با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
محبوب همه و روشنایی‌ها

دانلود و خرید کتاب محبوب همه و روشنایی‌ها

۵٫۰ از ۲ نظر
۵٫۰ از ۲ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب محبوب همه و روشنایی‌ها  نوشته  آنتوان چخوف  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچه

معرفی کتاب محبوب همه و روشنایی‌ها

آنتوان پاولوویچ چِخوف ( ۱۸۶۰-۱۹۰۴)، داستان‌نویس و نمایشنامه‌نویس است. او در عمر کوتاه ۴۴ ساله خود با اینکه به مریضی سل مبتلا بود بیش از ۷۰۰ اثر ادبی خلق کرد. دوران زندگی چخوف همزمان بود با شکل‌گیری طبقه متوسط شهری در روسیه. او در اکثر داستان‌هایش به ذهنیت و شیوه زندگی همین طبقه می‌پردازد. چخوف آنقدر به شخصیت‌ها نزدیک می‌شود که ما در انتها حس می‌کنیم گویی با آنها زندگی کرده ایم. این کتاب ۷ داستان از چخوف را شامل می‌شود و «محبوب همه» و «روشنایی ها» نام ۲ داستان آن است. داستان اول این مجموعه با‌ عنوان «فرماندار جدید»، برشی کوتاه از ساعت‌هایی است که فرماندار جدید پترزبورگ، در لباسی مبدل، برای سرکشی از مناطق تحت فرمانداری‌اش به شهری کوچک وارد می‌شود. در داستانی دیگر با‌عنوان «محبوب همه»، ما با وجوه روانکاوانه زنی از طبقه متوسط آشنا می‌شویم. به‌عبارتی داستان‌ها فقط به روایتی روزمره از زندگی شخصیت‌های داستان اکتفا نکرده‌ است. جدا از جذابیت هنر داستان‌نویسی چخوف، ما در این مجموعه با وجوه بسیاری از زندگی مردم آن دوره آشنا می شویم.

نظرات کاربران

مشاهده همه نظرات (۲)
vahid
۱۳۹۷/۱۰/۱۴

این نظر شخصی منه، که متاسفه دوست داشتنی ترین افراد در ادبیات وفرهنگ عمرشون کوتاه بوده :آنتوان چخوف،ماکسیم گورکی،آلبرکامو،کافکا،آلن فورنیه،یوکیومیشیما,صادق هدایت،فروغ ...شاید دستی در کاره مثل فراموسون ها.. 👽❗

AS4438
۱۴۰۰/۰۴/۳۰

عالی

بریده‌ای برای کتاب ثبت نشده است

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۱۲۸ صفحه
قیمت نسخه چاپی۹,۵۰۰ تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۳/۰۴/۰۱
شابک‏‫‬‭۹۷۸-۶۰۰-۷۵۵۶-۳۲-۰
تعداد صفحات۱۲۸صفحه
قیمت نسخه چاپی۹,۵۰۰تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۳/۰۴/۰۱
شابک‏‫‬‭۹۷۸-۶۰۰-۷۵۵۶-۳۲-۰