با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
بهترین داستان‌های جهان (جلد دوم)

دانلود و خرید کتاب بهترین داستان‌های جهان (جلد دوم)

دوران طلایی بخش اول

۳٫۷ از ۱۱ نظر
۳٫۷ از ۱۱ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب بهترین داستان‌های جهان (جلد دوم)  نوشته  احمد گلشیری  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب بهترین داستان‌های جهان (جلد دوم)

کتاب حاضر جلد دوم مجموعه «بهترین داستان‌های جهان» است.

جمع‌آوری مجموعه پنج جلدی «بهترین داستان‌های جهان» از سال ۱۳۹۰ و به همت احمد گلشیری آغاز شد. احمد گلشیری از سال ۱۳۸۵ گردآوری، تدوین و ترجمهٔ این اثر ارزشمند را شروع کرد و در هفت سال آن را به پایان رساند.

در سال ۱۳۹۶ گلشیری دوباره ترجمه این اثر را بازبینی کرد و در بهار ۱۳۹۷ به نشر اسم سپرد. مجموعهٔ پنج‌جلدی «بهترین داستان‌های جهان» چه از نظر گسترهٔ جغرافیایی و تاریخی و چه از نظر فرم‌های داستان‌نویسی یکی از کم‌نظیرترین آثار ترجمه و تدوین‌شده به زبان فارسی است.

این اثر مخاطب فارسی‌زبان را با آثاری آشنا خواهد کرد که در بیشتر کتاب‌های نظری حوزهٔ داستان به آن‌ها استناد و اشاره شده، ولی متأسفانه به دلیل ترجمه نشدن، تا پیش از این کمتر مطالعه شده بود و این موضوع درک کامل و درست تئوری‌های داستان‌نویسی را برای علاقه‌مندان ناممکن یا سخت می‌کرد.

شما در این مجموعه با چهار دورهٔ داستان‌نویسی در قرن‌های نوزده و بیست میلادی آشنا خواهید شد:

دورهٔ سنت‌گرایان که از اوایل قرن نوزدهم آغاز می‌شود؛ دوران طلایی که دربرگیرندهٔ میانه و انتهای قرن نوزدهم و اوایل قرن بیستم است؛ و سنت‌گریزان که دو دورهٔ مدرنیسم و پست‌مدرنیسم را در قرن بیستم به خود اختصاص داده‌اند.

آشنایی با ۱۰۳ نویسندهٔ بزرگ از ۳۴ کشور دنیا، و خواندن ۱۱۳ داستان از آنها، این مجموعه را دایرۃ المعارفی بی‌نظیر در حوزه ادبیات داستانی کرده است.

مقدمهٔ بسیار خواندنی و پرمغز این اثر و معرفی زندگی و آثار هر نویسنده، از امتیازهای دیگر «بهترین داستان‌های جهان» است که در آثار مشابه کمتر دیده می‌شود.

بی‌شک داشتن و خواندن این اثر، شما را از مطالعهٔ کتاب‌های بسیاری در این زمینه بی‌نیاز می‌کند.

نظرات کاربران

مشاهده همه نظرات (۲)
متین خیر آبادی
۱۳۹۹/۰۵/۱۹

کتاب عالی

Younes souzandeh
۱۴۰۰/۰۳/۰۵

عالی بود

بریده‌هایی از کتاب
مشاهده همه بریده‌ها (۲)
«ای کاکاسیاه پدرسوخته. یادت می‌دم چطور جواب منو بدی. انگار سرت به تنت زیادی می‌کنه. من از دست تو خیلی کشیده‌م اما دیگه اجازه نمی‌دم.»
امیدکربلایی
جک لندن بسیاری از عقاید رایج قرن نوزدهم را اموری مسلم می‌دانست. او به انتخاب طبیعی آن‌قدر اعتقاد داشت که همسر خود را براساس سازگاری اجتماعی و ژنتیکی انتخاب کرد نه براساس عشق رمانتیک. به‌هرحال بسی دو دختر برای او به دنیا آورد. بااین‌همه، خانه با حضور بسی و فلورا، مادر جک لندن بیش‌تر به صحنهٔ جنگ شبیه بود. سرانجام نیز ازدواج زن و شوهر سه سالی بیش‌تر دوام نیاورد. سپس جک لندن با چارمیان کتریج ازدواج کرد. این ازدواج تا پایان عمر جک لندن تداوم داشت. چارمیان درعین‌حال الگوی بسیاری از زنان آثار جک لندن بوده است.
esrafil aslani

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۵۲۰ صفحه
قیمت نسخه چاپی۶۱,۰۰۰ تومان
نوع فایلEPUB
شابک۹۷۸-۶۰۰-۹۵۰۵۰-۳-۶
تعداد صفحات۵۲۰صفحه
قیمت نسخه چاپی۶۱,۰۰۰تومان
نوع فایلEPUB
شابک۹۷۸-۶۰۰-۹۵۰۵۰-۳-۶