با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
مرد کابل

دانلود و خرید کتاب مرد کابل

۳٫۹ از ۱۵ نظر
۳٫۹ از ۱۵ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب مرد کابل  نوشته  ابوالفضل الله‌دادی  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچهدرباره طاقچه بی‌نهایت

معرفی کتاب مرد کابل

سدریک بانل، نویسنده رمان‌های پلیسی، زاده کازابلانکا است. او برای اولین بار در رمان «مرد کابل» قصه‌ای سیاسی- اجتماعی را روایت می‌کند که در افغانستان می‌گذرد. اسامه قندار پنجاه ساله، سربازرس دایره جنایی پلیس کابل است. او هر روز در پایتخت مجبور است با جانیان مختلف که به دلایل گوناگون دست به کشتن افراد می‌زنند، رودررو شود و از آنها بازجویی کند. او تحصیل کرده است و همسرش را که او هم بیرون از خانه کارمی‌کند بسیار دوست دارد اما نوع زندگی و تحصیلاتش او را از باورهاسی طالبان مصون نداشته و زندگی و نوع نگاه او راهم تحت تاثیر قرار داده است. در طول داستان ما با زندگی این سربازرس پیش می‌رویم تا تصویری از زندگی در افغانستان کنونی بسازیم. بانل در این اثر در کنار نشان دادن جامعه کنونی افغانستان و مشکلاتش کوشیده است با طرح یک داستان جنایی، وقایعی پیچیده‌تر از تصویر شناخته شده و کلیشه‌ای ما از این کشور ارائه دهد. در این اثر واقعیت و خیال چنان بهم آمیخته‌اند که امکان تفکیک آن‌ها برای خواننده وجود ندارد. بانِل اگرچه پیش از این کتاب، دو رمان معمایی دیگر هم نوشته امّا «مرد کابل» با موفقیت‌های بسیاری همراه بوده و به زبان‌های مختلفی نیز ترجمه شده است. او در گفت‌وگویی درمورد انتخاب افغانستان می‌گوید: «من کشورهای زیادی را از نزدیک دیده‌ام که بسیار از آنچه در فرانسه تجربه کرده‌ام متفاوت بودند امّا تصوّر می‌کنم هیچ جایی نبوده که مثل افغانستان از نظر فرهنگی کاملاً دور از فرهنگ ما باشد. آنچه در افغانستان می‌گذرد بسیار فراتر از چیزی است که رسانه‌های ما نقل کرده یا به تصویر کشیده‌اند. بسیاری از خبرنگاران یک روز در این کشور می‌مانند، آن هم از اردوگاه‌های نظامی خارج نمی‌شوند امّا دوست دارند خودشان را قهرمان‌هایی جا بزنند که با سفر به این کشور زندگی‌شان را به خطر انداخته‌اند در حالی که سفر آن‌ها رفت و برگشتی ساده با هواپیمای نظامی و زره‌پوش‌هاست... اینْ افغانستانِ واقعی نیست.

نظرات کاربران

مشاهده همه نظرات (۱۲)
سیّد جواد
۱۳۹۹/۱۰/۲۷

کتاب ۳۵۹ از کتابخانه همگانی ، واقعا از مطالعه این کتاب لذت بردم. کتابی که ظاهرا داستانی است ولی باطنا به سیستم های مختلف و متنوع جاسوسی کشورهای جهان و جنگ های آشکار و پنهان آنها با هم می پردازد و

- بیشتر
هنگامه محمدی
۱۳۹۹/۰۷/۱۴

بدون شک یکی از پخته ترین و قوی ترین داستان هایی بود که مطالعه کردم. یه داستان پلیسی، جاسوسی و سیاسی که بسیار روان و پر کشش بود. با اینکه هیچ علاقه ای به داستان های سیاسی نداشتم اما با

- بیشتر
فرهاد
۱۳۹۸/۰۸/۲۸

یه رمان جنایی فوق‌العاده که نمی‌شه گذاشتش زمین.

Firooz
۱۳۹۹/۰۷/۰۳

یک داستان جنایی پلیسی سیاسی جذاب که در دل سرزمینی به نام افغانستان جریان دارد، کشوری که ما همان قدر که نامش را می شناسیم با واقعیت های آن بیگانه ایم

معصومه
۱۳۹۹/۰۴/۰۲

اول از همه من هیچ اطلاعاتی در مورد وضعیت اجتماعی افغانستان و گروه های طالبان و القاعده و ناتو و ... ندارم پس صلاحیت اظهار نظر در مورد وقایع مربوط به این مسائل رو ندارم ... دوم اینکه چقدررررر بد

- بیشتر
میس سین
۱۳۹۹/۰۸/۱۲

کتاب پلیسی معمایی جاسوسی جالبیه ...قلم نویسنده قوی و ترجمه روان بود مشتاق شدم دو کتاب دیگه این نویسنده رو هم بخونم... تو کتاب اطلاعات بسیار خوبی از عقاید و ایدئولوژی و شیوه زندگی قبیله ای افغانستان ارائه میده به

