با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
دموکراسی‌ها چگونه می‌میرند؛ آنچه تاریخ در مورد آینده می‌گوید

دانلود و خرید کتاب دموکراسی‌ها چگونه می‌میرند؛ آنچه تاریخ در مورد آینده می‌گوید

۳٫۸ از ۶ نظر
۳٫۸ از ۶ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب دموکراسی‌ها چگونه می‌میرند؛ آنچه تاریخ در مورد آینده می‌گوید  نوشته  استیون لویتسکی  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچهدرباره طاقچه بی‌نهایت

معرفی کتاب دموکراسی‌ها چگونه می‌میرند؛ آنچه تاریخ در مورد آینده می‌گوید

«دموکراسی‌ها چگونه می‌میرند» کتابی از دو صاحب‌نظر و دانشمند علوم سیاسی، استیون لویتسکی و دانیل زیبلات است که از کتاب‌های برتر سال ۲۰۱۸ نیویورک تایمز و نیوزویک بوده است. استیون لویتسکی دانشمند علوم سیاسی و استاد دانشگاه هاروارد است که حوزه مطالعاتیش بیشتر سیاست در آمریکای لاتین، احزاب‌سیاسی، نظام‌های حزبی و روند دموکراتیک‌سازی است و دانیل زیبلات همکار او در دانشگاه هاروارد است که به خاطر کتاب‌ها و مقالاتش در حوزه علوم سیاسی، جوایز متعددی از انجمن علوم سیاسی آمریکا دریافت کرده است. او مدیریت چندین مرکز و برنامه تحقیقاتی وابسته به دانشگاه هاروراد را برعهده دارد. آنها کتاب خود را بایک سوال آغاز کرده‌اند: آیا دموکراسی در خطر است؟ و در تمام ۹ فصل کتاب به نوعی به این سوال پاسخ داده‌اند. تمرکز آنها در این اثر بر کشور خودشان امریکا است و معتقدند که اتفاقاتی که اخیرا در این کشور افتاده، پیش‌درآمد یک بحران دموکراتیک در سایر کشورهای جهان بوده است و رفتار سیاست‌مداران آمریکا در مجامع بین المللی و در داخل کشور مانند دشمن پنداشتن رقبای انتخاباتی، تضعیف‌کردن نهادهای مدنی همچون دادگاه و سرویس‌های اطلاعاتی و...باعث شده است دموکراسی در درجه اول در آمریکا و بعد، در سرتاسر جهان، حتی در کشورهایی که وجود دموکراسی بدیهی انگاشته می‌شود، در معرض تهدید قرارگیرد. نویسندگان در این کتاب می‌گویند بر خلاف تصور همگان که فکر می‌کنند تنها جنگ و کودتا عامل مرگ دموکراسی است، راه دیگری هم برای درهم شکستن آن وجود دارد؛ راهی که به اندازه راه اول مخرب است اما کمتر جلب توجه می‌کند. در این روش، دموکراسی به دست رهبران آن از بین می‌رود و این کار از پای صندوق‌های رای آغاز می‌شود؛ بی‌ هیچ کودتا، آتش‌سوزی یا ترور و تبعیدی: «هیچ تانکی در خیابان‌ها دیده نمی‌شود، قانون اساسی و سایر نهادهای به‌ظاهر دموکراتیک پابرجا می‌مانند، مردم کماکان رأی می‌دهند و خودکامگانِ منتخب، ظاهر دموکراتیک‌شان را حفظ می‌کنند ولی از درون، اصل و ماهیت دموکراسی را نابود می‌کنند.» نویسندگان این کتاب، دونالد ترامپ را عوام فریب می‌خوانند و درباره برآمدن قانون اساسی آمریکا از پس او، نگرانند. آنها عقیده دارند فروپاشی دموکراسی در امریکا از دهه هشتاد و نود سده گذشته آغاز شده و قرن بیست و یکم دوران شتاب‌گیری آن است و این احتمال وجود دارد که دونالد ترامپ به این فرآیند سرعت بخشد. استیون لویتسکی و دانیل زیبلات در این کتاب از ائتلاف‌های سرونوشت‌ساز جهان تا نخستین‌ سال‌های ریاست جمهوری ترامپ و نقش مردم و قوانین نانوشته سیاست را در دموکراسی آمریکا بررسی کرده‌اند. هدف آنها در این کتاب چنان‌که خودشان می‌گویند شناسایی بخش‌های تکراری تاریخ است تا پیش از آن که خیلی دیر شود، بتوانند از زوال دموکراسی جلوگیری کنند. زبان و ترجمه این اثر به گونه‌ای است که خواندن آن را برای همه علاقه‌مندان به موضوعات سیاسی راحت کرده است پس نگران نویسندگان و تخصص آنها نباشید، چون مخاطب این کتاب شما هستید.

