با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
همه‌جا پای پول در میان است

دانلود و خرید کتاب همه‌جا پای پول در میان است

۳٫۷ از ۹ نظر
۳٫۷ از ۹ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب همه‌جا پای پول در میان است  نوشته  جرج اورول  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچهدرباره طاقچه بی‌نهایت

معرفی کتاب همه‌جا پای پول در میان است

«همه‌جا پای پول درمیان است» یکی دیگر از آثار نویسنده انگلیسی نام‌آشنا، جورج اورول است. همه رمان‌خوان‌های حرفه‌ای اورول را به خوبی می‌شناسند و قلعه حیوانات،۱۹۸۴، دختر کشیش و روزهای برمه او را نه یک بار، بلکه دست کم دوسه باری خوانده‌اند. او قلم تیز و نقادانه‌ای دارد و پلیدی را خیلی واضح و بی‌پرده توصیف می‌کند.

اعتراض‌های سیاسی‌اش رسا و بلند است و بدون ترس انتقاد می‌کند. او معمولا در کتاب‌هایش آرمان شهری منفی را به نمایش می‌گذارد و به روش‌های خاص خود نشان می‌دهد که آینده بشر چیزی نیست که در ابتدای قرن بیستم به مردم وعده داده شده بود.

گوردون به پول بی‌احترامی کرده بود، علیه آن وارد جنگ شده و سعی کرده بود در گوشه‌ای خارج از دنیای پول عزلت‌نشین شود؛ اما این‌نوع زندگی نه تنها برای او بدبختی آورد؛ بلکه باعث ایجاد یک خلأ وحشتناک در او شد، یک حس ناگزیر پوچی. ترک پول؛ یعنی ترک زندگی. درست‌کاربودن بیش از حد هم نیاز نیست. چرا باید قبل از اینکه موعدش فرا برسد بمیری؟ پس به دنیای پول برگشت و در نهایت دختر مورد علاقه‌اش رزماری از او چیزی را طلب کرد که برای تهیه آن باید پول می‌داشت. یک آپارتمان کوچک و مبله با یک گلدان از گل آسپیدیسترا پشت پنجره‌اش. این موضوع به گوردون تکانی می‌دهد تا خودش را برای وارد شدن به دنیای تازه آماده کند و از کارهای مورد علاقه‌اش دست بکشد:

«گاهی‌وقت‌ها حتا شش پنی هم برای بلیط سینمایی ارزان و کثیف نزدیک جاده وست‌مینستربریج برایش باقی می‌ماند. او هنوز هم دست‌نوشته‌های لذت‌های لندن را با خودش به همه‌جا می‌برد؛ اما کاملا از روی عادت بود. او دیگر حتا تظاهر به کار روی آن‌ها هم نمی‌کرد. تمام عصرهای او به یک شکل سپری می‌شد. آنجا در آن اتاق زیرشیروانی دورافتاده کثیف و در کنار آتش، اگر زغالی باقی مانده بود و اگر هم زغالی نبود، در تخت‌خواب، با قوری و سیگارهای دست‌ساز، کتاب می‌خواند. این‌روزها فقط هفته‌نامه‌های دو پنی می‌خواند.»

نظری برای کتاب ثبت نشده است
بریده‌هایی از کتاب
مشاهده همه بریده‌ها (۴)
خدایا به من درستکاری عطا نکن؛ فقط پول بده، پول!
...💙
گرگ تنها، بهتر از سگ چاپلوس است.
هادی
اینجا و آنجا نیم دوجین کتاب‌های به‌فروش‌نرفته قرار داشتند که همانند دختران ترشیده بسیار احساساتی هنوز هم امیدوارانه نجابت خود را حفظ می‌کردند.
...💙
راولستون از بعضی جهات حتا شبیه به پولدارها هم نبود. حالت فساد روح که معمولا همراه با ثروت به انسان مستولی می‌شود در او راه نیافته بود و شاید هم او با تلاشی آگاهانه از این حالت فرار کرده بود.
mahyas

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۳۰۴ صفحه
قیمت نسخه چاپی۴۰,۰۰۰ تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۱/۰۳/۱۵
تعداد صفحات۳۰۴صفحه
قیمت نسخه چاپی۴۰,۰۰۰تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۱/۰۳/۱۵