشته  احمد گلشیری  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب بهترین داستان‌های جهان (جلد چهارم)

کتاب حاضر جلد چهارم مجموعه «بهترین داستان‌های جهان» است.

جمع‌آوری مجموعه پنج جلدی «بهترین داستان‌های جهان» از سال ۱۳۹۰ و به همت احمد گلشیری آغاز شد. احمد گلشیری از سال ۱۳۸۵ گردآوری، تدوین و ترجمهٔ این اثر ارزشمند را شروع کرد و در هفت سال آن را به پایان رساند.

در سال ۱۳۹۶ گلشیری دوباره ترجمه این اثر را بازبینی کرد و در بهار ۱۳۹۷ به نشر اسم سپرد. مجموعهٔ پنج‌جلدی «بهترین داستان‌های جهان» چه از نظر گسترهٔ جغرافیایی و تاریخی و چه از نظر فرم‌های داستان‌نویسی یکی از کم‌نظیرترین آثار ترجمه و تدوین‌شده به زبان فارسی است.

این اثر مخاطب فارسی‌زبان را با آثاری آشنا خواهد کرد که در بیشتر کتاب‌های نظری حوزهٔ داستان به آن‌ها استناد و اشاره شده، ولی متأسفانه به دلیل ترجمه نشدن، تا پیش از این کمتر مطالعه شده بود و این موضوع درک کامل و درست تئوری‌های داستان‌نویسی را برای علاقه‌مندان ناممکن یا سخت می‌کرد.

شما در این مجموعه با چهار دورهٔ داستان‌نویسی در قرن‌های نوزده و بیست میلادی آشنا خواهید شد:

دورهٔ سنت‌گرایان که از اوایل قرن نوزدهم آغاز می‌شود؛ دوران طلایی که دربرگیرندهٔ میانه و انتهای قرن نوزدهم و اوایل قرن بیستم است؛ و سنت‌گریزان که دو دورهٔ مدرنیسم و پست‌مدرنیسم را در قرن بیستم به خود اختصاص داده‌اند.

آشنایی با ۱۰۳ نویسندهٔ بزرگ از ۳۴ کشور دنیا، و خواندن ۱۱۳ داستان از آنها، این مجموعه را دایرۃ المعارفی بی‌نظیر در حوزه ادبیات داستانی کرده است.

مقدمهٔ بسیار خواندنی و پرمغز این اثر و معرفی زندگی و آثار هر نویسنده، از امتیازهای دیگر «بهترین داستان‌های جهان» است که در آثار مشابه کمتر دیده می‌شود.

بی‌شک داشتن و خواندن این اثر، شما را از مطالعهٔ کتاب‌های بسیاری در این زمینه بی‌نیاز می‌کند.

نظرات کاربران

مشاهده همه نظرات (۱)
حسین رسولی
۱۳۹۹/۰۵/۱۶

به نظرم اگر به داستان‌نویسی و تاریخ آن اهمیت می‌دهید این پنج جلد را حتما تهیه کنید. ترجمه عالیست و انتخاب داستان‌ها هم درست. مجموعه داستان‌های مهم ادبیات داستانی در پنج جلد. آقای گلشیری واقعا کارش درست است.

بریده‌هایی از کتاب
مشاهده همه بریده‌ها (۶)
پایه‌گذار نهضت رمان نو شناخته شده است.
M Mohamadzadeh
بلژیکی سر تکان داد و گفت: «گاهی اتفاق می‌افته که رگبار گلوله به اعضای حیاتی برخورد نکنه.» پس تفنگ‌هاشونو دوباره پر می‌کنن و باز شلیک می‌کنن؟
امیدکربلایی
در سال ۱۹۷۰ سارتر به جرم فروش روزنامهٔ دست‌چپی و مائوئیستی آرمان مردم که ممنوع بود در خیابان دستگیر شد. سارتر با افکار مائو توسه‌تُنگ آشنا بود و در سال ۱۹۵۵ به اتفاق سیمون دو بوار، یار همیشگی‌اش، از چین دیدن به عمل آورده بود. در اوایل دههٔ ۱۹۶۰ انقلاب اجتماعی و اقتصادی کوبا سارتر را مجذوب خود کرد. سارتر حتی با فیدل کاسترو ملاقات کرد اما بعدها از دیکتاتوری او برید. ژان پل سارتر درون‌مایهٔ اصلی فلسفهٔ اگزیستانسیالیسم را این‌گونه خلاصه می‌کند: «در ابتدا، انسان وجود دارد، سر می‌گرداند، بر صحنه ظاهر می‌شود و تنها پس از آن است که خود را تعریف می‌کند.»
esrafil aslani
از وقتی پای راستش قانقرایا گرفته دردی حس نمی‌کند و همراه درد، وحشت نیز از میان رفته و حالا تنها چیزی که احساس می‌کند خستگی زیاد است و خشم از این‌که به پایان خط رسیده. برای این پایان، که دارد از راه می‌رسد، کنجکاوی ندارد. سال‌هاست که وسوسهٔ ذهنیش شده؛ اما حالا که از راه رسیده برایش هیچ معنی ندارد. چیز عجیب این است که خستگی زیاد چقدر او را بی‌خیال کرده.
خاک
در دههٔ هزارونهصدوسی جورج اُروِل عقاید سوسیالیستی پیدا کرد و همچون نویسندگان دیگر برای گزارش جنگ داخلی اسپانیا عازم آن سرزمین شد. او درعین‌حال در کنار چریک‌های حزب مارکسیست کارگران متحد به جنگ پرداخت.
وحید
«مث کابوس، یه چیزی به فکرت می‌رسه، به خودت می‌گی، آهان، درست شد، داری می‌فهمی، یه‌هو از دستت می‌لغزه، از دستت در می‌ره ناپدید می‌شه. به خودم می‌گم، بعدش هیچی نیست. اما معنی‌شو نمی‌فهمم. گاهی چیزی نمونده که بفهمم... اما ناپدید می‌شه
خاک

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۶۹۸ صفحه
قیمت نسخه چاپی۶۲,۰۰۰ تومان
نوع فایلEPUB
شابک۹۷۸-۶۰۰-۹۵۰۵۰-۵-۰
تعداد صفحات۶۹۸صفحه
قیمت نسخه چاپی۶۲,۰۰۰تومان
نوع فایلEPUB
شابک۹۷۸-۶۰۰-۹۵۰۵۰-۵-۰