با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
کتاب آنچه در کربلا گذشت ( نفس‌المهموم) بانضمام قیام مختار اثر شیخ عباس قمی

دانلود و خرید کتاب آنچه در کربلا گذشت ( نفس‌المهموم) بانضمام قیام مختار

۴٫۹ از ۱۵ نظر
۴٫۹ از ۱۵ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب آنچه در کربلا گذشت ( نفس‌المهموم) بانضمام قیام مختار  نوشته  شیخ عباس قمی  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچهدرباره طاقچه بی‌نهایت

معرفی کتاب آنچه در کربلا گذشت ( نفس‌المهموم) بانضمام قیام مختار

این کتاب، نفس‌المهموم، مقتل کامل و معتبری است از شیخ عباس قمی مؤلف مفاتیح الجنان که در انتهای آن قیام مختار را نیز به همراه دارد و در پنج باب شامل: باب اول: در مناقب حسین(ع) و ثواب گریستن بر آن حضرت، باب دوم: وقایع پس از بیعت مردم با یزید بن معاویه، باب سوم: در وقایع پس از شهادت، باب چهارم: پس از شهادت حضرت ابی‌عبدالله الحسین(ع)، باب پنجم: در ذکر فرزندان حسین(ع) و زوجات آن حضرت، خاتمه: در شرح حال توّابین و خروج مختار بیان شده است، که مؤلف کتاب پس از حمد و ستایش پروردگار و درود بر پیغمبر مختار و آل اطهار و ذکر سبب تألیف این کتاب، مدارک و مآخذ خود را که مطالب این کتاب از آنها منقول است یاد کرده است.

نظرات کاربران

مشاهده همه نظرات (۷)
سیّد جواد
۱۴۰۰/۰۷/۰۳

کتاب ۴۵۱ از کتابخانه همگانی ، یک مقتل خوب با ترجمه ای روان و قابل فهم برای همه. ضمیمه ی خواندنیِ قیام مختار و توابین هم کتاب را کامل کرده است. از محاسن این کتاب، عبارات مترجم است که در جای جای مطالب

- بیشتر
اندیشه
۱۳۹۵/۰۷/۱۲

خیلی معتبره وسفارش شده به خوندنش

امین
۱۳۹۶/۰۱/۱۱

این کتاب رو خوندم خیلی کامل و زیبا وقایع رو بیان کرده. ارزش خوندنش رو داره البته خود کتاب رو بخرین از انتشارات

حدیثه مختاری
۱۳۹۹/۰۹/۱۹

خیلی عالی و کامل

رضا
۱۴۰۰/۰۲/۱۸

یک کتاب معتبر با نثر روان نوشته شیخ عباس قمی با استناد به کتب معتبر تاریخی و همچنین استدلال های تاریخی و مطابقت دادن وقایع با همدیگر برای راستی آزمایی. از نکات جالب کتاب مراجعه نویسنده به زیج ( تقویم های

- بیشتر
احسان نجفی
۱۴۰۰/۰۶/۰۲

به نظرم ثقل مطلب از روان بودن بحث کم نکرده بود و بحث با پیوستگی و مستندات جلو می رفت

Mohammad Salehi
۱۳۹۹/۰۸/۱۳

کتاب متن سنگینی داره اگه اولین باره مقتل می‌خونید به نظر من پیشنهاد نمیشه مگه اینکه نسخه فیزیکیش رو بخرید

