با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
فروپاشی

دانلود و خرید کتاب فروپاشی

۳٫۸ از ۲۷ نظر
۳٫۸ از ۲۷ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب فروپاشی  نوشته  بی.ای پاریس  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچه

معرفی کتاب فروپاشی

«فروپاشی» رمانی از بی. ای. پاریس نویسنده انگلیسی است. پاریس با رمان «پشت درهای بسته» پا به دنیای ادبیات گذاشت و توانست با اقتدار به لیست پرفروش‌های نیویورک تایمز راه یابد. اگر از طرفداران سبک تریلر روانشناختی هستید، اثر جدید او می‌تواند انتخاب مناسبی برای بیدار کردن حس معمایی‌پلیسی در شما باشد.

«فروپاشی» در ۱۸ ژوئیهٔ سال ۲۰۱۷ در آمریکا با عنوان The Breakdown منتشر شد. نویسنده با انتخاب این عنوان برای کتاب و استفادهٔ مکرر آن در متن همزمان به فروپاشی روانی و از کار افتادن خودرو اشاره دارد و به زیبایی ایهامی را ساخته که در فارسی واژه‌ای که هر دو را در برگیرد وجود ندارد؛ از این رو مترجم نام «فروپاشی» را برایش انتخاب کرده که به فضای کلی کتاب نزدیک تر است.

کساندرا شخصیت اصلی داستان در شبی طوفانی از جاده‌ای می‌گذرد که فردای آن خبر قتل زنی در همان جاده را از رادیو می‌‌شنود. این خبر باعث می‌شود که توهم و وحشت برای مدتی طولانی گریبان او را بگیرد و در این میان ابتلای او به فراموشی تدریجی، مسایل را بغرنج‌تر می‌کند:

«سعی می‌کنم آروم باشم، ولی تصاویر دیشب یکی پس از دیگری به ذهنم هجوم میارن؛ مثل صحنه‌های یک فیلم. ماشین رو جلوتر از خودم تو جاده می‌بینم، خودم رو می‌بینم که نزدیک ماشین از جاده منحرف می‌شم، خودم رو می‌بینم که سرم رو می‌چرخونم به سمت راننده، و بعد چهرهٔ ناواضح زن رو که از پنجرهٔ ماشین به من نگاه می‌کنه.»

بی. ای. پاریس در این رمان پرفروش نیویورک تایمز شما را به تمامی درگیر زندگی کساندرا و ماجرای شومی می‌کند که زندگی او را تحت تاثیر قرار داده است. راوی که به دیده‌ها و شنیده‌های خود هم اعتمادی ندارد زندگی پر از ترس و وحشتی را تجربه می‌کند که هر لحظه از داستان را به کارزاری هیجان انگیز تبدیل کرده است و در هر فصل آن باید انتظار اتفاقی را داشته باشید که روایت فصل قبل را منکر می‌شود.

پاریس در این اثر به‌کارگیری زبانی ساده، ترسی را که کساندرا، راوی و شخصیت اصلی داستان، در خود دارد به خوبی منتقل می‌کند. سبک نوشتاری او در ملموس شدن روایت تأثیر شگرفی داشته و می‌توان گفت برای درک و نزدیکی بیشتر به اثر ضروری است. او حتی در بخش‌هایی از روایت که حاوی پیام‌کوتاه است با رعایت نکردن موارد رسم‌الخطی و دستور زبان در راه نزدیک شدن به مکالمات روزمره گام برداشته است.

نظرات کاربران

مشاهده همه نظرات (۱۹)
azam h
۱۳۹۹/۰۹/۰۹

عالی بود

کاربر ۱۹۲۸۰۳۲
۱۳۹۹/۱۰/۲۴

داستانی تکراری ولی سرگرم کننده

مریم
۱۳۹۹/۰۷/۰۳

بسیار کتاب بی ارزشی است. نسخه چاپی کتاب را خواندم. موضوع کتاب تقلیدی و تکراری است. داستان پردازی حول چنین مساله ایی توهمات یه ذهن بیمار است. نمیشود تصور کرد هدف نویسنده از طرح داستان خیانت شوهر و بهترین دوست

- بیشتر
هنگامه محمدی
۱۳۹۹/۰۴/۱۲

خیلی لذت بردم واقعا. کتاب خیلی پر کشش و جذابی بود درست مثل پشت در های بسته. غیرقابل پیش بینی و غافلگیر کننده. خیلی کیف کردم از خوندنش. عااالی بود.

زهراسادات
۱۳۹۸/۰۶/۰۲

بهترین کتابی بود که خوندم

بریده‌ای برای کتاب ثبت نشده است

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۳۹۵ صفحه
قیمت نسخه چاپی۳۵,۰۰۰ تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۶/۰۳/۰۲
تعداد صفحات۳۹۵صفحه
قیمت نسخه چاپی۳۵,۰۰۰تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۶/۰۳/۰۲