با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
رؤیاهای قطار

دانلود و خرید کتاب رؤیاهای قطار

۳٫۵ از ۲ نظر
۳٫۵ از ۲ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب رؤیاهای قطار  نوشته  دنیس جانسون  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچه

معرفی کتاب رؤیاهای قطار

«رویاهای قطار» رمانی از دنیس جانسون، نویسنده آلمانی- امریکایی معاصر است. جانسون که از نوزده سالگی نویسندگی را آغاز کرده است، در حال حاضر یکی از نویسندگان مطرح داستان نویسی امریکا است. بیشتر آثار جانسون به آدم‌هایی می‌پردازند که در حاشیه جامعه گرفتار دیوانگی می‌شوند یا برای داشتن نقشی در جهان مبارزه می‌کنند. خود جانسون هم با توجه به زندگی پرفراز و نشیب، مشکلات مالی و اعتیادش به نوشیدن (که در مقدمه اثر هم اشاره شده) یکی از همین آدم‌هاست. آدم‌هایی که نه ایدئولوژی نجات‌شان می‌دهد، نه توطئه‌ی بورژوازی راهبر کنش‌های آنهاست و نه هستی‌شان با روایت‌های گونه‌های ادبی مرسوم جور در می‌آید. اما همه‌ی این‌ها به آن معنا نیست که ادبیات نمی‌تواند چیزی به آنها عرضه کند، یا واقع‌گرایی نمی‌تواند مطرح باشد. جانسون در رویاهای قطار زندگی یک آدم معمولی امریکایی به نام گرینی‌یر را نشان می‌دهد که بی‌سواد است و اهل تفکر و بلندپروازی نیست اما زندگی‌اش خالی از شگفتی و تراژدی هم نیست. کار او بریدن درختانی است که قرار است در ساختن پل بزرگ راه آهن بر روی ده رابینسن به کار روند. او با جنگل انس گرفته است تا این که آتش به جنگل می‌افتد و خشک و تر را با هم می‌سوزاند و جانسون را گرفتار مبارزه‌ای سرسختتانه برای زندگی که گاه گاهی با پیروزی‌هایی کوچک همراه است، می‌کند. این رمان بسیار کوچک در صفحات خود حماسه و زندگی هر روزی را با قدرتی حیرت‌انگیز تصویر می‌کند. رؤیاهای قطار شاهکاری کوچک است.

نظرات کاربران

مشاهده همه نظرات (۲)
mostafa
۱۳۹۹/۰۷/۱۸

رویاهای قطار(قبل از خرید کتاب بخوانید) ▪︎کتاب از لحاظ ترجمه و ویراستاری وضعیت خوبی داشت... هر چند که میتوانست بهتر هم باشه ولی در کل رضایت بخش بود...البته این تنها ترجمه موجود هست... ▪︎ اما در رابطه با خود داستان، روایت خطی

- بیشتر
faezehaa
۱۳۹۷/۰۹/۲۹

درخشان

بریده‌هایی از کتاب
مشاهده همه بریده‌ها (۲)
جنگل سوخت، و او تنها یک دقیقه فرصت داشت تا چند چیز را همراه با کودکش بردارد و هنگامی که آتش دودآلود از تپه سرازیر می‌شد از کلبه بگریزد. همان طور که گرما او را به سوی رودخانه می‌راند، چیزهایی که برداشته بود هر لحظه بی‌ارزش‌تر می‌شدند. لباس‌ها و چیزهای گرانبها را دور انداخت. در لبه‌ی صخره تنها انجیل و جعبه‌ی سرخ شکلاتش را با خود داشت
omega
هیچ کدام از حاضران کسی را ندیده بودند که آن طور بی‌حرکت بایستد و در عین حال به آن گونه‌ی عجیب تحرک داشته باشد. گرگ ـ پسر سرش را آنقدر به عقب برد که فرق سرش با مهره‌های پشتش تماس پیدا کرد. سرش را آنقدر عقب برده بود، گلوی خود را گشود و چنان صدایی در سالن پیچید که به بادی می‌ماند که از چهار جهت بوزد، آرام و ترسناک، از زیر کف سالن طنین‌انداز بود و به صورت غرشی در آمد که خود شنوایی را می‌مکید و ترکیب می‌شد و به صورت صدایی در می‌آمد که به سینوس شنونده و سپس به خود ذهن او نفوذ می‌کرد و بلندتر و بلندتر و وحشتناک‌تر و زیباتر می‌شد، مایه‌ی رشک همه‌ی صداهایی که تا آن روز تولید شده بود، صدای آژیر مه و بوق کشتی و سوت آمیخته به احساس تنهایی لوکوموتیوها و آواز خوانندگان اپرا و موسیقی فلوت و ناله‌های پیوسته‌ی نی انبان‌ها. ناگهان همه‌ی این‌ها تاریک شد. و آن زمان برای همیشه گذشت.
faezehaa

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۱۲۰ صفحه
قیمت نسخه چاپی۱۰,۰۰۰ تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۶/۰۸/۰۶
شابکundefined
تعداد صفحات۱۲۰صفحه
قیمت نسخه چاپی۱۰,۰۰۰تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۶/۰۸/۰۶