بریده‌هایی از کتاب
مشاهده همه بریده‌ها (۲۳)
و چگونه مال خود را نبخشد آن‌که هنگام جنگ از بذل جان دریغ ندارد؟!
مادربزرگ علی💝
آری بگریید که شایسته گریستن‌اید بسیار بگریید و اندک بخندید که عار آن شما را گرفت و ننگ آن بر شما آمد ننگی که هرگز از خویشتن نتوانید شست. و چگونه از خود بشویید این ننگ را که فرزند خاتم انبیا و معدن رسالت و سید جوانان اهل بهشت را کشتید.
مادربزرگ علی💝
و شکی نیست که هر کس جان خویش را در قتال ببخشد نسبت به مال بخشنده‌تر است.
مادربزرگ علی💝
حضرت(ص) فرمود: اما حسن(ع) را هیبت و بزرگواری من میراث باشد. اما حسین(ع) را بخشش و شجاعت من». و نقل مشهور است که: «آن حضرت مهمان را گرامی می‌داشت و به خواهندگان می‌بخشید. و صله ‌رحم می‌کرد. بر درویشان انعام می‌فرمود. و سائل را عطا می‌داد. برهنه را می‌پوشانید و گرسنه را سیر می‌کرد. قرضِ قرض‌داران را ادا می‌کرد. بر یتیم مهربان بود. حاجتمند را اعانت می‌کرد. و هر گاه مالی به او می‌رسید پراکنده می‌ساخت».
مادربزرگ علی💝
حضرت علی ‌بن ‌الحسین(ع) در خطبه خود در شام فرمود: «به من داده شد عِلم و حِلم و جُود و فَصاحت و شجاعت و دوستی در دل مؤمنان.» فَما کانَ مِنْ خَیرٍ اَتَوهُ فَاِنَّما تَوارَثَهُ آباءُ آبائِهِمْ قَبْلُ و این اخلاق کریمه را آیین خویش گرفتند. و وسیله رسیدن آنها به منتهای شرف بود که ایشان پیشوای امت و رؤسای ملت‌اند. مهتران مردم و بهتران عرب و برگزیده فرزندان آدم، پادشاهان دنیا و راهنمایان آخرت، حجت خدایند بر بندگان و امنای او در زمین.
مادربزرگ علی💝
حسین(ع) فرمود: اِنّالله و اِنّا اِلَیهِ راجعون اسلام را وداع باید گفت اگر امت گرفتار امیری چون یزید گردند.
f_altaha
حضرت یحیی و حضرت حسین(ع) در بسیاری از چیزها به یکدیگر شباهت داشتند از جمله در مدت حمل. و در خبر است که: «مدت حمل یحیی شش ماه بود.»
F313
نافع بن هلال در آن روز نبرد می‌کرد و می‌گفت: اَنَا ابنُ هِلالِ الجَمَلی اَنَا عَلی دینِ عَلی پس مردی که مزاحم بن حُرَیث می‌گفتندش بیرون آمد و گفت: اَنَا عَلی دِینِ عُثمان. نافع گفت: اَنْتَ عَلی دِینِ شَیطانٍ و بر او تاخت و بکشتش.
f_altaha
پس کیسه‌ها را آوردند و گشودند و آن زرها سفال شده بود و بر یک سوی آن نگاشته: «وَلا تَحسَبَنُّ اللهَ غافِلاً عَمّا یعمَلُ الظالِمُونَ» و به روی دیگر «وَ سَیعلَمُ الَّذِینَ ظَلَمُوا اَی مُنقَلَبٍ ینقَلِبُون» آنها را در بَرَدی ریختند.
moon shine
جعفر بن محمد(ع) از پدرش که او از علی بن‌الحسین(ع) پرسید: شما را بر چه نوع ستورانی نشانیدند؟ فرمود: مرا بر شتری لنگ بی‌روپوش نشانیده بودند و سر حسین(ع) را بر علمی برافراشته بودند و زنان پشت سر من بر استرانی همه ناهموار و معیوب و گروهی از شاطران چابک‌سوار در دنبال و بر گرد بودند نیزه در دست اگر می‌دیدند اشک از چشمی روان است با نیزه بر سر او می‌زدند. تا به دمشق درآمدیم
moon shine

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۵۱۲ صفحه
قیمت نسخه چاپی۶۶,۰۰۰ تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۲/۰۱/۰۱
شابک‌‫‬‭‭۹۷۸-۹۶۴-۸۰۰۷-۶۸-۸ ‮‬‬‬
تعداد صفحات۵۱۲صفحه
قیمت نسخه چاپی۶۶,۰۰۰تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۲/۰۱/۰۱
شابک‌‫‬‭‭۹۷۸-۹۶۴-۸۰۰۷-۶۸-۸ ‮‬‬‬