با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
۱۸۰ ثانیه

دانلود و خرید کتاب ۱۸۰ ثانیه

۳٫۶ از ۱۱ نظر
۳٫۶ از ۱۱ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب ۱۸۰ ثانیه  نوشته  جیسکا پارک  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچهدرباره طاقچه بی‌نهایت

معرفی کتاب ۱۸۰ ثانیه

«۱۸۰ ثانیه» یک رمان عاشقانه، نوشته جسیکا پارک است.

اسبن و الیسون دو دانشجوی رشته روانشناسی هستند که با عشق ازدواج می‌کنند. آنها خیلی سریع و به گفته الیسون در ۱۸۰ ثانیه عاشق یکدیگر می‌شوند اما عشقشان پایدار می‌ماند و رشد می‌کند. در این میان وقایعی رخ می‌دهد که رابطه آنها را پخته‌تر می‌کند.«صد و هشتاد ثانیه. زمان زیادی نیست. اصلا و ابدا.»

به آرامی مسیر نگاهم را تغییر می‌دهم. اول به دست‌های اسبن نگاه می‌کنم که با آرامش روی میز قرار دارد. بعد به دستبندهایش می‌رسم. نگاهم را چند سانتیمتر به راست می‌برم و آن بخش از پیراهن آبی روشنش را می‌بینیم که روی سینه‌اش را پوشانده. کمی سرم را بالا می‌گیرم و ته ریشی را می‌بینیم که روی گونه‌هایش است و بعد هم لبخند بیجانی که بر لبانش دارد، نظرم را جلب می‌کند.

با خودم می‌گویم: «خیلی خوب، اونم یه پسر معمولیه مثل بقیه. ظرف سه دقیقه نمیتونه هیچ کاری باهام بکنه.»

چشمانش را می‌بینیم. رنگ کهربائی آنها زیر اولین پرتوهای نور خورشیدی که در حال غروب است، درخشان‌تر شده. ابروهایش را به نرمی و جوری بالا می‌اندازد که انگار می‌خواهد سوالی بکند.

نگاهم را به نحوی روی اسبن قفل می‌کنم که انگار قرار است وارد مهمترین نبرد عمرم شوم. انگار قرار است طی سه دقیقه‌ی پیش رو اتفاقاتی بیفتد که مرا قوی‌تر می‌کند. صد و هشتاد ثانیه.

باید شروع کنیم.

اعتماد به نفس اسبن آن‌قدرها هم که باید بی‌نقص به نظر نمی‌رسد، با این همه با لبخندش مرا به مبارزه دعوت می‌کند، لبخندی که نمی‌توانم تعبیری شخصی از آن داشته باشم چرا که احتمالا قبلا هزاران بار چنین لبخندی را داشته. من هم یک شرکت‌کننده هستم مثل بقیه.»

شاخص‌ترین وجه این رمان دلنشین و شکوهمند و گاه تراژیک حضور همدلانه مردمی است که یاری‌بخش و مقوّم این عشق‌ها می‌شوند.

نظرات کاربران

مشاهده همه نظرات (۴)
کتاب باز
۱۳۹۹/۰۴/۱۴

لطفا معرفی کتاب رو درست کنید. کی اسبن و آلیسون ازدواج کردن آخه؟ داستان درباره اینکه زندگی یک زوج بعد ازدواج دوام میاره، نیست. همچین کتابی خیلی مسخره میشد! ۱۸۰ ثانیه، راجب #عشق_فوری است و اینکه برخلاف باور عموم واقعی

- بیشتر
Aa
۱۳۹۹/۰۴/۲۷

عشق بین شخصیتها چندان جالب نبود و یکمی لوس بود اما کارهایی که اسبن با هشتگ سازی برای آدمها و نزدیکتر کردنشون بهم انجام میده بشدت زیباست.

صبا
۱۳۹۹/۰۲/۱۲

کتاب پر کششی بود به نظرم درباره همجنس گرایی خیلی توش تبلیغ می کنه

زهرا۵۸
۱۳۹۹/۰۳/۲۶

کتابی در باب مزیت های روابط اجتماعی و فضای مجازی کتابی در خصوص همدلی اجتماعی کتابی در خصوص عشق و زندگی دوباره کتابی جهت ایجاد امیدواری، اعتماد و باورهای خوب

بریده‌هایی از کتاب
مشاهده همه بریده‌ها (۲۱)
دير انجام دادن هر كاری بهتر از هرگز انجام ندادنشه
زهرا۵۸
يعنی عشق گوهری گران‌بهاست كه در نهاد همه ما به وديعت نهاده شده و اين عشق وجه مشترك همه انسان‌هاست كه به يك‌ديگر نزديك شوند،
ala
امروز در واقع روزی است كه يا بايد دوباره به سوراخم بخزم يا تغييرات بزرگی در زندگی‌ام ايجاد كنم. هر دو احتمال، لرزه به اندامم می‌اندازد اما حقيقت ماجرا اين است كه از عقب‌نشينی بيشتر از پيشروی می‌ترسم و اين خوب است.
زهرا۵۸
صدای غرولندهای صبحگاهی اسبن از اتاق خوابم شنيده می‌شود. «متكای من كجا رفتی!؟ لباسم كو؟ چرا توی تخت، تنهام؟ بوی قهوه از منه؟ اينكه اينقدر سرم درد ميكنه برای اينه كه زيادی تكيلا خوردم يا برای اينه كه يه نفر وقتی خواب بودم كوبيده توی ملاجم؟» صدای اول صبحش حتی از صدای بقيه‌ی روزش هم بهتر است.
زهرا۵۸
«بايد اينو هم بدونی از چيزی كه خودت فكر می‌كنی محكمتری. تو همين الان هم داری‌ميجنگی و آدم‌هايی كه ميجنگن آدم‌های ضعيفی نيستن. ولی نكته اينجاست كه مجبور نيستی تنهايی بجنگی.»
زهرا۵۸
از آنجا كه مرا به خوبی می‌شناسد ترجيح می‌دهد به اميد بغل كردنش يا به اميد اينكه هر واكنش فيزيكی ديگری نشان دهم به سمتم نيايد. سايمون به شدت به مرزبندی‌هايی كه من برای خودم دارم احترام می‌گزارد و از اين جهت او را عميقا تحسين می‌كنم. او می‌داند من آدمِ ارتباط برقرار كردن نيستم.
زهرا۵۸
وقتی اونقدر خوش شانس بودی كه در همچين دنيای بی‌رحمی، بتونی يه نفر رو پيدا كنی كه اينقدر برات ارزشمنده و ميتونی بهش اعتماد كنی و به خاطرش حاضری هر كاری بكنی بايد دو دستی بهش بچسبی چون اون آدم احتمالا تمام دارايی توئه.
زهرا۵۸
«بدبختی اونقدر ادامه پيدا ميكنه تا خودت جلوش رو بگيری.»
زهرا۵۸
«تا زمانی كه آنچه را پشت سرت است، رها نكنی؛ نمی‌توانی به آنچه در مقابلت است، برسی.»
زهرا۵۸
اينكه تو در جاهايی قرار داشتی كه مطلوبت نبودن معنيش اين نيست كه نبايد اوضاع رو تغيير بدی. يعنی مجبور نيستی هميشه همينجوری بمونی.»
زهرا۵۸

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۱۸۵ صفحه
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۷/۰۱/۰۵
تعداد صفحات۱۸۵صفحه
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۷/۰۱/۰۵