با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
پیامبر و رازهای دل

دانلود و خرید کتاب پیامبر و رازهای دل

۴٫۵ از ۴ نظر
۴٫۵ از ۴ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب پیامبر و رازهای دل  نوشته  جبران خلیل جبران  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچه

معرفی کتاب پیامبر و رازهای دل

مجموعه یادداشت‌های «پیامبر» جبران خلیل جبران از زمان انتشارش در سال ۱۹۳۰ تا امروز جزء ثابت لیست پرفروش‌ترین کتاب‌های جهان بوده است. این کتاب به ۵۰ زبان ترجمه شده و ده‌ها میلیون نسخه از آن در سراسر دنیا به فروش رسیده است. «جبران خلیل جبران» نویسنده خوش ذوق و هنرمند لبنانی بود. او در کودکی زندگی سختی داشت و در ۱۲ سالگی به همراه مادرش به امریکا مهاجرت کرد. او بارها به وطنش بازگشت و مقاطعی از تحصیلش را نیز در لبنان گذراند. جبران خلیل جبران، بیش از ۱۵ جلد کتاب به زبان عربی و انگلیسی تالیف کرده است که معروف‌ترین اثر او «پیامبر» است. او زبانی شاعرانه در توصیف عشق و زیبایی دارد؛ که از تفکراتش نسبت به عشق و تاثیر آن بر زیبایی زندگی بشر نشات می‌گیرد. «پیامبر و رازهای دل» عاشقانه‌ای است سرشار از جملات لطیف، که با نثری افسون‌کننده به ستایش عشق و زیبایی در زندگی بشر می‌پردازد. آن‌چه این اشعار منثور را زیبا می‌کند و به آن‌ها لطافتی عمیق می‌بخشد معنایی است که جبران از طریق اشعارش به خواننده منتقل می‌کند. او از خلال شعرهایش به تمامی انسان‌ها درباره زندگی و ابعاد گوناگون آن آگاهی می‌بخشد. در واقع جبران بی‌آن‌ که درباره‌ی پدیده‌ای قضاوت کند، به انسان‌ها می‌آموزد چطور از میان خوبی و بدی، آزادی و اسارت، عشق و رنج، شادی و غم راه خویش را به‌سوی کمال بگشایند.

نظرات کاربران

مشاهده همه نظرات (۳)
تارا
۱۳۹۷/۱۲/۲۳

بسیار زیبا و خواندنی و تفکربرانگیزست سپاس از طاقچه 💐💐💐

سايه
۱۳۹۹/۱۰/۱۶

به عزیزترین هام، این کتاب رو هدیه کردم. این کتاب رو دهها بار گوش دادم، بی شک خلیل جبران، زیر مسح خداوند این کتاب رو نوشته. حتما پیشنهاد میکنم با صدای زیبای مسیحا برزگر، گوش بدین. کتاب و گوینده کاملا

- بیشتر
معجزه ی سپاسگزاری
۱۳۹۸/۰۲/۲۴

حاکمانی که نمی دانند،شب مردمانشان چگونه به صبح می رسد،دیگر چه فرق می کند به شراب نشسته اند یا به نیایش...

بریده‌هایی از کتاب
مشاهده همه بریده‌ها (۹)
رنج آنگاه زنی به سخن آمد و گفت: «با ما از رنج بگو.» و او گفت: رنج، شکافته شدنِ پوسته‌ای‌ست که فهمِ شما را در خود نگه داشته است. همان‌طور که هستهٔ میوه باید شکاف بردارد، تا دلش، عریان و بی‌نقاب، به سوی آفتاب رَوَد، شما نیز باید بِشکنید و بِشکفید.
تارا
آیا من چنگی خوش‌نوا هستم که پنجه‌های کبریایی نوازش‌ام کنند، یا نی‌لبکی که نفس خداوند از میانم بگذرد؟
&Mona&
هنگامی که عشق فرا می‌خواندتان، از پی‌اَش بروید، گرچه راهش سخت و ناهموار باشد. و هنگامی که بال‌های عشق دربر می‌گیردتان، خود را در آن بال‌ها رها کنید، گرچه در لابه‌لای پرهایش تیغ باشد و زخمی‌تان کند. و هنگامی که با شما سخن می‌گوید، باورش کنید، گرچه طنین کلامش، رویاهاتان را برهم زند، چنان‌که بادِ ناملایم، از باغ و گلستان‌تان، سرزمینی بی‌حاصل می‌سازد.
H.H
همیشه چنین بوده است که عشق ژرفای راستین خود را نمی‌شناسد، مگر آنگاه که لحظهٔ جدایی فرا می‌رسد.
Amir Ganjkhani
هنگامی که عشق می‌ورزید، مگویید: «خدا در دلِ من است.» بگویید: «من در دلِ خدا هستم.»
Amir Ganjkhani
زیرا عشق، همان‌طور که تاج بر سرتان می‌گذارد، برصلیب‌تان نیز می‌کشد. عشق، همان‌طور که شما را می‌پروراند، شاخ و برگ‌تان را نیز می‌زند و هَرَس می‌کند.
|\/|o|-|@|\/||\/|@|).®
می‌توانید دوست‌شان بدارید، اما نمی‌توانید اندیشه‌های خود را در ظرفِ ذهن‌شان بریزید، زیرا آن‌ها آفرینندگانِ اندیشهٔ خویش‌اند. می‌توانید تن‌شان را در خانه نگه دارید، اما روح‌شان را هرگز، زیرا روحِ آن‌ها در خانهٔ فردا سکونت دارد، که شما هیچ‌گاه به آن نمی‌رسید، حتی در رویا. بکوشید شاید مانند آن‌ها شوید، اما مکوشید آن‌ها را مانند خود کنید.
H.H
هنگامی که عشق می‌ورزید، مگویید: «خدا در دلِ من است.» بگویید: «من در دلِ خدا هستم.»
ehsan27
همان‌طور که نیکان و پاکان نمی‌توانند از آن ساحتِ متعالی که در یکایک شماست، فراتر بروند، بَدان و ناپاکان نیز نمی‌توانند از نازل‌ترین سطحی که در یکایک شماست، فروتر افتند.
H.H

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۱۷۴ صفحه
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۳/۰۶/۱۴
دسته بندی
تعداد صفحات۱۷۴صفحه
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۳/۰۶/۱۴