نظرات کاربران

مشاهده همه نظرات (۲)
Hemmat
۱۳۹۹/۰۸/۲۵

عرض ادب . (۱ امروزه اگرچه زمان بلوغ دموکراسی ها بعنوان شیوه ای از ساختار سیاسی و تبلور آزادی خواهی است اما ؛ دموکراسی پدیده ای تاریخی است که ریشه در تاریخ دارد. « آزادی و برابری » بعنوان دو اصل اساسی دموکراسی

- بیشتر
کاربر ۱۱۴۵۹۱۶
۱۳۹۸/۰۸/۱۳

دموکراسی، خرد، از خود گذشتگی، آینده نگری و اولویت دادن به منافع جمعی میخواد. سیاستمداران هر کشوری اینها رو داشتن دموکراسی های پایداری هم دارند. آگاهی و خرد توده مردم در این کشورها رابطه مستقیم و دوطرفه با خرد و

- بیشتر
بریده‌هایی از کتاب
مشاهده همه بریده‌ها (۳)
آدولف هیتلر (در آلمان)، ژتولیو وارگاس (در برزیل)، آلبرتو فوجیموری (در پرو) و هوگو چاوز (در ونزوئلا) از همین مسیر ـ یعنی از درون نظام یا از طریق انتخابات و یا ائتلاف با شخصیت‌های قدرتمند سیاسی ـ به قدرت رسیده‌اند. در تمامی این موارد، نخبگان بر این باور بودند که صِرف دعوت از چنین افرادی برای به‌دست‌گرفتن قدرت، آن‌ها را مهار خواهد کرد و نهایتاً کنترل اوضاع به دست سیاستمداران جریان اصلی خواهد افتاد. اما نقشهٔ آن‌ها نتیجهٔ عکس داشته است. ترکیب مرگباری از جاه‌طلبی، ترس و برآورد غلط، به اشتباهی مهلک منتهی شده است: سپردن داوطلبانه قدرت به دست فردی که در مسیر استبداد گام برخواهد داشت.
سعیده افضلی
وقتی پوپولیست‌ها در انتخابات پیروز می‌شوند، اغلب نهادهای دموکراتیک را مورد حمله قرار می‌دهند. به عنوان مثال، در آمریکای لاتین، از پانزده رئیس‌جمهوری که در ونزوئلا، بولیوی، اکوادور و پرو بین سال‌های ۱۹۹۰ و ۲۰۱۲ انتخاب شدند، پنج نفر، پوپولیست‌هایی بیگانه با دنیای سیاست بودند؛ افرادی چون آلبرتو فوجیموری (در پرو)، هوگو چاوز (در ونزوئلا)، اِوو مورالس (در بولیوی)، لوسیو گوتیرز و رافائل کوره‌آ (در اکوادور). درنهایت هر پنج نفر (۲۰) سبب تضعیف نهادهای دموکراتیک شدند.
سعیده افضلی
چهار علامت هشداردهندهٔ رفتاری را گرد آورده‌ایم که با استفاده از آن می‌توان با دیدنِ فردی اقتدارگرا تمایلات وی را تشخیص داد. بر این اساس، دیدن علایم زیر نگران‌کننده است: هنگامی که یک سیاستمدار ۱) چه زبانی و چه در عمل قواعد بازی دموکراتیک را رد می‌کند، ۲) مشروعیت مخالفان را انکار می‌کند، ۳) با خشونت مدارا می‌کند یا آن را ترویج می‌دهد، یا ۴) تمایل دارد آزادی‌های مدنی مخالفان، از جمله رسانه‌ها، را محدود سازد.
سعیده افضلی

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۳۴۴ صفحه
قیمت نسخه چاپی۷۵,۰۰۰ تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۷/۱۰/۱۲
شابکundefined
تعداد صفحات۳۴۴صفحه
قیمت نسخه چاپی۷۵,۰۰۰تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۷/۱۰/۱۲