- بیشتر
معصوم
۱۳۹۹/۱۲/۲۳

داستانی پلیسی جنایی و معمایی که در دل داستان به زندگی مردم و زنان افغان اشاراتی داره، ارزش خوندن داشت

کوثر
۱۴۰۰/۰۱/۰۷

بدترین پایان بندی رو داشت متاسفانه.. بزرگترین حسن این کتاب اشراف نویسنده ب شرایط اقلیمی سیاسی و اجتماعی افغانستان هستش

mary
۱۴۰۰/۰۱/۱۱

بد نبود

ب. قاسمی
۱۴۰۰/۰۵/۰۶

داستان پردازی زیبایی داشت که تا اخر داستان ادمو دنبال خودش میکشوند. ولی آخر داستان خیلی غیر واقعی و سرد بود. یه دفعه ادم شوکه میشد که چرا اینجوری تموم شد.

بریده‌هایی از کتاب
مشاهده همه بریده‌ها (۱۹)
اگه با همهٔ قدرتت با تاریک‌اندیشی نجنگی با انفعالت از اون‌ها حمایت می‌کنی.
صدیقه
ترسیدن خوبه، امین. همهٔ سربازهای خوب می‌ترسن. اون‌هایی که نمی‌ترسن خیلی سریع‌تر از بقیه از بین میرن.
سیّد جواد
تأئید می‌کرد که در نماز جماعت‌ها شرکت می‌کرده امّا بیش‌تر با این هدف بود که از کمک‌های غذایی مسجد استفاده کند نه میل واقعی تقویت ایمانش.
هرمان سرمه ای:)
در افغانستان هر روزی که مردم تکّه‌تکّه نمی‌شدند هدیه‌ای از سوی خداوند بود.
n re
کسی رو که نمی‌تونی بخری، نابودش کن.
سیّد جواد
همسرم فکر می‌کرد این تغییر بدیه چون جاانداختن نیمی از ثروت منجر به پذیرش این مسئله می‌شد که ارزش زن نصف مَرده. _ ملاله اشتباه می‌کنه، برادر اُسامه. نیمی از چیزی ارزشمندتر از اینه که هیچی در کار نباشه. تو این کشور کار چندان ساده‌ای نیست که افکار عمومی اصلاحات رو بپذیرن. متحجران همیشه از نیروهای شیفتهٔ پیشرفت سرسخت‌تر جلوی اصلاحات می‌ایستن و بهتر سازمان‌دهی میشن. من هرگز نمی‌تونستم برابری رفتار بین مردان و زنان رو تأئید کنم. _ ولی می‌خواستین که این کار رو انجام بدین؟ _ تا وقتی امکان رسیدن به هدف صفره، هیچ اهمیتی نداره من چی می‌خواستم. در سیاست فقط تأثیرگذاری مهمه: این‌که حرف نباشه امّا حرکت کوچیکی در مسیر درست انجام بشه بهتره از یه سخنرانی پرشور امّا بدون هیچ حرکتی.
Aysan
ملای محلّه‌مون بهم گفت گرفتن زن دوّم بهترین راه برای اینه که مطمئن بشم زن اوّلم دست از مشکل درست کردن برای من برمی‌داره، الحمدالله.
معصومه
زندگی کردن مثل یه سگ زنده بهتر از یه شیر مُرده است.
mary
هر ارتباط اینترنتی به صفحه‌های حمایت از فتواهای مرگبار، کوکی مخفی‌ای را به کار می‌انداخت که باعث می‌شد آدرس آی‌پی مالک آن ثبت شود. به همین ترتیب، اس‌ام‌اس‌های ارسالی مسلمانانِ بسیار زودباور ثبت شده بود. وقتی آن اطلاعات را اَبَرکامپیوترهای شبکهٔ اشلون ثبت کرد، وب‌سایت برای سرویس‌های غربی مختلف این امکان را فراهم کرد که به بزرگ‌ترین پایگاه داده‌های جهانی هواداران جریان‌های افراطی _ که البتّه کاملاً غیرقانونی تهیه شده بود _ دسترسی داشته باشند. نزدیک به نهصد هزار نفر که به عنوان مسلمان‌های خطرناک درنظر گرفته می‌شدند، بدون اطلاع در این فهرست قرار گرفته بودند. از نظر معدود مسئولان غربی که در جریان این داستان قرار گرفته بودند، ماجرای خوک حلال به نمونه‌ای از جاسوسی قرن بیست و یکم تبدیل شده بود که ترکیبی از شجاعت، نیرنگ و تکنولوژی بود.
معصومه
تنها خلاف او داشتن «اشتراک» سرویس دخترهای تلفنی پایتخت از مؤسسه‌ای به نام رومنس بود. بین بیست‌وپنجم و سی‌ام هر ماه، او از رومنس دختری تلفنی سفارش می‌داد.
معصومه

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۵۲۰ صفحه
قیمت نسخه چاپی۷۰,۰۰۰ تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۶/۰۱/۱۲
شابکundefined
تعداد صفحات۵۲۰صفحه
قیمت نسخه چاپی۷۰,۰۰۰تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۶/۰۱/۱۲