با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
سانت‌هایی برای تینا (مجموعه شعر)

دانلود و خرید کتاب سانت‌هایی برای تینا (مجموعه شعر)

۱٫۵ از ۲ نظر
۱٫۵ از ۲ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب سانت‌هایی برای تینا (مجموعه شعر)  نوشته  کتایون ریزخراتی  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچهدرباره طاقچه بی‌نهایت

معرفی کتاب سانت‌هایی برای تینا (مجموعه شعر)

«سانِت‌هایی برای تینا» مجموعه شعرهای شاعر معاصر، کتایون ریزخراتی است. این اثر صدوسومین کتاب از مجموعه «جهان تازه شعر» نشر چشمه است. سانت(sannet)، سونِت یا غزلواره سبکی از سرودن شعر در ادبیات انگلیسی است و در مقایسه با ادبیات فارسی ساختاری شبیه غزل دارد و زیرمجموعه ادبیات غنایی است. احساسات فردی، عشق، ستایش معشوق و اخلاقیات درون‌مایه‌های سانت محسوب می‌شوند. فرانچسکو پترارک و شکسپیر بزرگ از معروف‌ترین غزلواره سرایانند. ریزخراتی در این دفتر شعرهایش را خطاب به تینا گفته است و این احساس را به خواننده منتقل می‌کند که تینا ممکن است دوست یا محبوبی از دست رفته باشد. در زبان فارسی نیز تینا به معنای الهه عشق است. همچنان که در زبان‌های دیگر هندواروپایی همین معنا یا معنایی بسیار مشابه این معنا را دارد. بخشی از یکی از این غزلواره‌ها را می‌خوانید: از اتفاق بلند می‌شوم آیا؟ آیا موسیقیِ صدایی که هستی‌اش را به نفس‌های آخر سپرده روزی صدایم خواهد زد با لحن کودکانه؟ دوباره ثبت‌نام می‌کنیم در باشگاه؟ از میان دستگاه‌ها اسکی فضایی را انتخاب می‌کنیم؟ روزی ششصد کالری خواهیم سوزاند؟ شهر را به آتش می‌کشیم؟ از لحظه‌ای که پیاده می‌شویم از پیاده‌روِ میدان آرژانتین تا دمِ‌درِ باشگاه؟ پاهایم مال خودم نیست نه حتا این دست‌ها که وارونه می‌دود خون در بزنگاه‌هایش گرفته رگ‌هایم و قلب آن پرنده که آینه‌ها را قلقلک می‌داد شکست لابه‌لای موهایم تینا! قول می‌دهم بیشتر از تو کالری نسوزانم
نظری برای کتاب ثبت نشده است
بریده‌هایی از کتاب
مشاهده همه بریده‌ها (۴)
جزئی از من بر سطحی از تو می‌رقصد و روزها در مسیری بی‌بازگشت به چپ‌وراست نگاه می‌کنند...
-Dny.͜.
دَررفت انگشت‌هایم از لابه‌لای انگشت‌هایت
-Dny.͜.
تینا در زبان فرانسوی به معنای ملکهٔ مهربان، در زبان کُردی به معنی دختر تنها، در زبان اسپانیایی به معنی عشق، در لاتین اسم گلی در اعماق اقیانوس و در زبان‌های ایتالیایی و آلمانی به معنی سرسبزی و طراوت است.
-Dny.͜.
از قلمرویش تا اسمارتیزهای توی بشقاب نخ‌دندان می‌کشد مرگ: ذره‌ای لای دندان‌هایش گیر نکرده باشد!
اسب دریایی

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۱۳۹ صفحه
قیمت نسخه چاپی۱۳,۰۰۰ تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۵/۱۰/۱۷
شابکundefined
دسته بندی
تعداد صفحات۱۳۹صفحه
قیمت نسخه چاپی۱۳,۰۰۰تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۵/۱۰/۱۷