با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
بهترین داستان‌های جهان؛ دوران طلایی بخش دوم (جلد سوم)

دانلود کتاب بهترین داستان‌های جهان؛ دوران طلایی بخش دوم (جلد سوم)

۳٫۷ از ۳ نظر
۳٫۷ از ۳ نظر
دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچهدرباره طاقچه بی‌نهایت

معرفی کتاب بهترین داستان‌های جهان؛ دوران طلایی بخش دوم (جلد سوم)

کتاب حاضر جلد سوم مجموعه «بهترین داستان‌های جهان» است.

جمع‌آوری مجموعه پنج جلدی «بهترین داستان‌های جهان» از سال ۱۳۹۰ و به همت احمد گلشیری آغاز شد. احمد گلشیری از سال ۱۳۸۵ گردآوری، تدوین و ترجمهٔ این اثر ارزشمند را شروع کرد و در هفت سال آن را به پایان رساند.

در سال ۱۳۹۶ گلشیری دوباره ترجمه این اثر را بازبینی کرد و در بهار ۱۳۹۷ به نشر اسم سپرد. مجموعهٔ پنج‌جلدی «بهترین داستان‌های جهان» چه از نظر گسترهٔ جغرافیایی و تاریخی و چه از نظر فرم‌های داستان‌نویسی یکی از کم‌نظیرترین آثار ترجمه و تدوین‌شده به زبان فارسی است.

این اثر مخاطب فارسی‌زبان را با آثاری آشنا خواهد کرد که در بیشتر کتاب‌های نظری حوزهٔ داستان به آن‌ها استناد و اشاره شده، ولی متأسفانه به دلیل ترجمه نشدن، تا پیش از این کمتر مطالعه شده بود و این موضوع درک کامل و درست تئوری‌های داستان‌نویسی را برای علاقه‌مندان ناممکن یا سخت می‌کرد.

شما در این مجموعه با چهار دورهٔ داستان‌نویسی در قرن‌های نوزده و بیست میلادی آشنا خواهید شد:

دورهٔ سنت‌گرایان که از اوایل قرن نوزدهم آغاز می‌شود؛ دوران طلایی که دربرگیرندهٔ میانه و انتهای قرن نوزدهم و اوایل قرن بیستم است؛ و سنت‌گریزان که دو دورهٔ مدرنیسم و پست‌مدرنیسم را در قرن بیستم به خود اختصاص داده‌اند.

آشنایی با ۱۰۳ نویسندهٔ بزرگ از ۳۴ کشور دنیا، و خواندن ۱۱۳ داستان از آنها، این مجموعه را دایرۃ المعارفی بی‌نظیر در حوزه ادبیات داستانی کرده است.

مقدمهٔ بسیار خواندنی و پرمغز این اثر و معرفی زندگی و آثار هر نویسنده، از امتیازهای دیگر «بهترین داستان‌های جهان» است که در آثار مشابه کمتر دیده می‌شود.

بی‌شک داشتن و خواندن این اثر، شما را از مطالعهٔ کتاب‌های بسیاری در این زمینه بی‌نیاز می‌کند.

نظرات کاربران

مشاهده همه نظرات (۱)
دوستین
۱۳۹۸/۰۵/۱۰

سلام چرا به جای نسخه الکترونیک عناصر داستان میرصادقی بدون اطلاع pdfدادید. آن هم با این قیمت گران!!!! ۲۶/۶/۹۸ اخیرا حدود چندروز قبل برای بی نهایت سه ماهه ده هزار تومان دادم. کافه بازار پولم راخورد وتاثیری درعضویت بی نهایت

- بیشتر
بریده‌هایی از کتاب
مشاهده همه بریده‌ها (۱)
گفته شده است که باعث خوشوقتی است که ما دو دست راست نداریم؛ زیرا در آن صورت ما، در لابه‌لای زیرکی‌ها و پیچیدگی‌های توانمندی‌های خود، گم می‌شدیم؛ دیگر انسان واقعی نبودیم؛ بلکه، صنعتگرانی تردست بودیم.
Amir Ganjkhani

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۵۴۹ صفحه
قیمت نسخه چاپی۵۴,۰۰۰ تومان
نوع فایلePUB
شابک۹۷۸-۶۰۰-۹۵۰۵۰-۴-۳
تعداد صفحات۵۴۹صفحه
قیمت نسخه چاپی۵۴,۰۰۰تومان
نوع فایلePUB
شابک۹۷۸-۶۰۰-۹۵۰۵۰-۴-۳