با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
کتاب بحران بی‌پایان: چگونه سرمایه‌ی مالی- انحصاری جهان را از آمریکا تا چین به رکود و آشوب می‌کشاند اثر جان بلامی‌فاستر

دانلود و خرید کتاب بحران بی‌پایان: چگونه سرمایه‌ی مالی- انحصاری جهان را از آمریکا تا چین به رکود و آشوب می‌کشاند

۵٫۰ از ۲ نظر
۵٫۰ از ۲ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب بحران بی‌پایان: چگونه سرمایه‌ی مالی- انحصاری جهان را از آمریکا تا چین به رکود و آشوب می‌کشاند  نوشته  جان بلامی‌فاستر  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچه

معرفی کتاب بحران بی‌پایان: چگونه سرمایه‌ی مالی- انحصاری جهان را از آمریکا تا چین به رکود و آشوب می‌کشاند

جان بلامی فاستر( -۱۹۵۳)، جامعه‌شناس امریکایی و سردبیر «مانتلی ریویو» است. فصل‌های گوناگون این کتاب نخست به صورت مقاله‌‌هایی مستقل در مجله‌‌ «مانتلی ریویو» ، از اکتبر ۲۰۰۹ تا فوریه‌‌ی ۲۰۱۲، در تحلیل بحران مالی جهان منتشر شد. این مقاله ها سعی در نشان دادن دقیق تبیینی تاریخی از تکامل سرمایه‌‌داری جهانی، تکوین انحصارهای چندقطبی تا ابعاد مختلف بحران کنونی اقتصاد جهانی دارد؛ از کشورهای سرمایه‌‌داری پیشرفته تا اقتصادهای نوظهور و به‌‌ویژه سرمایه‌‌داری دولتی در چین. تقابل سرمایه‌‌داری مولد و سرمایه‌‌داری مالی، و نقشی که نوع اخیر در شکل‌‌گیری بحران جهانی کنونی داشته، به‌‌دقت در کتاب حاضر نشان داده شده است. همچنین کتاب حاکمیت سرمایه‌‌ مالی ـ انحصاری در اقتصاد کنونی جهانی را به‌‌‎خوبی و به شکلی مستند ارائه داده و در عین حال، نقد نافذی از دیدگاه‌‌های نولیبرالی و جریان غالب در علم اقتصاد عرضه می‌کند. از دهه‌‌ ۱۹۷۰ تا امروز انحصارهای اقتصادی به‌‌دنبال کاهش سودآوری سرمایه‌‌گذاری در تولید، به سوداگری مالی روی آورده‌‌اند. ایجاد روبنای عظیم مالی استوار بر زیربنای درگیر رکود ممتد به حباب‌‌های مالی متعددی انجامیده که ترکیدن یکی، ترکیدن سلسله‌‌وار دیگر حباب‌ها را به دنبال داشته است. بدین‌‌سان، نتیجه‌‌ ترکیدن آخرین آن‌ها را در بحران ۲۰۰۷ ـ ۲۰۰۹ تجربه کردیم و شاهد بودیم که تنها کمک‌های تریلیون دلاری دولت‌های سرمایه‌‌داری ـــ به هزینه‌‌ مردم ـــ بود که مؤسسات ورشکسته را از انهدام نجات داد.
نظری برای کتاب ثبت نشده است
بریده‌هایی از کتاب
مشاهده همه بریده‌ها (۱)
توماس پالی در مقاله‌ای برای بنیاد امریکایی نو چنین نوشت: «اگرچه اقتصاد می‌تواند به تعادل دست یابد، ولی احتمالاً قادر نخواهد بود که از کشش رکود ممتد رهایی یابد. چراکه رکود ممتد مرحله‌ی بعدی منطقی الگوی [اقتصادی] موجود است»
Hussein Teymuri

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۳۱۹ صفحه
قیمت نسخه چاپی۲۰,۰۰۰ تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۳/۰۷/۰۱
شابک۹۷۸-۶۰۰-۶۹۷۷-۰۵-۸
تعداد صفحات۳۱۹صفحه
قیمت نسخه چاپی۲۰,۰۰۰تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۳/۰۷/۰۱
شابک۹۷۸-۶۰۰-۶۹۷۷-۰۵-۸