با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
جادۀ شخصیت

دانلود کتاب جادۀ شخصیت

۴٫۰ از ۲۵ نظر
۴٫۰ از ۲۵ نظر
دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچهدرباره طاقچه بی‌نهایت

معرفی کتاب جادۀ شخصیت

دیوید بروکس یک نویسنده، منتقد و تحلیلگر تحسین‌شده است که عموماً به خاطر سابقهٔ طولانی‌اش در قلم زدن برای نیویورک‌تایمز، وال‌استریت ژورنال، واشنگتن تایمز و نیوزویک و نیز مواضع راست میانه‌اش شهرت دارد.

بروکس همواره نسبت به تغییرات فکری، فرهنگی و اخلاقی در جامعهٔ آمریکا و در جامعهٔ جهانی حساس و دغدغه‌مند بوده است. او در آثارش به موضوعاتی چون اخلاق، روابط انسانی، مصرف‌گرایی، ظهور طبقات اجتماعی تازه در دوران جدید پرداخته و همواره با دیدی جامع‌نگر و گسترده، به جستجوی ریشه‌های بنیان‌های فکری و اخلاقی فعلی جامعه انسانی و ضعف‌های پیدا و پنهان آن‌ها رفته است.

از جمله آثار مشهور و موفق بروکس، حیوان اجتماعی است که در آن با محوریت بخشیدن به «تنهایی انسان و میل او به تعلق داشتن» به کاوش در سرچشمه‌های عشق، احساس و شخصیتی قدرتمند در زندگی انسان معاصر می‌پردازد.

در کتاب «جاده شخصیت» که از پرفروش‌های نیویورک تایمز نیز بوده است، بروکس با به کمال رساندن رویکرد کتاب پیشین خود و افزودن نقاط قوتی به راهبرد روایی‌اش، از جمله جایگزین کردن شخصیت‌های خیالی و فرضی با افراد حقیقی و شخصیت‌های سرشناس، تحسین و تایید منتقدان را به خود جلب کرد.

جوهره و فلسفهٔ بنیادین «جادهٔ شخصیت»، دعوت خواننده، به عنوان عضوی از جامعه بشری، به تجدید نظر در نگاهی است که به خویشتن دارد. بروکس ما را به نگاهی دوباره به سویهٔ فراموش‌شده‌مان فرا می‌خواند. او در این راه، «فروتنی» را صفتی کلیدی می‌داند و این نه صرفاً به معنی فروتنی پیشه‌کردن در برابر دیگر مردمان، که به معنی پذیرش درونی ضعف‌ها، کاستی‌ها و نقصان‌هایی است که بخشی ناگزیر از ذات آدمی محسوب می‌شوند. هر انسانی برای رسیدن به شخصیتی قدرتمند و تزلزل‌ناپذیر نیاز دارد که این ضعف‌ها را به رسمیت بشناسد و سپس به مواجهه با آنها برخیزد.

فتح خویشتن، مبارزه با نفس و تسلط بر آن، قدرت تغییر، عشق و کرامت انسانی، قدرت خودآزمایی و ارج نهادن به خود و «من» وجودی موضوعاتی هستند که بروکس در این اثر با ذکر مثال‌های حقیقی بر آنها تمرکز کرده است. مثال‌های بروکس مجموعه‌ای از اشخاص را شامل می‌شود که طیف گسترده‌ای از نظر دورهٔ تاریخی، نژاد، مشغولیت، جنسیت، رویکرد به مذهب و ویژگی‌های اخلاقی را تحت پوشش قرار می‌دهند. او با طرح این مثال‌های متعدد، قضاوت‌های عجولانه را مردود می‌شمارد چرا که نشان می‌دهد برای داشتن یک شخصیت قدرتمند فرضاً نیازی به نمایندگی کردن از یک دیدگاه اخلاقی مبتنی بر مذهب یا بر ضد آن نیست.

جادهٔ شخصیت،برای هر فرد ممکن است جاده‌ای منحصر به فرد با چالش‌هایی متفاوت باشد، اما پیمودن آن و غلبه بر این چالش‌ها، پایبندی به اصولی اساسی را طلب می‌کند که در بیشتر موارد با یکدیگر مشترک‌اند.

نظرات کاربران

مشاهده همه نظرات (۱۱)
Hamed Ahmadi
۱۳۹۹/۰۳/۰۲

کتاب بسیار آموزنده و ارزشمندی هستش. قطعا با خوندن این کتاب و درک کردنش، قدم بزرگی در رشد شخصیت و بینش تون به دنیا برداشتین. اما این ترجمه یکی از بدترین ترجمه هایی بود که تاحالا تو کتابام خوندم!!! ترجمه های دیگش

- بیشتر
Maryam
۱۳۹۹/۰۲/۲۳

کتابی است که بشر امروز را به اخلاقی زیستن و بازگشت به ارزشهای خوب قدیمی تشویق می کنه و کمکمون می کنه بین جاه طلبیهای شخصی و انسانیت و در نظر گرفتن منافع جمعی ، تعادل ایجاد کنیم تا علاوه

- بیشتر
Deli
۱۳۹۹/۰۲/۱۲

کتاب خوبی بود؛ در رابطه با ارزشها و ویژگی‌های شخصیت صحبت میکنه که امروزه افراد کمتر دنبالش هستند ، ولی به نظرم داستانهایی که روایت شده برای مخاطب آمریکایی ملموس تره.

پیام
۱۳۹۹/۰۲/۰۲

کتاب خوبی است، برای کسانی که دغدغه خوب بودن دارند بسیار توصیه می‌شود. اما ترجمه خیلی خوبی ندارد، نه اینکه ترجمه بد باشد، اما جملات طولانی که منجر به برگشت دوباره و از نو خواندن می‌شود در کتاب زیاد است. ضمن

- بیشتر
lily
۱۳۹۹/۰۱/۲۲

من تا پایان داستان پرکینز کتاب رو خوندم و ادامه دادنش برام جذاب نیست. در واقع تمایزی که نویسنده بین آدم یک و آدم دو در ابتدای کتاب مطرح میکنه و رابطه ش با داستان پرکینز رو نمیفهمم. انگار شخصیت

- بیشتر
بریده‌ای برای کتاب ثبت نشده است

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۴۱۷ صفحه
قیمت نسخه چاپی۴۰,۰۰۰ تومان
نوع فایلePUB
تعداد صفحات۴۱۷صفحه
قیمت نسخه چاپی۴۰,۰۰۰تومان
نوع فایلePUB